Rüyalarım hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

timurlenk

Kayıtlı Üye
Öncelikle bütün forum üyelerine merhaba, merak ettiğim konu ruyada aslında hiç gitmediğim yerlere gidiyor ve aslında hiç tanımadığım insanlarla tanışıyor olmam. Dizi film gibi ruyalarımın devamı oluyor. Örneğin bugün a kasabasına gidiyorum ruyamda ordakileri tanıyorum sonra belli bir süre geçiyor ve ruyamda tekrar ordayım yine aynı insanlar oluyor.. Bunları hatırlıyorum ve çoğu zamanda ruyamda ruya gördüğümün farkında oluyorum.. Bu tarz şeyler (ne olduğunu bilmiyorum) yaşayanlar veya ne olduğunu bilenler beni de aydınlatabilir mi?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ruyada ruya gördüğünüzün farkında iseniz bu lucid ruya demek.Başka bir anlamı varsa bilemiyorum.Ruyada olduğunuzun farkında iken rüyanızı kontrol etmeyi denedinizmi?
Bende tam tersi hep yaşadiklarımı,geçmişteki insanları görürum ruyamda.Çok nadir yeni olaylar,bilmediğim mekânlar,insanlar görüyorum.Ruyalar kâbus olmadığı sürece güzeldir,kıymetini bilin.:)Ve bence gördüğünüz dizi halindeki rüyaları uyandığinızda not edin,detaylarıyla yazın.Birleştirdiğinizde hiç tahmin etmediğiniz bilgilere ,keşiflere vâkıf olabilirsiniz.

deuce

Kayıtlı Üye
Son zamanlardaki kötü rüyalarımı saymazsak aynı durum bende de oluyor sevgili timurlenk. Ne olduğunu bilemiyorum maalesef ama yalnız olmadığını bil istedim. Benim de sadece rüyalarımda öğrendiğim şehirler, mekanlar ve insanlar var, çok sık aynı yerleri gördüğüm için artık tanıyor gibiyim ama aslında hiç bildiğim yerler ve insanlar değiller.. Garip ama keyifli bir durum bence :) başka bir dünyada yaşar gibi hissediyorum ben.. Bazı alimlerin: "Uyumak yarı ölmektir" yorumundan yola çıkarak belki paralel evrenlerdeki diğer hayatlarımızı görüyoruzdur diye düşünebiliriz bence. Çünkü DMT hormonunun yalnızca doğarken, ölürken ve küçük miktarlarda da olsa uyurken salgılandığını biliyoruz. Dolayısıyla lucid rüyalar da bir nevi yolculuk olabilir.

timurlenk

Kayıtlı Üye
Ruyada ruya gördüğünüzün farkında iseniz bu lucid ruya demek.Başka bir anlamı varsa bilemiyorum.Ruyada olduğunuzun farkında iken rüyanızı kontrol etmeyi denedinizmi?
Bende tam tersi hep yaşadiklarımı,geçmişteki insanları görürum ruyamda.Çok nadir yeni olaylar,bilmediğim mekânlar,insanlar görüyorum.Ruyalar kâbus olmadığı sürece güzeldir,kıymetini bilin.:)Ve bence gördüğünüz dizi halindeki rüyaları uyandığinızda not edin,detaylarıyla yazın.Birleştirdiğinizde hiç tahmin etmediğiniz bilgilere ,keşiflere vâkıf olabilirsiniz.
Merhaba Iviv, ruyayı kontrol etmek kulağa hoş geliyor ama hiç denemedim bu konuda bilgim yok.. Yazmak sürekli aklımda ama gündelik telaşlar birazda tembelliğim engel oluyor������ ve çoğunlukla aksiyon dolu sanki gerçekten büyün koşturmacayı yaşamışım gibi sabah bedenim yorgun uyanıyorum. Yada ruyamda sinirlenmiş yada üzülüp ağlamışsam baş ağrısı ile.. Böyle olunca da uyku dinlenme görevini yerine getirmemiş oluyor. Yorumunuz için teşekkür ederim ������

Son zamanlardaki kötü rüyalarımı saymazsak aynı durum bende de oluyor sevgili timurlenk. Ne olduğunu bilemiyorum maalesef ama yalnız olmadığını bil istedim. Benim de sadece rüyalarımda öğrendiğim şehirler, mekanlar ve insanlar var, çok sık aynı yerleri gördüğüm için artık tanıyor gibiyim ama aslında hiç bildiğim yerler ve insanlar değiller.. Garip ama keyifli bir durum bence :) başka bir dünyada yaşar gibi hissediyorum ben.. Bazı alimlerin: "Uyumak yarı ölmektir" yorumundan yola çıkarak belki paralel evrenlerdeki diğer hayatlarımızı görüyoruzdur diye düşünebiliriz bence. Çünkü DMT hormonunun yalnızca doğarken, ölürken ve küçük miktarlarda da olsa uyurken salgılandığını biliyoruz. Dolayısıyla lucid rüyalar da bir nevi yolculuk olabilir.
Merhaba Deuce, bu konuda yanlız olmadığıma çok sevindim.. İnsan kendi kendine düşününce acaba benim psikolojide kaymamı var diyor :) parelel evrende diğer hayat hayat fikrini çok sevdim bende kullanırım artık :) Yorumunuz için teşekkür ederim.

Paristanbulima

Kayıtlı Üye
Öncelikle bütün forum üyelerine merhaba, merak ettiğim konu ruyada aslında hiç gitmediğim yerlere gidiyor ve aslında hiç tanımadığım insanlarla tanışıyor olmam. Dizi film gibi ruyalarımın devamı oluyor. Örneğin bugün a kasabasına gidiyorum ruyamda ordakileri tanıyorum sonra belli bir süre geçiyor ve ruyamda tekrar ordayım yine aynı insanlar oluyor.. Bunları hatırlıyorum ve çoğu zamanda ruyamda ruya gördüğümün farkında oluyorum.. Bu tarz şeyler (ne olduğunu bilmiyorum) yaşayanlar veya ne olduğunu bilenler beni de aydınlatabilir mi?
Yine rüyada olduğunun farkında olduğun bir rüyada:) hemen rüyanı kontrol etmeyi dene. Bakalım başarabilecek misin. Bu konuyla çok ilgiliydim fakat sadece 1 kere farkında oldum rüyada olduğumun. Ve ondan sonra araştırdım bu mümkünmüş. Sende bir araştır bakalım olacak mı? Kolay gelsin :)

Gwendoline

Kayıtlı Üye
Uzun seneler boyunca nadir aralıklarla görülen aynı rüyalar ne anlama geliyor arkadaşlar? Rüya aynı derken şöyle; yer, mekan, kişiler farklı ama konu hep aynı yani örnek vereyim tamamen atıyorum şu an rüyam bu değil '' hep rüyada ava çıkıp kuş vurduğunu görmek yada deniz altında sürekli köbekbalığından kaçtığını görmek'' şeklinde görülen obje, hayvanın ve yarattığı korku hissinin aynı olması. Ben bilinçaltıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Kişinin saklı kalmış karakterini yada bastırdığı bir korkusunu ifade ediyor olabilir. Fakat bu 10 sene önce de görülüp, 4 sene önce de görülüp bugün de görülüyorsa (bendeki rakam daha sık tabi) bu durum nedir? Bana yardımcı olacak biri varsa eğer özelden paylaşmak istiyorum bu rüyayı. Çünkü gerçekten çözmek istiyorum artık ve internetteki rüya tabirlerine bakıyorum farklı rüyaların altına aynı yorumu sürekli kopyala yapıştır yapmışlar.
Gece bu rüyayı gördükten sonra birden uyandım ve gözümü açtığım an vücudumu kıpırdatamıyordum. Resmen uyuşmuşum ve vücudum kitlenmiş, donmuşum gibi. Daha sonra saate baktım çok kısa süre geçtiğini düşünerek. Uykuya daldığım saatten tam olarak 3,5 saat geçmiş aradan ve uykuya geçmeden önce aldığım pozisyondayım. Hiç kıpırdaman o kadar saat öyle uyumuşum (haliyle o yüzden vücudum kilitlenmiş olabilir). Yadırgadım bunu baya. Kaç saat bir insan milim kıpırdamadan kenetlenmiş gibi uyuyabilir mi?

Gwendoline

Kayıtlı Üye
Hmm sen baya bilincindeymissin :) ben seneler boyunca gordugum halde her seferinde ilk defa gormus gibi korkuyorum. Aslinda alismis olup, coktan bu ruyayi kontrol edebilmem lazimdi. Ama bilincalti iste, dokunamiyorsun :(

Gwendoline

Kayıtlı Üye
Deneyecegim tesekkur ederim. Fakat ayni ruyayi hep gormek hakkinda yorum yapan olmadi hic :(
Bu konuyu forumda tartissak guzel olur bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...