yaşadığım enterasan olay..

face1

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar bayram tatili için akrabaları ziyarete kendi köyüme gittim. yer olarak rakım oldukça yüksek, dağın tepesin de telefonun çekmediği tamamiyle ormanın içinden patika yolda geçen, ürkütücü,yol boyunca ışıklandırmanın olmadığı , her an domuz, tilkinin yola fırlayabileceği iç anadoluda küçük bir köy.

Köyün olduğu tepeye çıkmadan , tepenin girişindeki başka bir ksabada bütün köpekler arabanın yanından havlar takip eder, kasaba da caniliğiyle ün yapmış, sürekli hayvancılık, kasaplık, kurbanlık yapılan, aileden birinin hapishaneye girmeden erkek sayılmadığı rivayet edilen bir yer. Hatta babamların söyiediğine göre bu kasabada geçen sene 1 kişi ailedeki bireyleri teker teker öldürüp dağa kaçmış. 1-2 sene dağda yaşayip inip tekrar 2-3 kişiyi öldürmüş. tekrar kaçmış bu şekilde bir aileyi tamamen silmiş. bu köye bir kere gittim oda kurban kesimi için onun dışında bilgim yok.
kendi köyüm ise 8-10 haneli, burdaki insanlarla hiç alaksı olmayan odunculukla ve tarımla genelde geçinilen bir yer. kendi özküyüm değil bu arada sonradan buraya küçük bir dağ evi yapıp bayramda, seyranda gidiyoruz.

Köye giderken far dışında başka bir aydınlatma yok, neyse tepeye tırmanıyoruz birden karşımızda yolun kenarından gelen 70 yaşlarında bir amca belirdi saat gece 12 civarı. çok şaşırdım anlatıldığında göre bu amcanın cinli olduğuna inanılıyormuş. hergün yaz-kış kar-soğuk dinlemden 30 km o korkutucu karanlıkta yürür şehre iner gece şehirde yatar tekrar dağa çıkarmış. daha önceden köyde hatırı sayılır derece saygı duyulan biriymiş bu olayların ne olduğuna köylüde akıl sır erdirememiş. adamın sırasıyla bütün aile bireyleri bir bir vefat etmiş. ve bazen bu amcayı köylüler de bir ay-iki ay bulamazmış sonradan birden evin de çıkarmış. ne kadar gerçektir bilemiyorum ama bu olayın doğruluk payı nedir? cin musallatı olabilir mi?

godsadsmoke

Kayıtlı Üye
Gece vakti birinin dışarı da olması çokta şaşırılacak bir şey değil aslında. Belki psikolojik olarak bir rahatsızlığı olabilir. Bu gece evine gelip, gündüz dağa çıkma konusunda. Cin musallatı olduğunu sanmıyorum ben doğrusu. Yine de bilinmez tabiki.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Cevap sorunun içinde zaten.Adam daha önce köyde görülmemiş deseydin orman perisi diyecektim.Eğer içinde iblis varsa tavsiyem eline kutsal suyu sür derisine temas et yada elline görebileceği bir şekilde haç koy yada çiz soranlar artı de müslüman yer.Eğer bu iki yöntemde adamın yüz ifadesi değişirse içinde şeytan vardır.

Semar

Kayıtlı Üye
benim açımdan bakınca pek paranormal bir durum yokmuş gibi geldi. zamanında herşeye tam sahip olup yavaş yavaş herşeyi kaybetmek tüm sevdiklerinin ölümüne şahit olmak delirmek için bir sebepten fazlası.. belki hayata çok derin bakıyoruzdur bazen göründüğü kadar sığ olabiliyor.

Ü

Üye silindi 38107

Köy ve benzeri yerlerde zaten ne zaman garip bir tip bulsalar cinli, bitkilerle uğraşan birini bulsalar cadı derler. Çoğu asılsızdır bu iddiaların ben öyle düşünüyorum.
Ha bazı köylerde cidden cin olayları olmuyor değil ama bazen insanlar çok normal şeyleri cinlere bağlıyorlar.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
zukachidorikato haklı.Ama köy yerlerinde hele ki böyle bir köyde o adamın tüm gününü dağda geçirmesi hiç konuşmaması cinli olduğu ihtimalini artırıyor yada büyük bir psikolojik sorun yaşıyor.

origanum

Yönetici
Son yorum doğru, psikolojik sorun. Depresif davranış sergiliyor ve hayat hikayesine bakılırsa haksız da sayılmaz, o hale gelmekte. Kendi haline bırakın adamı son günlerinde nasıl yaşarsa yaşasın. Konuşmak, acımak bile zarar verir ona, negatif enerji gönderilmiş olur.