Rüya problemleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Catsw

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Geçmişte parapsikolojiyle tanışmam biraz sancılı ve büyük ihtimal yanlış yollar ile oldu. Rüya problemim vardı, gece uyumaya çalışsam da adeta sadece gözlerimi kapatmayı başarabiliyordum. Zihnim hep açıktı, gece görüyor uyanıp ertesi sabah yaşıyordum. Tanıdığım insanların benden gizlediklerini adeta bi his gibi içime doğması sonucu öğrenmiş oluyordum, aramda kilometreler bulunan bi insana istediğim taktirde kendimi hissettirebiliyordum ve daha bir çok şey. Bu alanla beni tanıştıran yolların yanlışlığı ve yetersizliği sebebiyle herhangi bi şekilde eğitim vb bi şey yaşanmamasına rağmen bu tarz şeyler arttı ve psikolojik sorunlarım belirmeye başladı. Bana geçmişte vefat etmiş birinin ruhunun yardım istemek adına bedenimde bulunduğuna benzer onca şey söylendi. 2kez yaşadığım sıkıntıları bir başkasına karşı dile getirdim ve her seferinde çevrenin aksine bulunduğum ortamda elektrik kesilmesi gibi şeyler yaşadım. Tüm bunların sonucunda 2yıl antidepresan tedavisi-bi çok hoca yardımıyla okunma/muska vb şeyler sonucu sıkıntılarım giderildi taa ki 2ay öncesine kadar. Yavaş yavaş rüya görmeye başladım yeniden/öfke nöbetleri/insanların duygu ve düşüncelerini duyma. Geçmişte yaşadığım olumsuz deneyimlerin ardından bu kez kaçmak yerine bu yolda doğru adımlar atmak istiyorum. Anlattıklarım hakkında herhangi bi deneyimi ya da yardımı dokunabilecek biri var mı? Şimdiden teşekkürler

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Sevgili catsw benzer olayları ben de yaşadım bir de işin içinde kimseye anlatamamak da cabası. Aslında fazla uzun bir hikayem var. Neredeyse delirdiğimi düşünmeye başlamıştım. Ama bir gün yıllardır görüşmediğim bir arkadaşım durup dururken bu konuyu bana açtı. Ve bana dedi ki hiçbir deli deli olduğundan şüphelenmez. Bana umut veren o söz oldu. Zaten yaşadığın durumlar biraz odaklanmayla kontrol altına alınabilir. Daha ayrıntılı bir şekilde ne yapacağını anlatmamı istersen sorunu ayrıntılı bir şekilde anlatman yeterli.

Paristanbulima

Kayıtlı Üye
Merhaba Hiperaktifejderha, Catsw istemese bile ben yaşadıklarını merak ettim. Paylaşabilir misin?

Catsw

Kayıtlı Üye
Kontrol etmek ve kendimi geliştirmek istiyorum açıkçası çünkü bir takım psişik yeteneklerimin olduğunun da farkındayım. Tecrübelerinizi kendime ders çıkartma ihtimalim adına seve seve ayrıntılı öğrenmek isterim. Teşekkürler..

Nyksse

Banlı Kullanıcı
Yapabiliyordum diye bahsettiğiniz şeylerde korkulacak bir taraf yok.
Psişik bazı güçleri deneyimlemişsiniz, algılarınız açılmış, enerjiniz yükselmiş.
Bunların hepsi insanların çalışarak elde etmeye çalıştığı şeyler ve geliştirilebilecek şeyler.

Fakat bu tarz olayların bir anda içine düşen kişiler için bu tarz deneyimlerin çokluğu kişide bir bezginlik, ruhsal ve psikolojik anlamda çöküş durumu yaratabiliyor.
Zaten kişiye bir yetenek verilmişse ve kişi bunu kaldıramayacak boyuta gelmişse, bazı durumlarda yetenek kaybolabiliyor.
Bu da yine kişinin iyiliği, ruh sağlığının korunması için evrenin geliştirdiği bir mekanizma diyelim.

Geçmişte vefat etmiş birinin bedeninizde yaşadığı bilgisine nereden ulaştınız?
Pek sağlam bir kaynak olmasa gerek.
Böyle bir durumun mümkün olacağını sanmam.
Evet bazı inançlara göre, bazen ölen kişilerin ruhları bu dünyada kalmayı seçebiliyor.
Ya da çeşitli nedenlerden bu boyutta sıkışıp kalabiliyorlar.
Fakat başka birinin bedenine girmesi çok başka bir şey.
Ölen kişinin ruhundan bahsediliyor neticede burada, ruh başka birinin bedenine girip ne yapacak?
Bahsettiğimiz farklı bir tür varlık olsa, enerjinin bedenlenmek istemesi doğal bir şey olabilirdi.

Bence eğer bir varlık etkisiyle bunları yaşadığınızı düşünüyorsanız, bu konuda uzman kişilere bakım yaptırarak olumsuz bir etki altında mısınız bunu öğrenebilirsiniz.
Ki ben olumsuz bir etki altında olduğunuzu hissetmiyorum, sadece bir kaç psikolojik sorunla birleşmiş psişik yeteneklerin zihninizde yarattığı karmaşıklık görüyorum buradan.

Negatif enerjilerden kendinizi arındıracak çalışmalar yapabilirsiniz, kendinize bir nevi kalkan yaratabilirsiniz.
Enerjinizi dengelemek konusunda meditasyon yapmanızı öneririm.
Hem enerjinizi yükseltir, korur hem de öfke kontrolü gibi sorunlarınızı yenersiniz bu sayede.

Bu yolda dini bir ekolün mensubu olmak istemediğiniz sürece her zaman en iyisi kendi eğitmeniniz olmaktır.
Araştırıp, deneyimleyip her şeyi rayına siz oturtacaksınız.
Kimse sorularınızın cevabını veremez, siz kendiniz cevapları bulacaksınız.

Catsw

Kayıtlı Üye
Öncelikle teşekkür ederim nyksse, açıklamaya çalıştıklarınızdan yola çıkarak aydınlanma umuduyla bi sorum daha olacak geçmişte yaşadığım sıkıntıların bilinçli olarak birini enerjimle beslememle ilgisi olabilir mi?

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Spiritüel uyanış aşamalarından birinde olabilir misiniz ? :)

Catsw

Kayıtlı Üye
Sevgili The_King, yorumunuz üzerine spiritüel uyanış ile ilgili 52belirti okudum ve şaşkınlıkla 49gibi bi eşleşme söz konusu. Ne yapabilirim bu konuda bi fikriniz var mı?

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Sevgili The_King, yorumunuz üzerine spiritüel uyanış ile ilgili 52belirti okudum ve şaşkınlıkla 49gibi bi eşleşme söz konusu. Ne yapabilirim bu konuda bi fikriniz var mı?

Spritüel uyanış aşamasında olduğunuza emin misiniz çünkü bir çok kişi bunu depresoynla karıştıyor eminseniz belirtileri azaltmaktan ve beklemekten başka bir çareniz yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...