Yüzümdeki solgun ifade, bezmişlik..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Arkadaşlar kötü bir durumla karşı karşıyayım. Aslında bu daha kötü durumların bir kaçınılmaz sonucu.
Son iki yıldır hayatımda hiç olmadığım kadar mutsuzum. Hem işlerim olabildiğine ters gitti, hem de zaten içimde fazla yaşama sevinci olmayan bir insanım. Bir de o kadar komik durumlar yaşadım ki pişmiş tavuğun başına gelmez denilen şeyler eksik olmadı hayatımda, sürekli devam etti. Bir ara kurşun döktürmeyi falan düşündüm.
Lisedeyken şen şakrak, ışıl ışıl herkesi güldüren ve beğenilen bir kızdım. Gözlerim ışıldardı aynaya bakınca. Şimdi bakıyorum, sanki derimin altında bir kat kararık bir ten, gözlerim ela, sanki artık parlaklığı söndü kahverengiye döndü. Ben, eski ben değilim sankî on yıl yaşlandım birkaç senede.
Herkes çökmüşsün sen diyor. Bir bezmişlik var yüzünde diyor. Gözlerimin altı kararmış, görseniz keş gibiyim. Zaten 49 kiloyum, annem esrar içenlere benzeyeceksin diyor.
Yani kısaca, içimdeki karartı yüzüme vurdu. Eski yüzümü geri istiyorum. Eski ışıltımı. En azından kısa yoldan görüntümü düzeltsem belki psikolojikman düzelirim. Maskeler kullanıyorum boşuna, zaten yüzüm yağlı değil ki sivilcem zaten yok.
Her türlü yardıma açığım. Maske tarifinden meditasyon ve dua önerilerine kadar tavsiye alabilirim.
Hepinize teşekkür ederim..:)

Ori

Kayıtlı Üye
Bence bu ışıltı etrafınızın sizi övmesinden ve beğenmesinden başlamış. Sizin kendi istediğin doğrultusunda birşey olmadığı için etrafınızdakileri mutlu ederek ve eğlendirerek bu ışıltıyı kazanmışsınız gibime geliyor. Fakat zaman değişiyor artık ve sizde bazı gerçekleri keşfetmiş olmalısınız ki bu gerçekler sizin ışığınızı almış. Siz çoğu şeyi kafaya takan birisiniz tahminimce ve tabi kafaya taktığınızı bile düşünmediğinizi düşünüyorum. Herhangi birimiz gibi ben kafaya takmıyorum deyip geçiyorsunuz ama bu sizde değişiklikler yaratıyor farkında olmuyorsunuz. Bende eski halimi biliyorum eskiden bende neşe dolu ve etrafıma gülücükler saçan biriydim. Ne zaman ki hayatın gerçeklerini gördüm o pozitiflikten eser kalmadı. Hala da başımıza gelen şeyler oluyor ama ben bu pozitifliği pek aramıyorum desem de içimde ki çocuk buna geri kavuşmayı bekliyor. Benim size önerim yok malesef. Çünkü kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş. Kolay gelsin.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sürekli bir gerçekleri farketme evresinden bahsetmişsiniz. Ne gibi gerçekler? Düşündüğüm şeyleri mi kastediyorsunuz diye soruyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
Özet geçecek olursam hiçbir şeyin doğruluğu ve yanlışları konusunda emin olamamak. Hiçbir şeyin tahmin ettiğimiz kadar güzel olmayışı. Bir bakıma karamsarlığın baş gösterdiği tavrımız veya kendimizle savaşmamız. Bunlar kendi bakış açım.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Belli bir pisikolojik probleminiz yoksa yani sizi üzen bir olay yaşamadıysanız, İlk önce eğer baktırmadıysanız kan değerlerinize baktırın, demir ve B vitamini eksikliklerindende olabilir. Ayrıca tiroid hormonu değerlerinizede. Bunları yaşamış biri olarak tavsiye ediyorum. Yakın zaman önce aynen anlattığınız gibiydim. Maske tarafına gelince, tavsiyem pirinç unu maskesi, 1 çorba kaşığı pinç ununu krem kıvamına getirip cilde sürmek, ayrıca pirinç toniği, o da tercihen organik pirinç, 1 kahve fincanı pirince 1 veya 1,5 bardak önceden kaynatılıp ılıtılmış su veya iyi kalitede su döküp suyunu süzün. Tercihen bu işlemi 1 gece önceden yapın. süzdüğünüz toniği buz dolabında sprey kabında 1 hafta muhafaza edebilirsiniz. 2. tarif ise 1 şişe maden suyunu sprey şişesine döküp ağzını kapatıp her gün yüzünüze 3-5 defa sıkabilirsiniz. Ayrıca isterseniz gül suyu limon ilave ederekte kullanabilirsiniz ama onu çabuk tüketmek gerekiyor. Maden suyu ayrıca cilt lekeleri ve aknelerede iyi geliyor, pürüzsüzleştiriyor. Pirinç ise cilt tonunu dengeliyor. Ben bu tip karışımları yaparken içine Ya Nur esmasını okurum 256 kez. Durumunuzun dua ile ilgili kısımına ise Kalbimin ve yüzümün nurlanması diye niyetlenerek yine Ya Nur esmasını günlük 256 kez yapabilirsiniz. Bazen insanların böyle dönemleri olur ;)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İnsanın iç dünyası yüzüne yansır her zaman.Ne kadar dışarıyı düzeltmeye çalışsakta ,içerisi çökük ise dışarıya yapilan ne maskeler,ne bakımlar sonuç vermez.Arabanın içinde arıza varsa dışını yıkasak,cilalayıp parlatsak araba gidermi yine gitmez.Mutlu ve mutsuz insanların ifadelerini günlük hayatta çok inceleyen biriyim.Gerçekten mutlu olan,hayattan keyif alanların gözlerinin içi gülüyor,bunu görebilmek öyle kolay ki....Bilimadamı Masaru Emoto'nun su deneyi vardır hani,suya yüklenen enerjiyi kendisine kopyalayarak uygun şekillerde su tepki veriyordu.Aşk ve takdir duygusunda ,suyun bir altın gibi değerli ve parlak bi şekil aldığını görüyoruz.İnsan içinde aynı şey aslında başka birşey değil.İcteki olumlu olumsuz tüm duygu düşünceler direk yüze vuruyor.
Öncelikle insanların olumsuz tepki ve düşüncelerine aldırış etmeyin.Mutlaka iyi niyetliler,ancak bu konuda öyle başarılı insanlar var ki sağlıklı insanı bu laflarıyla hasta edebilirler.Meditasyon yapın,dua edin inancınıza göre,bunlar manevî güç verir.Birde bu hayatta en çok yapmayı sevdiğiniz şey ne?Mutlaka birşey vardır,bunu bulun ve cok sık yapın.Her geçen gün hayata bağlanmanızı,daha iyi hissetmenizi sağlar.Dış görüntünüzde değişikliğede gidebilirsiniz ayrıca,kendinizi beğenmeniz iç dunyanızıda harekete geçirir.Tabiki birden bire olacak şeyler değil,hepsi zamanla oturucak ve mutlaka fayda verecektir size.
Birde hiç bakım yaptırdınızmı kendiniz için,hani negatif enerji bağbında soruyorum.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Aynı şeyleri düşünüyoruz sn. Ori24. Tavsiyeniz olmasa da yalnız hissettirmediğiniz için teşekkür ederim.
Lviv, daha önce hiç bakım yaptırmadım. Bir kere bakım yapan bir kadının yanına gitmiştim. Öyle bir bakım falan yapmadı, ben ona enerjimi sordum. Ne kadar diye. O da pek fazla yok diye geçiştirmişti.. Şimdi kimbilir ne haldedir..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Aynı şeyleri düşünüyoruz sn. Ori24. Tavsiyeniz olmasa da yalnız hissettirmediğiniz için teşekkür ederim.
Lviv, daha önce hiç bakım yaptırmadım. Bir kere bakım yapan bir kadının yanına gitmiştim. Öyle bir bakım falan yapmadı, ben ona enerjimi sordum. Ne kadar diye. O da pek fazla yok diye geçiştirmişti.. Şimdi kimbilir ne haldedir..
Nazarda enerjiyi çok etkiliyor,çok düşürüyor.Bana nazar değmiştir diyebileceğiniz birileriyle diyalog halindemisin?Varmı öyle bir şüphen?Urum'a danışmayı düşündünmü?Çok fazla sordum galiba.:)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Öyle kötü niyetli birisi yok hayatımda. Nazarın kötü niyetle de alakası yok gerçi.
Aslında annemin arkadaşları bana bayılıyor. Bilirsiniz işte öyle teyzeleri:D Bir de lisede her gören yorum yapardı. Değdiyse o zaman değmiştir.
Bunları da anlattırdın lviv sağol canım:D Şimdi beni kısır yiyen teyzelerin içinde hayal edebilirsiniz:D

hopefull06

Kayıtlı Üye
Göz altı morluğuna hemoroit ilacı sürüp olumlu sonuç alan bayanlar duydum araştır bir içine sinerse denersin.
Hemoroid kremini daha çok yaşı ileri olanlar kullanıyor :) çünkü ayrıca kırışıklık gidericiymiş, Onun yerine patates dilimi daha kolay bence, çünkü patatesteki nişasta gözaltı morluğunu azaltıyor, ancak uykusuzluğa bağlı morluklardada buz kalıbında dondurulmuş maden suyu veya süt limon karışımı çok etkli, buzu bir beze sarıp göz altlarına tamponlamak, hatta yüzde gezdirmek canlandırıyor..

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Acaba parazit varlıkların etkisinde olabilir misin ? Eğer öyle bir durum varsa kurtulmak çok da zor değildir.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Yok King, sanırım öyle birşey yok. Biraz psikolojik bir durum sanki. Orinin söyledikleri doğru, hopefull'un da tavsiyelerini uygulayacağım. Lviv de çok önemli bir noktaya değindi aslında. Hayatta en çok yapmak istediğim şey için hiç vaktim yok.
Bu başıma gelen talihsizlikler de beni şüphelendirmiyor değil. Bakım yaptırsam, burada imkanı yok. Urum internet üzerinden yapıyorsa düşünürüm:D

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Anladığım kadarıyla lise döneminiz sona ermiş üniversiteye hazırlık sürecine girmişsiniz gelecek kaygılarınız başlamış artık üniversite ile iş hayatı da beraberinde geliyor tabi eski günleri özlüyorsunuz ama o günler de geri gelmiyor şu an sudan çıkmış balık gibi hissediyorsunuz bunları bende lise bittiğinde yaşadım kafayı yiyordum kendime çıkış kapısı arıyordum tüm bu ruh hallerinden kurtulamıyordum bir türlü sonra üniversiteye gittim bitirdim işde buldum neyseki artık hayata sorumluluk bilincinde bakıyorum bunlar geçici dönemler umarım sizde atlatırsınız ;)

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Üzülmek, üzüntüyü artırmaktan başka işe yaramıyor. Lisedeyken sizi mutlu eden şeyleri yapmaya devam edebilirsiniz , eğer öyle bir olanak yoksa başka alanlara yönelin; ama asla yeni yeni üzüntüler yaratacak kadar boş kalmayın. Minik de olsa meşgaleleriniz olsun. Meşgul bir zihin ve vücudunuz varken eskisi kadar üzülmezsiniz ve bu da yüzünüze yansır. İyi bir kitabı okuduktan sonra veya bir matematik problemi, bulmaca vs. çözdükten sonra aynaya baktığımda yüzümdeki ifadenin eskiye nazaran daha anlamlı olduğunu birçok kez gözlemledim. Düşüncelerimiz dış görünüşümüzü birinci dereceden etkiliyor. Kendimizi küçümsediğimiz, ben neyim ki dediğimiz veya sürekli diğer insanlarla karşılaştırdığımız yerde her şeyden evvel mutlu olma hakkımızı bizzat yok ediyoruz ama hayatın tekrarı olmayacak. Bir sihirli değnek aramak yerine mutlu olmaya bugünden başlayın bence, hayatta tek bir doğru yok siz doğru bildiğiniz gibi yaşayın sorumluluğu göze alarak. Mutluluğumuzun da üzüntümüzün de sorumluluğu bizdedir. Sevgiyle...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Üzülmek, üzüntüyü artırmaktan başka işe yaramıyor. Lisedeyken sizi mutlu eden şeyleri yapmaya devam edebilirsiniz , eğer öyle bir olanak yoksa başka alanlara yönelin; ama asla yeni yeni üzüntüler yaratacak kadar boş kalmayın. Minik de olsa meşgaleleriniz olsun. Meşgul bir zihin ve vücudunuz varken eskisi kadar üzülmezsiniz ve bu da yüzünüze yansır. İyi bir kitabı okuduktan sonra veya bir matematik problemi, bulmaca vs. çözdükten sonra aynaya baktığımda yüzümdeki ifadenin eskiye nazaran daha anlamlı olduğunu birçok kez gözlemledim. Düşüncelerimiz dış görünüşümüzü birinci dereceden etkiliyor. Kendimizi küçümsediğimiz, ben neyim ki dediğimiz veya sürekli diğer insanlarla karşılaştırdığımız yerde her şeyden evvel mutlu olma hakkımızı bizzat yok ediyoruz ama hayatın tekrarı olmayacak. Bir sihirli değnek aramak yerine mutlu olmaya bugünden başlayın bence, hayatta tek bir doğru yok siz doğru bildiğiniz gibi yaşayın sorumluluğu göze alarak. Mutluluğumuzun da üzüntümüzün de sorumluluğu bizdedir. Sevgiyle...

Dediğiniz gibi meşgalelerle kendimi oyalamaya çalışıyorum. Ama zaten sürekli ders çalışmam gerekiyor.
Bir de, benim negatifliğim özgüven eksikliğinden kaynaklanmıyor. Farklı bir şey bu. Bir de anlamadığım birşey oluyor sürekli, bir ortamda hiçbir şey yokken birden moralim alt üst oluyor, keyfim kaçıyor. Bacaklarım, kollarım güçsüzleşiyor. Acaba farketmeden insanların kötü enerjisini mi çekiyorum..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Öyle kötü niyetli birisi yok hayatımda. Nazarın kötü niyetle de alakası yok gerçi.
Aslında annemin arkadaşları bana bayılıyor. Bilirsiniz işte öyle teyzeleri:D Bir de lisede her gören yorum yapardı. Değdiyse o zaman değmiştir.
Bunları da anlattırdın lviv sağol canım:D Şimdi beni kısır yiyen teyzelerin içinde hayal edebilirsiniz:D
:)Sevenin nazarı daha çok değer derler.Teyzeleri seni süzerken hayâl edebiliyorum.:D

La-edri

Kayıtlı Üye
Sabahlari bir cay bardagi sodanin icine bir kücük kasik elmasirkesi ve kücük kasik bal karisimini icin.

Umarim faydasi olur, bu karisim size enerji verecek bu enerji yüzünden cok daha pozitiv ve aktiv olacaksiniz, zamanla bu halinize ve yüzünüzede yansiyacagina inaniyorum.

Göz alti morluklarinin demir eksikligi gibi bir sebebi yoksa onlara care bulmak zor, makyaj yapmayi sevmezmisiniz :)

Love Song

Banlı Kullanıcı
Önce bakış açısını değiştirmek gerekiyor sanırım,uzun uzun anlatırdım aslında fakat benzer durumlar ile çok sık karşılaştığım için yazmaya çok üşendim :)

Bir liste hazırlayıp ne yapman gerektiğini söylemeyi isterdim fakat yapman gerekenler kişiliğin,yaşantın,yaşadıkların ve düşüncelerin ile ilgili durumun ne olduğundan bile emin değilim yani çok az bilgi vermişsin,belki major depresyon olabilir,daha ayrıntılı anlatırsan yardımcı olabilirim.

Ori

Kayıtlı Üye
Farklı bir şey bu. Bir de anlamadığım birşey oluyor sürekli, bir ortamda hiçbir şey yokken birden moralim alt üst oluyor, keyfim kaçıyor. Bacaklarım, kollarım güçsüzleşiyor.

Meraktan soruyorum kollara titreme geliyor mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...