Resimdeki varlık?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fransula

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 7050

Bir yakınım tarafından gönderildi bu resim. Araştırma yaptığımı, bu konularla ilgilendiğimi bildiği için bana danıştı fakat ne tür bir varlık olduğunu bilemiyorum, sizden yardım almak istedim. Bizzat kendi iş yerinde çekildiğini iletti. Gerçekliğinden şüphem yok çünkü güvendiğim bir dostumdur kendisi. Fakat hiç bir açıklama yapamadım sizlerin de görüşünü almadan.

fransula

Kayıtlı Üye
Okul veya belediyeye ait bir bina galiba. Resimi siz atmasanız hemen sahte derdim fakat ben size güvenirim sizde arkadaşınıza öyleyse gerçek olarak değerlendirelim. Pencerede bir varlık var içime doğanı yaziyim kimi bağlar sebebiyle dünyayla ilişkisini kesemeyen bir ruh olabilir.

Bina özel bir şirket binasıymış, gece güvenlik tarafından çekilmiş. Yani sadece bir el değiştirerek bana ulaşan bir resim. Aslında birazda gizli tutulmasını istemişler ama merak işte engel olamadım kendime size göstermek istedim. Benim fikrim dahi yok ne yazık ki :( Farklı bir gezegenden gelen bir varlık olabilir mi diye düşündüm, ya da bir ara konusu sürekli geçen siyah giyinen adamlar vardı, onlardan mı acaba bilemiyorum, dediğin gibi ruh olabilir. Yorumlar geldikçe fikir ediniriz belki.

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Diğer pencereler tamamen karanlık varlığın bulunduğu ise yer farklı. Dışardan gelen ışıktan dolayı diye düşünsek, diğer pencerelere de açısal olarak vurması gerekirdi sanırım. Yada yansıma içerden geliyor. Pek mantığa oturtamadım. Umut ederim zararı dokunmasın.

Ori

Kayıtlı Üye
Bence arkadaşınız bilgisayarla ilgili biri ve sizin bu tarz şeylerle uğraştığınızı görüp küçük masum bir şaka yapmak istemiştir. Resim yansıma bile olsa pencerenin dışına taşmış ve sağ tarafı pencereyi çok küçük bir seviyede aşmış. Her güvenilir dostluğun bile küçük masumane şakaları olabilir. :)

fransula

Kayıtlı Üye
Bence arkadaşınız bilgisayarla ilgili biri ve sizin bu tarz şeylerle uğraştığınızı görüp küçük masum bir şaka yapmak istemiştir. Resim yansıma bile olsa pencerenin dışına taşmış ve sağ tarafı pencereyi çok küçük bir seviyede aşmış. Her güvenilir dostluğun bile küçük masumane şakaları olabilir. :)

Aslında aklıma gelmedi değil ama şaka olarak değil de başka bir şekilde geldi. Mesela fotoğrafı çeken güvenlik görevlisi işten yana sıkıntılı olabilir belki iş yerinin ismini karalamak ya da başka sebeple yapmış olabilir. Arkadaşıma da dedim ama o fazlasıyla gerçek olduğuna inanıyor. Bakalım çıkar elbet kokusu. Çok da dikkatli incelemedim açıkçası. Bir yanım hala inanıyor ama :)

Love Song

Banlı Kullanıcı
Bence ''Ghosts ın your photo'' tarzı bir uygulamayla yapılmış olabilir,en azından bana öyle gözüktü.
Fotoğrafın doğruluğu konusunda ikna olursam 1-2 kitap kurcalayabilirim,fakat kusura bakmayın bana pek inandırıcı gelmedi.

fransula

Kayıtlı Üye
Bence ''Ghosts ın your photo'' tarzı bir uygulamayla yapılmış olabilir,en azından bana öyle gözüktü.
Fotoğrafın doğruluğu konusunda ikna olursam 1-2 kitap kurcalayabilirim,fakat kusura bakmayın bana pek inandırıcı gelmedi.

Zaten kimseyi inandırmak ya da doğruluğunu ispatlamak, ikna etmek gibi bir durum söz konusu değil. İnanmadığınız için kusura bakılacak bir şey yok yani :) Bu tarz şeyleri de çok paylaşmam eğer gerek görürsem merak edersem paylaşırım. Evet gerçek olmayabilir, oladabilir... Sadece fikir almak istedim, kitap kurcalayıp zahmete girmeyin...

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Pencerenin orada iki tane varlık var.biri ayakta duruyor,diğeri ise eğilmiş vaziyette ve elinde de haç işareti var.

inddomss

Kayıtlı Üye
Benzer birşey arkadaşımın başına geldi. Yıkılmayı bekleyen boş bir binanın camında buna benzer varlık vardı fotoğrafta. Çok uğraştı araştırdı son çare hocalara gitti seni elinin altına almak isteyen varlıklar olabilir dediler uzak tuttular muska tarzı bişeyler yazdılar (tam olarak bilmiyorum) Elbette gerçekliği tartışılır fakat arkadaşımada aynı şey olduğu için gerçek kabul edip yorumlamak istiyorum. Arkadaşınız kesinlikle uğraşmasın siz ona gerçek olmadığını söyleyin peki ya gerçekse diye sormasına izin vermeyin başına musallat eder girmesin kesinlikle bu işlere benim tavsiyem..

fransula

Kayıtlı Üye
Pencerenin orada iki tane varlık var.biri ayakta duruyor,diğeri ise eğilmiş vaziyette ve elinde de haç işareti var.

İkinci varlığı kendi de söyledi ama ben bir türlü göremiyorum ikincisini. Sizden de duyunca gerçekten var demek ki sol tarafta da bir varlık.

Benzer birşey arkadaşımın başına geldi. Yıkılmayı bekleyen boş bir binanın camında buna benzer varlık vardı fotoğrafta. Çok uğraştı araştırdı son çare hocalara gitti seni elinin altına almak isteyen varlıklar olabilir dediler uzak tuttular muska tarzı bişeyler yazdılar (tam olarak bilmiyorum) Elbette gerçekliği tartışılır fakat arkadaşımada aynı şey olduğu için gerçek kabul edip yorumlamak istiyorum. Arkadaşınız kesinlikle uğraşmasın siz ona gerçek olmadığını söyleyin peki ya gerçekse diye sormasına izin vermeyin başına musallat eder girmesin kesinlikle bu işlere benim tavsiyem..

Sevgili İnddomss arkadaşım namazını aksatmayan, dini bütün, çok iyimser biridir. Bu yüzden de biraz doğruluk payı vardır diye düşündüm yalan söylemez, hemen herşeye inanmaz araştırır önce benden daha mantıklı yaklaşır bu tarz durumlara :D Başına musallat eder mi bilmem tabiki. Ama zaten cevabı olmayan sadece fikir yürütülebilecek bir olgu bu yüzden üzerinde çok durmamasını söyleyeceğim. Keza ben de üzerinde çok durmayı düşünmüyorum, belki böyle bir varlık gören olmuştur karşılaşmıştır, duymuştur diye sorayım dedim :)

inddomss

Kayıtlı Üye
Sormakla iyi yapmışsın..Umarım kötü birşey gelmez başınıza

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Haç tutanı neden göremiyorum eğer duvardaki kocaman gölgeyi diyorsanız o bir ağaç gölgesi.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Fotoğraf biraz kafa karıştırıcı, varlık olduğu düşünülen şeyin orada yani bizim solumuzda alt tarafında pencerenin bir silüet var, yani eğilen kişi göremedim, birde varlık olduğunu varsaydığımız şeyin üstündeki pencerede sağ kanatta karanlık bir silüet var, yada etkilenip hayal gücü çalışmamız var :)

fransula

Kayıtlı Üye
Fotoğraf biraz kafa karıştırıcı, varlık olduğu düşünülen şeyin orada yani bizim solumuzda alt tarafında pencerenin bir silüet var, yani eğilen kişi göremedim, birde varlık olduğunu varsaydığımız şeyin üstündeki pencerede sağ kanatta karanlık bir silüet var, yada etkilenip hayal gücü çalışmamız var :)

Sağdaki bariz belli cüppe giymiş biri gibi ellerini kavuşturmuş ön tarafta sanki. Ama soldakini ben de göremiyorum :)

hopefull06

Kayıtlı Üye
Sağdaki bariz belli cüppe giymiş biri gibi ellerini kavuşturmuş ön tarafta sanki. Ama soldakini ben de göremiyorum :)
işte o cübbelinin sağ kolunun altında (biz bakınca solumuz) belli belirsiz bir şey var yada oradaki bir nesne, ama ben o cübbeli gibi görünen varlık olduğunu varsaydığımız şeyin tam üstündeki pencerenin içinde gördüğümü düşündüğüm şeye de takıldım.. :) eğilmiş görünen şey duvarda pembekuvarsın dediği gibi ağaç gölgesi sanırım.

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Göbekli kel bir amcaya benziyor ya :D
Bu fotoğrafın daha büyük boyutlusu yok mu ? Böyle pek bir şey anlaşılmıyor .

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Etkilenmemek için yorumların hiçbirini okumadan yazıyorum.Alt taraf en soldaki pencerede siyah birşey görüyorum,elindeki her ne ise beyaz gibi onun rengide.Ancak bu bir varlıktır demek çok iddialı olur benim için.Belkide çok dikkatli baktığımda gördüğüm ,zihnimin zoraki seçtiği birşeyde olabilir.Şimdi yorumları okuyayım,bakiyim sizler ne görmüşsünüz?:)

fransula

Kayıtlı Üye
işte o cübbelinin sağ kolunun altında (biz bakınca solumuz) belli belirsiz bir şey var yada oradaki bir nesne, ama ben o cübbeli gibi görünen varlık olduğunu varsaydığımız şeyin tam üstündeki pencerenin içinde gördüğümü düşündüğüm şeye de takıldım.. :) eğilmiş görünen şey duvarda pembekuvarsın dediği gibi ağaç gölgesi sanırım.

Ekli dosyayı görüntüle 7051

Kestim resmi büyütmeye çalıştım ama bu konuda çok beceriksizimdir idare edin artık :D Şimdi ben resimde sadece cüppeliyi görüyorum, solundaki pencerede garip şekiller var da ben çözemedim. Cüppeli de ağaç gölgesi gibi değil sanki yüzü var elleri var, beyaz beyaz parlıyor gibi. Arkadaş; varmıymış böyle bir varlık, neymiş diye sordu ben de takılmamasını söyledim, göz yanılmasıdır dedim. Çünkü biz de çözemedik. Zarar vermediği sürece sorun yok gibi sanki. :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Gerçek gibi gelmedi neden diye sorarsanız :
- tam pencerenin ortasına özenle yerleştirilmiş, bacak kızmı biraz aşağıda bile değil, doğal değilde tam merkeze fotoshopla yapıştırılmış gibi
-genede tam yapılamamış, kolu pencerenin kenarından taşmış.
-son olarakta pencere dediğin 1m ancadır, boyu bu kadar kısamı? Sanki bastırıp sığdırmışlar gibi...

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Biraz daha dikkatli bakılırsa,İkinci varlık,1. varlığın önünde hafif eğilmiş şekilde ve elinde de haç işareti var.Ayrıca bazen varlıklar öyle bir şekilde görünürler ki sanki iç içe geçmiş gibi görünür.Örnek olarak bir bulut görürsünüz aslında o bulut kat kattır yani bulutun altında bir bulut daha vardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...