Sürekli olarak karşımda birisi varmış gibi kendimle konuşuyorum . ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 15237

Merhaba çok uzun zamandan beri anlam veremediğim bir durumla karşı karşıyayım . Sürekli olarak kendimle konuşuyorum bu elimde olmayan birşey sanki içimde bana bunu yapmamı söyleyen birisi varmış gibi özellikle tek başıma olduğum zaman bunu yapıyorum aklıma bir konu geliyor bu konu hakkında sanki karşımda birisi varmış gibi konuşuyorum aklıma bir konu geliyor dedim bunu biraz daha açmak gerekirse örneğin hayalime bir anda bir şeyler geliyor mesela çok tanınmış bir firmanın orta düzey yöneticisi olduğum aklıma geliyor aslında böyle birşey yok ama hayalimde böyle oluyor sadece bu değil bu sadece bir örnek ben bunun üzerine konuşuyorum ve konuştuğum zaman mutlu oluyorum . Ayrıca sizlere şunuda söylim bazı arkadaşlar bunun psikolojik olduğunu söyleceklerinden eminim ancak bu yüzden dolayı değil eminim çünkü psikolojik destek aldım hala daha kullandığım ilaçlar var ayrıca bu konuşma rahatsızlığı
çok eskiden beri var yeni olan birşey değil . Ne yapmam lazım bu bir rahatsızlıkmıdır ?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Konuşmak bir ihtiyaçtır, dışından insanlarla konuşman gerekir. Eğer konuşmazsan, delirmemek için bir savunma mekanızması olarak kafada hayali biri canlanır, ona konuşursun. Similasyon gibi birşey bu, konuşma olmayınca hayali canlandırması, Dıştan yada içten konuşmazsan delirirsin çünkü, konuşmak şart yani. Tabiki dıştan canlı insanlarla olan konuşmalar makbul ama olmayınca eksikliği similasyonlarla giderilir. Psikiyatris ilaç vermiş zaten, o konuyu sen ve doktor bilir ama, o kısıma devam et, sadece tavsiye olarak kişisel yazıyorum.içten konuşmanın pek bir rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum. Yanlız aklıma takılan bir şey var. Sürekli konuşuyorum dedin, bu kadar zamanı nerden buluyorsun? Ne kadar sürekli? İşler mesguliyetler insanın kafasını kaşıyacak vakti yok, sizin bu aralar boş vakitleriniz mi var? Eğer boş vakitleri doldurursanız gereksiz similasyonlara yer kalmıyacağını düşünüyorum.
Bende zaman zaman içten konuşurken bulurum kendimi ama kafamda konuştuğum kişi genelde tanıdığım kişiler olur. Farkına varınca, ne kendi kendime konuşuyorum ki? Derim. Gider canlısını bulur ona konuşurum :D hayat böyle kafada kurgular ve simülasyonlarla geçmesin. Kanlı canlı yaşayan insanlar bulun onlarla konuşun, insanlarla konuşursanız rahatlıyacağınızı düşünüyorum.

Sürekli değil, çok ender oluyorsa ilham geliyor olabilir, güzel kurgularsa hemen kağıt kalem not edin :)

funnyyda

Kayıtlı Üye
bende çoğu zaman kendimle konuşurum ama hiç endişelenmedim bu duruma ..
insanız , olur böyle şeyler..

Semar

Kayıtlı Üye
Hergün beynimde iki ses var bıdır bıdır hic susmuyorlar desem olanı olacağı şimdiyi tartışıp duruyorlar.. psikolojik problemim mi var bence evet ama kendi kendimin doktoru olmak daha mantıklı geliyor çünkü kendimi sevip zarar vermiyorum.Herkes kendi kendine konuşur bence ama bazılarımız abartabiliriz eger bu sürekli bir haldeyse mutlaka tedavi yöntemi aranmalı bence çünkü belli müddet sonra karistirabilirsiniz.. bence en iyi tedaviyi siz belirlersiniz bir psikiyatr sizi iyilestirecegine inanıyorsanız ona ya da bir alternatif tıp ya da hocanın iyi geleceğine inanıyorsanız ona başvurun. Herşeyin başı inanmak değil mi zaten

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ohooooo sen benim kafamı bir açsanda konuştuklarımı bir görsen..Neler geçiyor neler..Acaba boş durduğu bir saniyesi var mı beynimin?Aklıma bazen olmayan ve olmayacak şeyler geliyor ve kafamın içinde konuşuyorum.Ne yapayım?Konuşuyorum işte kendi içimde,rahatlıyormuyum bilmiyorum.Beni rahatsız etmiyor ama bu kesin.Anormal bi durumsada anormal .Buda benim farkım olsun.:)
Sen sanırım somut olarak karşında biri varmış gibi konuşuyorsun.Bir üst düzey firmanın yöneticisi olmak,bu çok olumlu güzel bir hayâl.Ben sende şunu ayırt edemedim.Sen bunu yaparken yani konuşurken rahatsızlık duyuyorsun sanırım.Ancak bir şeyin gerçek olmasını isteme aşaması bu yollardan geçiyor.İmajine etme,çekim yasasını kullanma gibi yöntemlerde hep" gerçeklesmiş gibi davranmaktan"geçer o isteği gerçek yapmanın yolu...
En son okuduğum kitap (adını vermeyeyim) karşında biri varmışçasına konuşmak,sinirlenmek,ağlamak.. negatif olumsuz kalıpları söküp atmada kullandığı sabit aşamalardan biri.Düşün,senin rahatsız olduğun durum kitaplarda teknik.:)
Seni birinin zorladığını hissetmen bu noktada kilitlendim,bu nedir işte onu bilemedim.
Rahat bırak kendini,çok bu konuya odaklanma derim.Profesyonel destekte alıyorsun.
Rahatsızlık mıdır diye sormuşsun.Buna net cevap vermek bana uygun gelmiyor,teşhis koymak gibi sanki...Düşüncemi aktarmaya çalıştım, evet rahatsızlıktır ya da hayır değildir demekle haddimi aştığımı düşünürüm.:)

Ü

Üye silindi 15237

Yanlız aklıma takılan bir şey var. Sürekli konuşuyorum dedin, bu kadar zamanı nerden buluyorsun?

Sürekli derken şunu kast ettim yani bu olay bir kereye mahsus değil sürekli tekrarlıyor o anlamda söyledim

han__ozan

Banlı Kullanıcı
olaya psikolojik bakarsak..eğer bu durum aşırı derecede olmaya başlamışsa asosyallikten kaynaklanan bi durum...insanlarla yeteri kadar kaynaşamama sosyal olamama durumunun sonucunda hissedilen konuşma eksikliği bu şekilde giderilmekte..genelde iletişimi sıkıntılı insanlarda ortaya çıkar bu durum ama son zamanlarda sistem ve kapitalizmin getirdiği bi çok zorunluluk insanları yalnızlaştırdı ve insanların birbirine olan güvenin sarstı bu yüzden milyonlarca insan senin gibi yalnız değilsin yani :) :) bende aynı durumdayım çoğu zaman....iletişimim iyi olmasına rağmen insanlarla haşır neşir olmama rağmen bir güvensizlik güven eksikliği var işte bunun sonucu herşeyi anlatamıyosun konuşamıyosun ve her seferinde içine attığın bu durum bi zaman sonra patlama yapıyo ve kendi kendine konuşmaya başlıyorsun.. :D yalnız dikkatli olmak lazım çok aşırısı şizofreniye kadar götürebilir....özellikle (kendi kendine kuruntu vesvese şüphe vs bu gibi durumlar ) olayları kendi kendine kendi kafanda kurup ona inanmaya başladığın an kötü şeyler olur hayatına olumsuz yansır :) aman diyim :D

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Bunun olması normal, hatta zevkli bir şeydir. Kafanı fazla takma bu duruma, aklına ne geliyorsa konuş. Ben kendimle de bunu her zaman yaparım ve bu beni eğlendirir, ama sadece bazı insanlar bunu ileri düzeye taşır ancak bu da çok önemli bir şey değildir. Sağlıklısın dostum :) sorun yok, rahat ol.

La-edri

Kayıtlı Üye
O bahsetiginiz hikayede misal, bir patron oluor onun agzindan dusunuyorsunuz konusuyorsunuz, birde kendiniz oluyor atiyorum yönetici konumunda birde kendi agzinizdan cevab veriorsunuz degilmi.Bir parton bir yönetici oluyorsunuz ve fikirler bildiriyorsunuz bazen tarisiyorsunuz ..Bu bu sekil ile saglikli degildir. Bir cok insanda vardir ama bu normal bir sey degil, cünki siz olmayan bir firma olmayan bir patron olmayan bir yönetici canlandiriyorsunuz, ve bu dialoglar sizin zamaninizi harciyor.Enejinizi emiyor sizi meskul ediyor, oysa ayni enerjiyi ve zaman dilimini daha faydali reel seyler ile ilgilenmekle gecirebilir kendinize daha fayda saglayabilirsiniz.

Faros

Kayıtlı Üye
Kendi ile konuşmayan, hayal kurmayan, bu hayalde karakterler canlandırmayan, sanki bir ya da bir kaç kişi gibi fikirler yürütmeyen insan yok bence. Herkes yapar. mesele şudur.

Ben tanrı ile konuşuyorum, ben şeytan ile konuşuyorum. Git şurayı yak, git şuna zarar ver, kendine bunu yap gibi ses duyuyorsak sorun var demektir.

Ben de heralde Bir sorun var sayin Urum. Kendi kendime konustugum zamanlarda duydugum seyleri uygulayamaya kalksam heralde ya hapiste ya mezarda olurdum. Geceleri dusunmeye basladigim zamanlarda icim parcalanacak gibi oluyor degisik hisler duyuyorum bazen asiri ofke bazen asiri caresizlik ozellikle birisiyle tartismissam sabaha kadar uyuyamiyorum ve kendime soyledigim ve yapmak icin planlar yaptigim seyler o kadar degisik oluyor. Cocukken babamdan isittigim hakaretlerden sonra boyle olurdu simdi zaman farketmiyor. Icimdeki acinin gitmesi icin her defasinda sabaha kadar sabretmeliyim ne yazikki.

Ü

Üye silindi 15237

O bahsetiginiz hikayede misal, bir patron oluor onun agzindan dusunuyorsunuz konusuyorsunuz, birde kendiniz oluyor atiyorum yönetici konumunda birde kendi agzinizdan cevab veriorsunuz degilmi.Bir parton bir yönetici oluyorsunuz ve fikirler bildiriyorsunuz bazen tarisiyorsunuz ..Bu bu sekil ile saglikli degildir. Bir cok insanda vardir ama bu normal bir sey degil, cünki siz olmayan bir firma olmayan bir patron olmayan bir yönetici canlandiriyorsunuz, ve bu dialoglar sizin zamaninizi harciyor.Enejinizi emiyor sizi meskul ediyor, oysa ayni enerjiyi ve zaman dilimini daha faydali reel seyler ile ilgilenmekle gecirebilir kendinize daha fayda saglayabilirsiniz.

Evet aynı dediğiniz gibi oluyor

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Sen yine kendini bir firmanın üst yöneticisi olarak görmüşün ya kendini Hz İsa sananlara ne dersin.Kardeşim seni uzun süredir forumlarda görüyorum.Sen daha önceleri mesala bir varlık konusu açılsa veya bir büyü konusu veya senin rahatsızlığına benzer bir konu açılsa ve ilmi yönden,insanların yaşadığı rahatsızlıkların nelerden kaynaklanabileceği hakkında bilgiler ve konular açılsa anlatılsa sen hemen karşı çıkar yok öyle olmaz şöyle olur işte olurmu öyle şey o yanlış bu doğru o büyü değil psikolojiktir,o varlık musallatı değil şudur budur diye inanmaz ve tartışmalara girerdin.Senin durumuna gerçekten üzüldüm ama ilim çok geniş bir kavramdır.İnsanlar bazı şeyleri yaşamadan anlayamıyor.İnanki bilmeyen insana laf anlatmak o kadar zor ki deveye hendek atlatmak ondan kolaydır.ALLAH yardımcın olsun kardeşim. Tekrar geçmiş olsun kardeşim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...