Meditasyon sırasında gördüğüm kelimeler

uranus

Kayıtlı Üye
Merhabalar,
1-2 hafta önce meditasyon yaparken ilk defa uzun süre odaklanabilmiştim 30 dk :D .Bir anda iki kelime geldi gözümün önüne Türkçe harflerle anlamsız yan yana gelmiş harfler,not almıştım ama kaybettim kağıdı aklımda kalan birkaç harf var. Bunlar bilinçaltından gelen kelimeler mi,nasıl yorumlayabilirim?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Meditasyon yaparken önünüze sayısız kelimeler çıkar. Zaten bazen meditasyonda bilerek pozitif kelimeler hayal edilerek göz önüne getirilir. Kendi kendine geldiyse mutlaka bilinçaltındandır. Zaten not ettiğiniz sadece iki kelime, yazdığınız şeyi nasıl unuttunuz anlamadım. Zaman geçmiş üzerinden belli ki.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Çok önceleri gerçekten odaklandığımda bende sözcükler görmüştüm.Hiç unutmam bir bayrak gelmişti gözümün önüne.Bende bilinçaltı olduğunu düşünüyorum.O gördüklerimle ilgili herhangi birşey çok uzun zaman gecmesine rağmen yaşamadım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Meditasyon yaparken amaçladığınız ne idiyse ona uygun olarak bilinç altınız size mesajı bu şekilde iletmiş olabilir. Bununla birlikte bilinç altı temizliğinde (özellikle zen meditasyonda) bu tür imgelerin, renklerin, objelerin vs. gelip geçmesi de olağan bir durumdur.

uranus

Kayıtlı Üye
Meditasyon yaparken önünüze sayısız kelimeler çıkar. Zaten bazen meditasyonda bilerek pozitif kelimeler hayal edilerek göz önüne getirilir. Kendi kendine geldiyse mutlaka bilinçaltındandır. Zaten not ettiğiniz sadece iki kelime, yazdığınız şeyi nasıl unuttunuz anlamadım. Zaman geçmiş üzerinden belli ki.

aslında hiçbir şey düşünmemiştim. Birden boşlukta çıktı.not aldığım kağıdı buldum ama yine anlamsız.Buraya yazmam doğru olur mu olmaz mı bilemiyorum bilinçaltıysa.çok teşekkür ederim:)

Meditasyon yaparken amaçladığınız ne idiyse ona uygun olarak bilinç altınız size mesajı bu şekilde iletmiş olabilir. Bununla birlikte bilinç altı temizliğinde (özellikle zen meditasyonda) bu tür imgelerin, renklerin, objelerin vs. gelip geçmesi de olağan bir durumdur.
meditasyonda pek iyi değildim o yüzden hiçbir şey düşünmeden boşluğa odaklanmıştım.Umarım ilerleyebilirim.

Çok önceleri gerçekten odaklandığımda bende sözcükler görmüştüm.Hiç unutmam bir bayrak gelmişti gözümün önüne.Bende bilinçaltı olduğunu düşünüyorum.O gördüklerimle ilgili herhangi birşey çok uzun zaman gecmesine rağmen yaşamadım.
:)en çok istediklerimden biri de bu, şekilleri uzun süre canlandırabilmek istiyorum.Harfleri görünce hemen gözümü açtım unutmamak için. Bir ara ümidi kesmiştim meditasyon yapamam diyordum. Artık daha fazla denemek lazım teşekkürler

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Meditasyon sırasında beyinden yüksek miktarda teta dalgaları yayıldığı gözlemlenmiştir. Görmüş olduğun kelimeler sadece bilinçaltından fışkırmıyor olabilir öncelikle kelimelerin bir mesaj olup olmadığını anlamalısın. Yorumlamak için özel bir yöntem yok sana verileni en iyi sen bilirsin biraz düşünmen ve zaman gerekebilir.