Excalibur Efsanesi.

Love Song

Banlı Kullanıcı
Aslında tam bir efsane denemez çünkü Britanya tarihinde önemli yer taşıyor ve kesinlikle bir efsaneden daha fazlası.
Resmi olarak tarihe geçmiş bir kılıç.

Bu kılıç hakkında pek çok efsane var,kral Arthur taştan kılıcı çıkarıyor ve böylece Britanya ya gücünü kanıtlamış oluyor.
Arthur'un bu kılıçla büyük orduları devirip ejderha ile savaştığı bile söyleniyor.

Bu kılıcın nasıl ortaya çıktığı ile ilgili 3 hikaye vardır

1.Kral Arthur bir dövüş sırasında kılıcını kaybeder Glaston Gölü hanımıda (sihirli bir yaratık) bu kılıcı Arthur'a verir

2.Gökten bir taş düşer ve taşın üzerine saplanmış sihirli bir kılıç vardır,sadece Britanya'yı kurtarmak için seçilen kişi bu kılıcı taştan çıkartacaktır

3.Arthur'un dostu büyücü Merlin Britanya'nın geleceği için çok büyük bir bedel ödeyerek kötü varlıklardan bu kılıcı alır ve Arthur'a verir.

Merlin bizim küçük kralın yakın arkadaşı bazı rivayetlere göre sevgilisidir,Marlin'in erkek olarak resmedilmesi komiktir çünkü ''she'' yani ''kız'' anlamına gelecek şekilde bahsedir,Merlinin güçlü bir büyücü (cadı) olduğu söylenir hatta Arthur'u kendine aşık edip britanya'yı yönetme planları olduğu bile yazar bazı yerlerde.

Bu kılıcın dışı çok keskin doğal olarak bulunamayacak bir madde ile yapılmış,içerisine orantılı olarak gümüş dökülmüş,ve kılıcın en iç noktasında kılıcın tutan kişi tarafından hafif hissedilmesi (hızlı olması) için ve kılıcın karşı taraf için daha öldürücü (ağır olması) için bilinmeyen bir madde koyulmuş.

yani kılıcın en iç noktasındaki madde tutan kişiye hafif,vurduğu kişiye ağır geliyormuş,taştan çıkmamasının sebebi de buymuş.
kılıcın dış katmanı bileylenemeyecek kadar sert,körelemeyecek kadar keskin,kabzası en zor bulunan saf altından yumuşatılarak yapılmış.

not: yumuşatmak derken kavraması kolay diyor zannedersem bende tam anlamadım.

Kılıcın iç katmanı cehennem ateşinde dövülmüş

Onun üstüne yapılan seçkin gümüş çok seçkin bir ejderhanın hazinesinden alınmış ve o ejderhanın ateşinde dövülmüş.

Kılıcın dış katmanı cennetin aşığında dövülmüş.

Kılıcın kabzası en güçlü ejderhaların bile sahiplenmeye korktuğu altınlar tarafından en masum en çalışkan insanlar tarafından şevkat ateşinde dövülmüş.

Kılıcın iç kısmı Britanya'nın öfkesini temsil ediyor. (güçlü fakat sadece kılıcı tutan kişi için)
Kılıcın içerisindeki gümüş Britanya'nın zenginliğini ve özgürlüğünü temsil ediyor. (dünyevi fakat önemli)
Kılıcın dış katmanı Britanya'nın adaletini temsil ediyor. (asla aşınmaz,körelmez ve hasar görmez,çok keskin ve çok güçlü)
Kılıcın kabzası Britanya'ın halkını temsil ediyor. (kabza olmazsa kılıç kullanılamaz,ve kılıcın en değerli noktası altın kabza)

Kılıcın kendi ruhu ve kendi kişiliği olduğu söylenir,söylentiye göre kılıç Arthur'u seçmiş.
Kılıcın nerede olduğuyla ilgili pek çok söylenti mevcut,Kılıcı göle attıkları söylenmiş fakat Glaston Gölü'mü yoksa başka bir göl mü bilimiyor.

Atıdığı sırada gölden bir elin gölden çıkıp kılıcı tuttuğu ve yavaş yavaş gölün içine aldığı söyleniyor.

Biraz ingiltereyi övmüş gibi oldum fakat çevirebildiğim kadarıyla bu kadar,yazım yanlışları vardır muhtemelen,çevirmekle de uğraştığım için kontrol etmeye çok üşeniyorum şimdi,yazım yanlışlarını görmezden gelirseniz süper olur :D

godsadsmoke

Kayıtlı Üye
Daha önce bir oyun videosunda duymuştum bu kılıcın ismini fakat böyle bir hikayesi*efsane ya da gerçek?* olduğundan bir haberdim. İlgi çekici doğrusu.