Enerji?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aycaycayc

Kayıtlı Üye
Küçüklüğümden beri, izlediğim filmlerden kaynaklı olsa gerek, içimdeki enerjiyi hareketlerimle aktarabileceğimi düşünürüm. Enerjimin diğer insanlardan çok daha fazla olduğunu hissediyorum. Ve bu enerjinin çıkış noktası ellerimmiş gibi. Böyle bişey mümkün mü?
Çakralarımı açmak istedim çok fazla yazı okudum ama nasıl yapacağımdan hala emin olamıyorum. Reikiyle çakra açmayı düşündüm ama enerjim çalınır mı? İçimdeki enerji gerçekten fazlaysa bunu geliştirmem ya da onunla bişeyler yapabilmem mümkün mü?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ferrarim var ama kullanırsam çizilir mi, benzin biter mi?
Basın gaza çıkın yola, bir yandan da araba bakımlarını ihmal etmeyin, benzin göstergesini de kontrol edin. Yavaşça acele edin yahu.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Doğalınızda koşmak var, koşabilirsiniz. Sonra isterseniz atletizm teknikleri ve esaslarını öğrenip ona göre idman yaparsınız. Önce doğalınızı yaşayın sonra atlet olup olamayacağınıza bakarsınız. Bu daha düzgün ve yakın bir örnek oldu. :)

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
sn.Chill haklı, içinizde bir güç hissediyorsanız onu serbest bırakın ve ilk başta kendin üzerince uygulamaya başla, yavaşla inancın kırılmazsa bu konuda ilerleyebilirsin. :)

Aycaycayc

Kayıtlı Üye
Nasıl yapacağımı bilmiyorum o yüzden çırpınıyorum :)

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Siteye açtığım ilk konu, 2011'de, Enerji Patlaması adında bir konuydu, o yüzden yazmak istedim. :) Pek haddime değil ama kendimce bir nasihat verecek olursam. Ben sorgulamaya ve bu tür konuları okumaya 2007'de başladım. O yıl psi-wheel, kaşık bükme vs. popüler şeyler ile uğraştım birkaç hafta. Sonra da aradığım şeyin ondan öte olduğunu düşündüm. Öncelikle mantığı oturtmak ve olabildiğince bilgi toplamak istedim. Tamamen bilgi sahibi olmadan başlamak istemedim ve sürekli okudum. (Uyumayıp tüm gün okuduğum günler çoktur. Site biraz ilgi çekici eğer gezindiyseniz :D ) Ancak bu süreyi abarttım. İnternet de maşallah sonsuz kaynak sağlıyor yanlışıyla doğrusuyla. Sonuç: 8 yıl geçmiş ben hâlâ okuyorum. Üstelik bilgilerin çoğunu da hatırlayamıyorum, aynı bilgileri çoğu zaman tekrar okuyorum, uygulamıyorum. Forumda 2008'deki yazıları okursanız modların, bazı üyelerin ne denli geliştiğini görebilirsiniz. Demek istediğim: Chillout'u mutlaka dinleyin. Yolda öğrenin. Her şeyi öğrenip çıkayım diyince yola çıkılmıyor bir türlü bence :)

http://www.gizlimabet.com/forumdisplay.php?f=463 özellikle sabit konuları okuyabilirsiniz. Urum ve Chillout çakralar üzerine ellerini koyarak Allah zikri çekmenin etkili olduğu yazmışlardı. İnancınıza göre tabi. Bence buradan bir yöntem seçip deneyerek başlayabilirsiniz. Sevgiyle, umarım hayırlısıyla kendinizi geliştirirsiniz :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
#mümkün, çünkü enerjiden ibaret yaratıklarız. Bolca enerjimiz var.
#enerjin çalınmaz, sadece kendini çalışmalarla boşa harcayabilirsin. İlgin varsa, enerjini korumaya ve kontrol etmeye çalış, enerjin ellerinde yada başka şekillerde dışarı çıkmamalı, içinde sakin bir şekilde durmalı. Üretkenlik 2. Adımdır.
Enerjin gercekten fazlaysa bunu muhafaza etmek ve korumak ilk adımdır ve bana sorarsan bunu gercekleştirenezsen, şu an hayal ettiğin ileri seviyelere ulaşmak için zorunludur.

kıvep

Banlı Kullanıcı
- meditasyon ve nefes egzersizleri - duygusal kontrol ve sakinlik
- zihin sakinliği ve dinlenme
- aura temizliği
- fiziksel beden bakımı, iyi uyku ve beslenme
- psişik korumalar uygulama
Bunlar hakkında pek çok yazı var daha geniş kaynaklardan araştırıp çalışmanı öneririm :)

QUOTE=Aycaycayc;310282]Enerjimi nasıl kontrol edebilirim peki :)[/QUOTE]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...