Kendimi bulamıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deuce

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler La-edri. Elbette kendimi yalnızca kendi içimde yapacağım yolculukla bulacağım fakat bu yol kimine göre uzun kimine göre kısa ama sanıyorum ki herkes için zorlu bir yol. Ben bu siteye bir kaç gün önce üye oldum, sebebi ise kendi kendime düşündüğüm bir çok sorunun burada tartışıldığını görmemdir. Ve ilk sorum en derindeki hissiyatımla ilgiliydi yani kendimi arayışımla. Bu konuyla ilgili yapılan yorumlardan aldığım ilham bir kaç adım daha atmamı sağladı. Sonuç olarak herkesin kendi içinde bir yol var ve ben de bu yolda yürürken akıl danışabileceğim, benden çok çok önce kendi yolunda ciddi mesafeler katetmiş belki sonuca ulaşmış ruhlardan tavsiyeler alabilmeyi umuyorum..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Zaman rölatifdir, kimine göre uzun zaman alir kimine göre kisa, önemli olan sonuc degilmi, ve ben bu konu hakkinda bir seye inaniyorum, bir insan su dunyada kendini ariyorsa Rabb o insana bu sansi mutalak verecek, hatta zaman olgusu arayan icin bu yolculuk ile sekil degistirecek.

'Zaman olgusu arayan için şekil değiştirecek'
Cümle dikkatimi çekti sevgili La-edri. Biraz bunu açar mısınız:)

deuce

Kayıtlı Üye
Bu cümleye ben de katılıyorum pembe pelerin. Arayışımın derinleşmesiyle birlikte zaman algım da değişti, rüyalarım, dünyayı algılayışım, insanları ve bakış açılarını değerlendirişim aslına bakarsanız manevi anlamda herşeyim değişti. Bir an bir deryaya düşüyorum, sanıyorum ki çok zamandır ordayım ama bir bakıyorum sadece bir anmış, yüzüme gülümseme yerleşiyor. Tek korkum bu süreçte şimdilik içinde yaşamak zorunda olduğum dünyayla bağlantımın kopmasıdır. Aslında korku da değil daha çok bu düyada yaşadığım süre boyunca uyum sağlayamama endişesi.. Garip, zor ama içten içe keyif veren bi durum. Arayış bir yangın gibi, içimden alevler yükseliyor sanki.. aynı anda yanmanın da güzelliği varmış dedirtiyor bana. Sevgiler..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bu cümleye ben de katılıyorum pembe pelerin. Arayışımın derinleşmesiyle birlikte zaman algım da değişti, rüyalarım, dünyayı algılayışım, insanları ve bakış açılarını değerlendirişim aslına bakarsanız manevi anlamda herşeyim değişti. Bir an bir deryaya düşüyorum, sanıyorum ki çok zamandır ordayım ama bir bakıyorum sadece bir anmış, yüzüme gülümseme yerleşiyor. Tek korkum bu süreçte şimdilik içinde yaşamak zorunda olduğum dünyayla bağlantımın kopmasıdır. Aslında korku da değil daha çok bu düyada yaşadığım süre boyunca uyum sağlayamama endişesi.. Garip, zor ama içten içe keyif veren bi durum. Arayış bir yangın gibi, içimden alevler yükseliyor sanki.. aynı anda yanmanın da güzelliği varmış dedirtiyor bana. Sevgiler..

Ben de düşündüğüm şeyden mi bahsediyor diye konuyu açmasını istedim:)
Arayış güzeldir, arayış adı üstünde arayıştır. Bizi hasretini duyduğumuz şeye götüren araç. Dikkat edin, araçtır. En korkulması gereken şeyse araçlıktan çıkıp amaca dönmesidir. Farkına bile varmazsınız hem, yolun kenarındaki çiçeklerin güzelliğine takılır kalırsınız. Aslında Sn. hazaR'ın kastettiği de buydu..
Size arayışınızda başarılar, Allah yardımcınız olsun:)

deuce

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim pembe pelerin. Sonuna kadar katılıyorum, önemli olan yolun kendisi değil, yolun sonudur..
Aslında hazaR'ın da demek istediğini anlıyorum, yalnızca fazla eleştirel buldum yorumunu. Çünkü bana göre özellikle böyle bi platformda daha yapıcı cümleler kurulmalı, küçücük bi olumsuzluk psikolojik olarak karşıdakinin yıkımına sebep olabilir. Yardım isteyen birine tavsiyede bulunmak makbuldür, yermenin kimseye faydası olmaz.. Tüm bunlar benim düşüncelerim ama tabiki herkesin kendince bir bildiği vardır diyerek herkese kendi yolunda esenlik diliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...