midemde yaşadığım sorunların nedeni

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfa1

Kayıtlı Üye
uzun zamandir doktorlar bilmemneler.piskolok diyetisyen gisiyorumm.mide bairsak air olarak sıkıntı var kalp tede var.ama hıcbısey cıkmıyor.kan degerlerı bılmemne sacma sapan bıssuru test hepsıde cok ıyı sonuclar.pıskolojık dedıler gıttım yok gene ıyı.dıyet dedıler 1 sene oldu aynı. hıcbısey yok dıyolar ama harbıden ıskence cekiyorumya. cakrayla alakalidir dedim 2 3 ay meditasyon yaptim gene ayni.bu neden olabilir.? insanlarla sık olarak enerjı alısverısınde bulunuyorum.ama baska alisveris yapan insanlarda yada benim tanidiim insanlarda boyle sikinti yok.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Bazı mide ve kalp rahatsızlıklarının sebebi psikolojik de olabiliyor.Veya kullandığınız ilaçlar var ise bunlarda mide ye,bağırsaklara,karaciğere ve böbreklere veya kalbe zarar verebilir.Özellikle örnek olarak NSAİ romatizma ile ilgili ilaçlar ve en basit görülen aspirinin dahi aşırı dozda kullanılması özellikle geçmişinde ülser hastalığı geçirmiş olanlarda mide ye zarar verebiliyor ve mide kanamalarına yol açabiliyor.Onun için ilaçlar dikkatli kullanılmalıdır.Ayrıca psikolojik sorunlarınız varsa düzeltmeye çalışın ama ilaçla olmasın.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
uzun zamandir doktorlar bilmemneler.piskolok diyetisyen gisiyorumm.mide bairsak air olarak sıkıntı var kalp tede var.ama hıcbısey cıkmıyor.kan degerlerı bılmemne sacma sapan bıssuru test hepsıde cok ıyı sonuclar.pıskolojık dedıler gıttım yok gene ıyı.dıyet dedıler 1 sene oldu aynı. hıcbısey yok dıyolar ama harbıden ıskence cekiyorumya. cakrayla alakalidir dedim 2 3 ay meditasyon yaptim gene ayni.bu neden olabilir.? insanlarla sık olarak enerjı alısverısınde bulunuyorum.ama baska alisveris yapan insanlarda yada benim tanidiim insanlarda boyle sikinti yok.

Geçmiş olsun.Stres ve sıkıntı ilk mideye vurur.Bu tarz birşey olabilir sanıyorum.Tüm tahliller temiz çıkmış,muhtemelen böyle birşeydir.Çok gergin olduğunuz ya da sizi çok heyecanlandıran bir durum yaşadınızmı?Aşırı heyecan sonrası bende midemde ağrı hissedebiliyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Midene bağırsakta ki sorun tam olarak nedir

kıvep

Banlı Kullanıcı
Belki bazı yiyecekler dokunuyordur, yememeniz gereken yasaklı gıdalarınız yok mu? Sabahta mide hapı içiniz bir tane, gün içinde yediklerinize dikkat edin. Gece yemek yemeyin, spora çıkın, bol su ve bitki çayları için ne çok aç kalın ne çok doyun, midenizi rahatsız olacağı durumlarda bırakmayın. 1 tanecik mideniz var o olmasa nasıl yer içeriz :D dikkatli güzel bakın ona.
Enerjiyi midenizle mi çekiyorsunuz :D böyle bir şey yok, mideyle alakalı değil, enerji çekmekle midenin bir bağı yok nerden duydunuz böyle bir şeyi?
Sorunun biyolojik olduğunu düşünüyorum, sağlık için önce elinizden gelen herşeyi yapın tavsiyelerimi yazdım zaten, geçmiş olsun :)

alfa1

Kayıtlı Üye
Midene bağırsakta ki sorun tam olarak nedir

agrilar.hep agrilar oluyor.ama sikinlik gibi agri deil.arada siskinlikte oluyor ama cok farkli bi agri.daha cok biri ustume oturup kalkiyor gibi ve takrar ve tekrar.gun icerisinde 1 defa ama sabah 3 4 defa buyuk abdestim oluyor.

alfa1

Kayıtlı Üye
Belki bazı yiyecekler dokunuyordur, yememeniz gereken yasaklı gıdalarınız yok mu? Sabahta mide hapı içiniz bir tane, gün içinde yediklerinize dikkat edin. Gece yemek yemeyin, spora çıkın, bol su ve bitki çayları için ne çok aç kalın ne çok doyun, midenizi rahatsız olacağı durumlarda bırakmayın. 1 tanecik mideniz var o olmasa nasıl yer içeriz :D dikkatli güzel bakın ona.
Enerjiyi midenizle mi çekiyorsunuz :D böyle bir şey yok, mideyle alakalı değil, enerji çekmekle midenin bir bağı yok nerden duydunuz böyle bir şeyi?
Sorunun biyolojik olduğunu düşünüyorum, sağlık için önce elinizden gelen herşeyi yapın tavsiyelerimi yazdım zaten, geçmiş olsun :)

1 senedir diyeyteyim.limon nar havuc lahana kuru baklagiller portakal vs baharat kizartma az tuz 3 litre su ( kisin 2) 7den sonra yemekte yasak.daha yazmadigim var yani.hep ot ot haslama haslama. ama ayni.

Salick

Kayıtlı Üye
Gecmis olsun,Allah sifa versin. Eger yaptirmadiysaniz doktorunuzdan Helicobacter pylori testini yapmasini isteyin. Mide ve bagirsaklarin disinda butun vucudu, sinir sistemini,hormonlari ve beyin isleyisine cok buyuk etkisi var.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Göbek düşüklüğü, göbek çıkması, göbek kaçması vs. Hepsini oldum çocukken, yüksekten atlamak yüzünden başıma gelmişti bu :)
Halk ağzında, kocakarı tedavisi olup geçmişti ekmekle mumla ve bardakla birşeyler yapmışlardı.
Şimdi hatırladımda, evet arkadaşımızınkide böyle bir durum olabilir

alfa1

Kayıtlı Üye
Gecmis olsun,Allah sifa versin. Eger yaptirmadiysaniz doktorunuzdan Helicobacter pylori testini yapmasini isteyin. Mide ve bagirsaklarin disinda butun vucudu, sinir sistemini,hormonlari ve beyin isleyisine cok buyuk etkisi var.

dostum tesekur ederim bu ihtimal uzerinde durucam.biraz arastirdim olabilir korkutucu olsada.saol.

alfa1

Kayıtlı Üye

oncelikle flood icin ozur diliyorum.dostum bu sitede biraz arastirdim.ve soyle bisey gormustum.fiziksel hastaliklar.ileri asama oldugunda fiziksel olur.baslarda cakradaki dengesizlikle baslayabiliyormus.bunu sarkacla kontrol edebiliyormussun duzgunmu deilmi.he ben bakamadim olmadi.dier yandan benim bilgimde su : cakranin belirli donus hizi var biri 5 biri 8 biri 20 tur dakikalik oluyor ( sayilari tam hatirlamadigimdan ornek olarak yazdim ) senin yaptiin seyler bu donusu artirir yada azaltirsa otomatikmen dengeyi bozmus oluyorsun.enerjide sık azalma cogalma donuslerini etkilebiliceinden asil mesele cakrandan olabiliyorki bircok cakra fiziken sana zararida dokunuyor bairaak mideyi etkileyende cakra var karistiriyosam ozur dilerim kok cakra.doktorlardan bisey cikmayinca enerjiye bagladim.ama dedig8n gibi fizkikide olabilir sadece yapilan testlerin yetersizligidir.kendimi tam ifade edememisimdir doktora oda belirli bir testi yapmamistir.ama asil sorun o yapmadigi testen cikiyodur.bilemezsin.buyuzden burdayim.bir cevap icin bir fikirle yol gostermeleri icin.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Evet benim dediğimde doktorun testiyle ortaya çıkmayan bir rahatsızlık bir ihtimal göbek kaçması olabilir, göbeğini çekicek bir şifacı bulma gerek öyleyse
Değilse 2. Çakra sorun olabilir ama ondada nedenini belirli bir hastalık sebebi olurdu. Yani çakralar bir hastalıkla bağlantılı olabilir ama nedeni belirsiz ağrıların sebebi olamaz, mutlaka adı belirli nedenli birseydir, hayalet ağrı olamaz, çok geçmiş olsun çokta yardımcı olamadık umarım bir çare bulursunuz... :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...