İnsanın Psişik Yeteneklerdeki Sınırı Nedir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

drakentyheaphlefuf

Banlı Kullanıcı
İş
Aydınlanmış insan
Arkadaşlar sorum çok kısa. Bir insanın psişik yeteneklerdeki sınırı nedir ? Mesela en basitinden telekineziyi ele alalım. Bir insan telekineziyle en fazla nelere etki edebilir ? En fazla kaç kg. ağırlığında bir cismi hareket ettirebilir ? Veya psi-wheel den bahsedelim. Bu küçük bir kağıdı döndürmekle mi sınırlıdır yoksa çok daha büyük şeylere etki edebilir edebilir miyiz ? Bir insan paranormal açıdan en fazla nereye gelebilir ?

enesrko

Banlı Kullanıcı
Bence en fazla çelik kapıyı kapatırsın. Sınır bu. Ama bu benim düşüncemin sınırı. Sonrasına istesem de ulaşamam değil mi ? Psişik yetenekler imgeleme ve isteme gücüyle ortaya çıkan güçlerdir. Sen ne kadar hayal ediyorsan o kadar vardır. Büyük şeyleri yapman zaman alır. Hatırladığıma göre 8 senedir telekinezi yapan bir arkadaş yastığı kaldırıyormuş falan. Yani bence fazla kafanı yorma bu psişik güçlere :) yine de sen bilirsin açık fikirli ve değişime açık olmak lazım

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben sınır olduğunu düşünmüyorum psişik yeteneklerde..Hemen olmaz zaman alır belki ilerlemek ama bunun bir sınırı yoktur.Ya da şöyle söyleyeyim makúl ölçüde sınır yoktur.Enersko'nun dediği gibi yastık kaldıriŕsın gibi..ama bu makûl dediğim telekinezi için geçerli.Bazı psişik yetenekler sınır tanımayabilir.İnsan beyni aslında öyle muhteşem ki..Onu sınırlayan yine bizleriz.

Herkesin bu işleri başarabileceğinide düşünmüyorum.Mesela ben ;telekineziye çaba harcamam.Paraprapsikoloji anlamında önceliklerim farklı sebebi bu.İşte sınır bu bence.Uğraşmaya yeltenmeme,istememe,odaklanmama..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sınır hayal gücüdür.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Kişi sayısına ve enerji miktarına göre sınır yok diye düşünüyorum.
Tek kişinin kaldıramadığı maddeleri iki üç yada daha fazla kişi birleşip hareket ettirebilir. Beni 3 kişi havaya kaldırmıştı mesela :)
Yada tek bir kişi başkalarından ödünç aldığı yada önceden topladığı enerjiyle kişisel sınırlarını genişletebilir.
Doğadaki herşey psişik olarak işlenebilir, birazda strateji ve yöntem işi.
Benim için en uç sınır nokta, dünyadaki bütün insanların toplanıp dünyanın dönüşünü durdurlarıdır mesela. Bu örnek ne kadar sınırsız olduğunu açıklayabilir :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Yada tek bir kişi başkalarından ödünç aldığı yada önceden topladığı enerjiyle kişisel sınırlarını genişletebilir.
Sizce sırf bu yüzden enerji hırsızlığı yapan var mıdır ?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Sizce sırf bu yüzdersızlığı yapan var mıdır ?
Enerji hırsızlığı demeyelimde, başkalarının koruyamadığı evrene etrafa saçtığı enerjiyi toplamak diyelim.
Enerjisini koruyan birinden kimse çalamaz ama koruyamayanlar hem kendileri yayar hemde böyle toplayıcıların kurbanı olur.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Enerji hırsızlığı demeyelimde, başkalarının koruyamadığı evrene etrafa saçtığı enerjiyi toplamak diyelim.
Enerjisini koruyan birinden kimse çalamaz ama koruyamayanlar hem kendileri yayar hemde böyle toplayıcıların kurbanı olur.
Peki bir kişi enerjisini nasıl koruyabilir ?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Peki bir kişi enerjisini nasıl koruyabilir ?
Aslında bununla ilgili çok ayrıntılı olmayan bir yazı yazmıştım, internettede çok kaynak var. Ama kısaca açıklamak gerekirse
Duygusal ve zihin sakinliği, fiziksel olarak zinde olma en normal insanın bile yapabileceği şeyler

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Her türlü enerjiyi çekebiliyorum ama bir objeye, kişiye veremiyorum, işin garibi çektiğim enerjiyi vücudumda tutuyorum ve vücudum için kullanıyorum:willy_nilly:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...