Kariyer Karmaşası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Bütün forum arkadaşlarıma öncelikle merhabalar :) Uzun zamandır bir soruya yönelik konu açmıyordum ama uzun zamandır aklımı karıştıran bir soruyu yöneltip geleceğim hakkında bir yol çizmek istiyorum konuya dönelim .

Bu yıl üniversiteyi kazandım ama istediğim şehir olmadı benim hayalimde hep oyunculuk yapmak var hani çocukluk hevesi de değil ciddi ciddi yapmak istiyorum senaryolarım filan da var ve bu yüzden üniversiteyi İstanbul'da kazanıp okurken ufak ufak bu hayallerimi de yaşamak istiyordum ama farklı bir şehir kazandım puanım yetmediğinden seneye İstanbul'a geçiş yapmayı deneyeceğim ama bu da çok düşük ihtimal bu yüzden bu konuda önerilerinizi almak istiyorum bilgilerinize ihtiyacım var bana bir yol gösterin. Teşekkürler .

origanum

Yönetici
Parapsikolojik açıdan bakınca ne söylememiz gerektiğini, bizden nasıl bir öneri istediğinizi tam anlayamadım. Site konusu dışında bir öneri geliyor akla, derslerinizi çok çalışın ve yatay geçiş yapın, olmadı mı bir dahaki seneye, yine mi olmadı sınıflar yükseldikçe geçiş yapan sayısı azalıp şansınız çoğalacağından bir dahaki seneye. Ama filanca kelimeleri filan sayıda okuyun başarırsınız gibi majikal şeyler duymak istiyorsanız bununla kaybedeceğiniz boşuna zaman yerine ders çalışsanız gerçekten kazanırsınız.

Semar

Kayıtlı Üye
Öncelikle hakkında hayırlı olsun. Universite okumak hangi sehir olursa olsun cok güzel bir duygu, kampüs havasını solumadan tarif edilemeyecek birşey :) 16 yasinda ilk girisimde kazanıp babam tarafimdan gonderilmemistim daha iyi bir yer olmasi adina ki istanbuldaydi :( 2.girisim cok daha iyi ama ıstanbul disiydi ve gittim bitiremedim dondum yarim biraktim mutlu değildim, buyuksehirde yasiyorsan kucuk yere gitmeyi 5kere düşün derim cok zor geliyor. Ve gercekten hayalin neyse onu oku o yolda ilerle . Ilerde su anki aklim olsa dememen dilegiyle basarilar dilerim:beta1:

Nyksse

Banlı Kullanıcı
İyi bir oyuncu olmak için illa İstanbul'da eğitim almanıza gerek yok.
Oyunculuk kariyerinde İstanbul eğitim sonrası için önemlidir çünkü oyunculuk imkanının en fazla olduğu şehir ve sektör orada büyüyor.
Bir kere ne istediğinizi çok iyi düşünmeniz lazım, oyunculuk 10 kişiden 9'unun bir zamanlar hayalidir, 10 kişiden 1'i ancak kaliteli oyuncu olur.
Çünkü eğer çok yakışıklı/çok güzel bir insan değilseniz almanız gereken uzun eğitimler, okulu bitirdikten sonra belki piyasada düzgün bir mevki edinmek için geçirmeniz gereken yıllar, vermeniz gereken emekler, bu sırada (eğer işiniz yalnızca oyunculuk ise) elinizde beş kuruş olmadan yaşamak zorunda kalmak, tiyatroculuğa eğilimli olursanız ezberlediğiniz yüzlerce sayfa metin ve saatler süren eforunuz karşılığında aldığınız bir asgari ücret olacak.
Bunları kaldırabilir misiniz?

İstediğinizin ne olduğuna karar verin, önemli bir dönemdesiniz.
Egonuzun hayatınızı mahvetmesine izin vermeyin, bu işi gerçekten ne için istiyorsunuz?
Ben paraya önem vermem, oyunculuk benim için bir aşk, şan şöhret umrumda değil diyorsanız doğru yoldasınız.
Fakat bu cümle size azıcık bile olsa yanlış, eksik geliyorsa yol yakınken geri dönün çünkü kelimenin tam anlamıyla sürünürsünüz.

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Parapsikolojik açıdan bakınca ne söylememiz gerektiğini, bizden nasıl bir öneri istediğinizi tam anlayamadım. Site konusu dışında bir öneri geliyor akla, derslerinizi çok çalışın ve yatay geçiş yapın, olmadı mı bir dahaki seneye, yine mi olmadı sınıflar yükseldikçe geçiş yapan sayısı azalıp şansınız çoğalacağından bir dahaki seneye. Ama filanca kelimeleri filan sayıda okuyun başarırsınız gibi majikal şeyler duymak istiyorsanız bununla kaybedeceğiniz boşuna zaman yerine ders çalışsanız gerçekten kazanırsınız.

Realist cevaplar istiyorum yolumu şimdiden çizmem gerektiğini düşünüyorum .

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İstanbul'da ünlü bir tiyatro oyuncusunun sanat merkezi var,isim veremiyorum ama ilgili olduğun için anlamışsındır mutlaka.:)
Yine istanbul'da olan sadece sinema-tv alanında eğitim veren okul var.Kurucuları çok köklü sinemacılar.Kalite ve eğitimi tartışılmaz.
Bir diğeri ise her yaş için tiyatro oyunculuk atölyeleri olan eğitim veren bir sanat merkezi.
(Bu yazdıklarım en iyilerdendir İstanbul'da.Üç yerdende şu anda isim olan pek çok oyuncu var.)
Tabi eğitim her alanda şart,şöylede birşey var oyunculukta yetenekte işin içine giriyor.Öyle oyuncular var ki,eğitimsizdir ama kamera karşısına geçince öyle bir oynar ki mıhlanır kalırsınız .
Ben sadece eğitim alabileceğin yerler anlamında yorumladım,parapsikolojik açıdan mabet dilinde ise;hayırlısı olsun.:)

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye

Hep sormak istedim dersine çalışıp yaratıcısına sığınan bir insana dua hiç mi fayda etmez ? siz neden Allah'a edilen dualara önem vermiyorsunuz sizi bundan alıkoyan nedir ?

origanum

Yönetici
Realist cevaplar istiyorum yolumu şimdiden çizmem gerektiğini düşünüyorum .

O zaman verebileceğim en realist cevabı zaten vermişim. Bir parapsikoloji sitesinde realist cevap aramak ne kadar doğru bilemiyorum. Eğitimle ilgili forumlara yazarsanız gerçekten realist çözümlere ulaşma şansınız daha fazla. Şimdiden başarılar dilerim, yolunuz açık olsun.

Hep sormak istedim dersine çalışıp yaratıcısına sığınan bir insana dua hiç mi fayda etmez ? siz neden Allah'a edilen dualara önem vermiyorsunuz sizi bundan alıkoyan nedir ?

Bunu deneyerek görebilirsiniz, duanın fayda edip etmeyeceğini sadece duayı kabul veya reddedecek olan bilir, sorunun muhatabı ben değilim yani. Dua ile gerçekleştirdiğiniz kaç işiniz oldu, sizinle onyüzmilyonbin kere mesajlaşmalarımızdan ben söyleyeyim: 0. Bu yüzden benden dua istediğinizde ki aslen büyü istiyorsunuz, vermiyorum.

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Üniversiteye yeni kayıt olmuş biri için verebileceğim en realist fikir, ilk final haftası ve daha sonra 5. dönem sendromu atlatılmadan önce aslında sanıldığı kadar realist düşünülemeyeceğidir. Daha sınıfta oturacak yer kalacak mı bilmeden yatay geçiş hayali kurarsanız anfinin basamaklarına takılırsınız ama hepimiz yaşadık bunları ve hissettik, oluyor öyle. Sonrası hayatın gerçekleri ile dolu zaten. Bunları düşünecek çok vaktiniz olur da o vakti çalışmaya değil düşünmeye harcarsanız gerçekleştirecek vakti bulamayabilirsiniz. Kolay gelsin...

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
O zaman verebileceğim en realist cevabı zaten vermişim. Bir parapsikoloji sitesinde realist cevap aramak ne kadar doğru bilemiyorum. Eğitimle ilgili forumlara yazarsanız gerçekten realist çözümlere ulaşma şansınız daha fazla. Şimdiden başarılar dilerim, yolunuz açık olsun.
Ben bu forumda parapsikoloji harici şeylerin yasak olduğuna dair şeyler duymadığım icin paylastim ayrica o kadar saçma konular açılırken benim bir fikir edinmek istememin bu kadar göze batacagini düşünmedim bu forumda aklı başında ve değer verdiğim çok insan var ve onlarin fikirlerini almak istemistim kurallara aykiriysa kapatilabilir konum .

origanum

Yönetici
Bu kadar alınganlık yapmanıza gerek yok. Parapsikoloji sitesiyiz. Başka konuların açılması sizin de dediğiniz şekilde herkesin farklı nitelendireceği konuların çoğalmasına neden oluyor. Ve genel konu sitesine dönüyor sonuçta. Siz nasıl diğer konular için görüş belirttiyseniz aynı görüşü sizin konunuz gibi farklı alanlar için de başkaları söyleyecektir.
Yeterince görüş aldığınıza göre konu kilitleniyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...