Benim sorunum var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KillerHarpooN

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben 7 senedir antidepresan kullaniyorum. Son zamanlarda alkol almaya başladim ve kafam rahatladi bu yüzden dedimki ben sik sik bunu yapayim. Beklentim bana ne olduğunu birinin söylemesi.

deuce

Kayıtlı Üye
Sevgili KillerHarpooN bu konuda sizin için en doğru tavsiyeyi doktorunuz verecektir.
Benim söyleyeceklerim yalnızca kendi fikirlerimdir.
Antidepresan ilaçlarının alkolle birlikte kullanımı, uyuşturucu kullanımıyla neredeyse aynı etkiyi yapıyor. Uyuşturucu ya da uyarıcı madde kullananların büyük çoğunluğu, yoksunluk anında kullandıkları maddenin teminini sağlayamazlarsa veya bazen yalnızca etkisini merak ettiklerinden ya da sağlıklarına daha az zarar vereceğini düşünmek gibi bir yanılgıya düştüklerinden antidepresanlarla birlikte alkol kullanırlar. O yüzden kullanmamanızı, en azından kontrollü kullanmanızı tavsiye ederim.
Antidepresan ilaçlarınızı bırakıp yalnızca alkol kullanıyorsanız -bu yalnızca şahsi fikrimdir- daha doğru bir seçim yapmışsınız bence, tabi alkol kullanımınızı sınırlı seviyede tutabilecekseniz. Çünkü alkol kontrollü kullanıldığında bana göre antidepresanlardan çok daha mantıklıdır.
Sevgiler..

origanum

Yönetici
Antidepresan ve alkol birbirinin etkisini artırır bu yüzden rahatlamışsınızdır. Ancak çok risklidir, her an ölüm tehlikesi vardır, bünyenin durumuna göre de organ hasarı. Rus ruleti oynamak gibidir, bir dahakine nasip?

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Antidepresan ve alkol birbirinin etkisini artırır bu yüzden rahatlamışsınızdır. Ancak çok risklidir, her an ölüm tehlikesi vardır, bünyenin durumuna göre de organ hasarı. Rus ruleti oynamak gibidir, bir dahakine nasip?

Ben bir ara alkolle bir antidepresanı karıştırıp içtim fakat ölmedim sadece uyudum sanırım fazla şanslıyım :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Sıradan bir ağrı kesiciyi bile su dışında asitli bir içecekle ya da başka bir sıvı ile almamamız gerekir.Nerde kaldı antidepresan ve alkol.İlaç prospektüsünde uyarısıda olur mutlaka.En son ne zaman kullandınız bu ikiliyi bilmiyorum ama nacizane önerim ve temennim bir daha kullanmamanız.

Semar

Kayıtlı Üye
canınızın kıymeti varsa, hayat sizin için değerliyse yapmayın .. bana bir şey olmaz diyen ve devam eden kişilerin sonu belli. buradan size bunun reaksiyonları anlatılır sonucunun nereye varacağı yazılır. önemli olan sizin nasıl hareket edeceğiniz ? doktorunuza anlatın mutlaka. ilaç kullanıyor olabilirsiniz ,alkolde alıyor olabilirsiniz, Ama ikisini aynı anda alınca sonucunu tahmin ede ede yapıyorsanız bile bile pişti dersiniz ölüme.. acil şifalar dilerim

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
canınızın kıymeti varsa, hayat sizin için değerliyse yapmayın .. bana bir şey olmaz diyen ve devam eden kişilerin sonu belli. buradan size bunun reaksiyonları anlatılır sonucunun nereye varacağı yazılır. önemli olan sizin nasıl hareket edeceğiniz ? doktorunuza anlatın mutlaka. ilaç kullanıyor olabilirsiniz ,alkolde alıyor olabilirsiniz, Ama ikisini aynı anda alınca sonucunu tahmin ede ede yapıyorsanız bile bile pişti dersiniz ölüme.. acil şifalar dilerim

Çok kötü birşey tabiki yapılmaması gerek ama ben yaptığımda öyle bir rahatladım ki resmen uçuyordum :) Origanum'un dediği gibi rus ruleti oynamak gibidir bir kez denersiniz iki kez denersiniz üçüncüde hastahanede uyanabilirsiniz ya da başınızda bir hoca bulunabilir :)

hopefull06

Kayıtlı Üye
Beyin hücrelerinize ciddi zarar vermeye baslamissiniz. Inşallah bırakırsınız dahada ilerletmeden. Bunu yaşayan insanlar genelde daha sonra halusulosyonlar görmeye başlar. Allah şifa versin inşallah ama farkindaliginiz gösteriyor ki siz bu durumdan ve sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız.

fransula

Kayıtlı Üye
Size ne olduğunu söyleyim; sorunlarınızdan uyuşarak kaçtığınızı sanıyorsunuz fakat ne yazık ki sadece geçici süre saklanıyorsunuz. Sonra tekrar yüzleşmek zorunda kalacaksınız. İlaç, alkol, uyuşturucu, hatta ölüm sizi bu yüzleşmeden kurtaramaz. yapmanız gereken üstesinden gelebilmek için kendinizde olmak, bilinçli olmak, güçlü durmak. Allah kimseye kaldıramayacağı dert vermez. Demek ki siz sandığınızın aksine çok daha güçlüsünüz. Bir an önce silkelenin hepsini atlatabilirsiniz hatta farkındalığınız atlatmak için ilk adımı attığınızı gösteriyor. Hayatta yoluna girmeyen bir sorun yoktur, onun yoluna girmediğine kendini ikna eden düşünce vardır. Önce beyninizi negatif düşüncelerden temizleyin. Elbet önüne geçemediğiniz psikolojik rahatsızlıklarınız olabilir. Bunlar doktor kontrolünde ilaçlarla tedavi edilmelidir. Uyuşarak bir yere varamazsınız. Sizi daha da kırmak değil niyetim sadece pes etmeyin bu şekilde, daha iyilerini yapabilirsiniz. Sağlıkla kalın, çok geçmiş olsun...

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Depresyon ilacı+alkol almanın yanında birde süt tozu katın da 3 ü bir arada olsun.Hiç alkol ile ilaç kullanılırmı,siz ölmek mi istiyorsunuz yoksa size şakamı geliyor.Alkolle alınan en ufak ağrı kesici dahi zehirlenmelere ve hatta vücuda bağlı olarak ölüme dahi götürmektedir.Ayrıca alkol karaciğere zararlıdır,kan hücrelerine,beyine ve mideye zararlıdır,organlarını iflas etmeye götürebilir.Kesinlikle önce alkolü bırakın ve bir daha da o zıkkımı içmeyin.Sonra doktorunuzun verdiği ilaçlarınızı kullanın.Eğer ilaç kullanmadan da sağlınız yerinde olabiliyorsa ilaçlarıda günlük dozları düşürerek bırakmaya çalışın.Tekrar etmek gerekirse alkolden uzak durmanızı tavsiye ediyorum.Geçmiş olsun kardeşim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...