Başımdan geçen, çocukluğumda yaşayıp öğrendiğimde şaşırıp biraz da korktuğum bir olay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Paristanbulima

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

Yaklaşık 4 yaşlarındayken çok net hatırlıyorum, bir arkadaşım vardı. Tahminimce benimle yaşıt bir erkek çocuğuydu. Hergün bize gelir, benimle oyun oynar, vakit geçirirdi. Hatta bir ismi bile vardı ama onu hatırlayamıyorum işte... Çok uzatmayayım.

Bu arkadaşım sürekli bembeyaz kıyafetler giyerdi. Hala gözümün önünde o beyaz kısa kollu gömlekli, yine beyaz kısa şortlu ve beyaz ayakkabılı hali... saçları simsiyah, amerikan kesimdi. Çok iyi anlaşıyorduk. Hiç kavga ettiğimizi ya da ondan korktuğumu hatırlamıyorum. Ben yemek yerken o da benim tabağımdan yerdi. Bende anneme 'yaa anne benim tabağımdan yemesin, ona da tabak ver' derdim. Annem de, beb çok zayıf bir çocuk olduğumdan ve zorla yemek yediğimden dolayı mızmızlık etmeyeyim diye masaya bir tabak daha koyardı. Harika oyunlar oynardık. Hergün aynı saatte giderdi. Yıllar sonra ben 15 yaşlarına geldiğimde annemle bir film izliyorduk ve filmde küçük bir kız çocuğunun hayali arkadaşı vardı. Oyunlar oynayıp yemek yiyorlardı. Annem de bana 'senin de vardı küçükken yemek yerken ona da tabak isterdin, hatırladın mı?' dedi. Bende hayali arkadaş diye hatırlamaya çalıştığımdan biraz güçlük çektim. Ancak sonra dank etti... 'Anne o hayali değildi. O gerçekti. Gerçekten görüyordum ve dokunuyordum. Hatta o saklandığında onu buluyordum. O gerçekten benimle yemek yiyordu ' dediğimde bunun cinlerle alakalı olduğunu anladık. Peki sizce de cin midir? Neyin nesidir? Birden gelmeyi kesti, tekrar getirebilir miyim? Yıllar sonra çalıştığım yere bir adam geldi ve bana cinkerin beni rahat bırakmadığını. Bana yön verip hayatımı etkilediklerini. Hatta bu kişinin küçüklüğümdeki o arkadaşım olduğunu söyledi. Hala beni bırakmamış demesine göre. Ama o iyiydi. Şimdilerde eğer bana geldiklerini hissedersem beni sürekli korkutuyorlar. Her gece kan ter içinde uyanıyorum. Bu o değildir. O olması mümkün müdür?

CİCİ KIZ

Banlı Kullanıcı
adı falan varmıydı adını biliyorsan çağırman daha kolaylasır diye biliyorum

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Benimde vardı hayâli arkadaşlarım,bir tanede değildi üstelik.Ben öyle görmezdim sizinki gibi,dokunamazdım ama onlar benim için yani kafamda vardılar.Benim isimleri bile net aklımda.Ailemde bu isimleri halen net hatırlıyor.Basılan bir kitaptada yazara esin kaynağı olmuştur hayâl arkadaşım.Benim hayâli arkadaşlarımın isimleri;Kın ve Minınıntoket'ti,(sakın gülmeyin:)).Ben onlarla oyun oynardım,konuşurdum,yemek yerdim,alışveriş yapar,misafirliğe giderdim.Büyüdükçe yok oldu bende de.Ben sonradan hiç korkutulmadım,yani bu anlamda sorunum olmadı.Gerçek gibi düşündüğümüzde;hani arkadaşınız olur bir dönem sonra koparsınız ve arkadaşlığınız biter ya aynen öyleydi benim durumum.Sizin şu an yaşadığinız sürecin çocukluk doneminizdeki hayâli arkadaşlarınızla bağlantısı olduğunu düşünmüyorum.Yinede bu benim tahminim sadece,emin değilim.

Paristanbulima

Kayıtlı Üye
Adını hatırlamıyorum ama Gökhan diyesim geliyor. Böyle Türkçe isime sahip olabilirler mi?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Benimde var bir tane çocukken, sonra ergenlik döneminde bir vakit ondan nefret ettiğime karar verdim. Şimdi gelse öyle bir kavga ederim ki, iki sülalede bizi ayıramaz :D :D
Özlediğin ve düşündüğün için geliyordur benim gibi kızarsan gelmez belki.

Paristanbulima

Kayıtlı Üye
Benimde var bir tane çocukken, sonra ergenlik döneminde bir vakit ondan nefret ettiğime karar verdim. Şimdi gelse öyle bir kavga ederim ki, iki sülalede bizi ayıramaz :D :D
Özlediğin ve düşündüğün için geliyordur benim gibi kızarsan gelmez belki.

O artık gelmiyor. Şuanda bir sıkıntım yok ama 15 yaşlarımda falan tekrar başlamıştı yine aynı teyzeye gittik geçti. Şuan bir sıkıntı yok ama ona ne olduğunu, nasıl göründüğünü merak ediyorum

kıvep

Banlı Kullanıcı
Gene teyzeye git, durumu sor neler olmuş çare bulduğuna göre derdide biliyordur

Paristanbulima

Kayıtlı Üye
Yok bana söyledi zaten durumu da. Benim şuan problemim yok zaten. En son okunduktan sonra geçti yine. Ben o'nu merak ediyorum sadece. Merak etmeye devam edersem kaşınmış mı olurum ;)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Teyze hikayeyi biliyordur diyorum, hani çareyi bulmuş ya derdinide(arkadaşını) bilir diye düşünüyorum.

Paristanbulima

Kayıtlı Üye
Hediye tatlı baklava vs götür giderken :D başka yolu var mı?? :)
Beni öldürmek mi niyetin diye kovalar beni evden :D Malum yaşı baya ileri :) Bir kere küçük bir bebeği okutmaya götürdüm demediğini bırakmadı çok sıkmışlar onu. Artık gerçekten yaşlı

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Demek ki hala yanınızda ama siz büyüdükçe onu görmemeye başladınız çünkü çocukların göz perdesi açıktır büyüyünce göremeyiz benim hiç hayali arkadaşım olmadı ilginç geliyor bana böyle şeyler duyunca :\

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Sizin anlattığınız şekilde ise belki % 000,1, cin olabilir.Fakat o kadar uzun süre birlikteyseniz hiç mi durumu anlamadınız.Çünkü cinler mutlaka bir açık verirler.Birde cinler hiçbir zaman gerçek isimlerini ve lakaplarını söylemezler.Onlarda,bizlerde olduğu gibi soyadları yoktur lakaplarıyla çağrılırlar.Sizin korkularınızın kaynağını araştırmalısınız ve hemen varlığa bağlamamalısınız.Belki de siz tamamı ile hayal aleminde olabilirsiniz.Belkide sizde cin felanda yoktur.Bu hayali arkadaşı,yanlış hatırlıyor olabilirsiniz.Belki rüyanızda gördüğünüz şeyler bilinç altınıza yerleştiğinden dolayı o şekilde hatırlıyor olabilirsiniz. Çünkü siz öyle çocuklukta bir cinle yıllarca oyun oynayacaksınız görüşüp gülüşeceksiniz sonra hiçbirşey olmamış gibi hayatınıza onsuz devam edeceksiniz,gerçekten çok komik.:) Öyle olsa sizi bırakırlarmı sanıyorsunuz onlara elini ver kolunu alamazsın.Siz en iyisi kendinizi bir araştırın.

Paristanbulima

Kayıtlı Üye
Demek ki hala yanınızda ama siz büyüdükçe onu görmemeye başladınız çünkü çocukların göz perdesi açıktır büyüyünce göremeyiz benim hiç hayali arkadaşım olmadı ilginç geliyor bana böyle şeyler duyunca :\

Ben o anıları güzel hatırlıyorum. Tabi ben şanslıydım. Kötüye denk gelenler de var :Angel_anim:

kıvep

Banlı Kullanıcı
Sizin anlattığınız şekilde ise belki % 000,1, cin olabilir.Fakat o kadar uzun süre birlikteyseniz hiç mi durumu anlamadınız.Çünkü cinler mutlaka bir açık verirler.Birde cinler hiçbir zaman gerçek isimlerini ve lakaplarını söylemezler.Onlarda,bizlerde olduğu gibi soyadları yoktur lakaplarıyla çağrılırlar.Sizin korkularınızın kaynağını araştırmalısınız ve hemen varlığa bağlamamalısınız.Belki de siz tamamı ile hayal aleminde olabilirsiniz.Belkide sizde cin felanda yoktur.Bu hayali arkadaşı,yanlış hatırlıyor olabilirsiniz.Belki rüyanızda gördüğünüz şeyler bilinç altınıza yerleştiğinden dolayı o şekilde hatırlıyor olabilirsiniz. Çünkü siz öyle çocuklukta bir cinle yıllarca oyun oynayacaksınız görüşüp gülüşeceksiniz sonra hiçbirşey olmamış gibi hayatınıza onsuz devam edeceksiniz,gerçekten çok komik.:) Öyle olsa sizi bırakırlarmı sanıyorsunuz onlara elini ver kolunu alamazsın.Siz en iyisi kendinizi bir araştırın.
İnsanlar hep unutur, Görmem duymam diye yollarına devam ederler. Kısacık hayatlarında defalarca aşık olurlar. 1 tane sadakat ve bağlılıkları yoktur.
Varlıklar insanlar gibi değil çok farklı, yanlarında yalancı sadakatsiz ve kuralsız bir tür gibi kalıyoruz. İnsanlar bunu sürekli yapar. Bunu varlıklarda bilir, komik değil çok acı bence...

Paristanbulima

Kayıtlı Üye

Merhaba semiyail. Ama onunla oynadığımı, yemek yediğimi annem de hatırlıyor. Ve benim de gözümün önünde hala. Cin olmayabilir belki ama bana öyle geliyor. Benimle ilgilendiklerini biliyorum çok sayıda bilgin söyledi bunu. Hatta sanırım annemden bize geçen birşey. Ablamı da arada korkuturlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...