İskambil Kartlarıyla Bakılan Fallar Yardımcı Olursanız Sevinirim

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar :) İskambil kartlarıyla ilgili pek bilgim yoktu ama sanırım güzel fallar bakılıyormuş. Size sormak istediğim şeyler;

1-) İskambil kartlarıyla kaç çeşit fal bakılır? Hangisi daha iyidir?
2-) Herkes iskambil kartlarıyla fala bakabilir mi?
3-) Tarot ile arasındaki farklar tam olarak nedir?
4-) İskambil kartlarıyla bakılan fallarda doğruluk payı ne kadardır?

Bilgili arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Tarot ile iskambil kartları kıyaslanamaz.Tarotun tek amacı kehanettir,tarot kehanet sanatıdır.Başka amaç için kullanılmaz.Ancak iskambil faldan ziyade oyun kartıdır.Enerjisi varmıdır onu bile sanmıyorum.Fal bakılır tabiki ,günümüzde yumurta falı bile bakılıyor yumurtanın akıyla..İskambille pekalâ bakılır ama ne derece doğru sonuç verir orası muallak.İskambilke pekçok açılım yapılıyor ama hangisi en sağlıklısı onu bilemiyorum.

Love Song

Banlı Kullanıcı
Aslında iskambil kağıdı ile fal bakılır fakat vampirin dediği gibi iskambil oyun kartıdır amacı kehanet değildir,enerjisi olup olmadığı tartışılır.

1- iblis falı bakılabilir 4 deste kart lazım,başka fallarda bakılır fakat bilmiyorum onları

2- herkes fal bakamaz,ister iskambil kağıdı olsun ister tarot ister kristal küre

3- tamamen farklı,neredeyse alakası yok

4- bakan kişiye göre değişir,hiç bir falda yada falcıda ihtimal sabit değildir,hiç bir zaman kesin değildir,falcıya göre ihtimal artabilir fakat sabit kalmaz asla.

Keira

Moderator
1. Cok fazla cesidi vardir hatta birkac kitap bile yazilmistir.
2. Sadece iskambili degil diger fal cesitlerini de herkes bakamaz.
3. Onceden bir yazi okumustum iskambilin tarottan turedigine dair ancak bu konuda kesin bir bilgiye sahip degiliz. Sadece varsayim bu.
4. Dogruluk payi her fal da oldugu gibi bakan kisiye gore degisir.

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Hepinize tek tek teşekkür ederim :) Bir kitapçıdan tarot kılavuzu ve kartları siparişi verdim; ancak gelmesi daha 2-3 gün sürecek. Bu sürede hem oyalanmak, hemde iskambil kartlarıyla da fal bakmayı öğrenmek amaçlı açtım bu konuyu. İnternette de araştırdığım kadarıyla, iskambil kartları her ne kadar tarot kadar etkili olmasa da fal bakmak için güzel bir araç. Sanırım hem tarot falı, hem de iskambil kartlarıyla bakılan falları öğreneceğim :) Bu arada fal bakmak için bir enerjimin olduğunu düşünüyorum. Normalde de 6. hissim kuvvetlidir. :)

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Kahve falı bakan birisi tarot bakabilir mi ?

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar birde şey sormak istiyorum; gerek tarot, gerek iskambil kartlarında, her kart farklı bir anlam ifade ediyor, bu kartların anlamlarını ezberlemek ne kadar zaman alır?

Love Song

Banlı Kullanıcı
Şahsen gerçekten çok iyi kahve falı bakarım fakat tarot bakmayı hiç beceremem hatta yetenekli bir tarot falcısı bile bana fal bakamaz.
Yani yetenekli 4 tarot falcısına gittim hepsi saçmaladı,saçmaladıklarını da kabul ettiler,kahve falı ve iblis falı haricinde fal hiç bir kehanet türünü yapamıyorum buradan çıkacak sonuç (bana özel değilse eğer) bakamaz.

Arkadaşlar birde şey sormak istiyorum; gerek tarot, gerek iskambil kartlarında, her kart farklı bir anlam ifade ediyor, bu kartların anlamlarını ezberlemek ne kadar zaman alır?

Bu sana bağlı,fakat ezberlemek işin en kolay kısmı yani kehanet için kartları ezberlemek bir sorun bile değil,beni en çok rahatsız eden baş ağrısı mesela.
Gerçekten dayanılmaz olan baş ağrısının bazen 1-2 gün geçmediği bile oluyor,öyle bir baş ağrısı ki 20 lik diş ağrısı tırt bir ağrı olarak kalıyor.

Ezberlemeyi kafana takma,uzun sürmez.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu kişiye kalmış bence,o potansiyel varsa mümkün ama bu birazda çekim işi.Yani bazı insanı kartlar acayip şekilde kendine çeker.Ancak detayları düşünmezsek tabiki bakabilir.Yetenek ve hissiyat meselesi..
İskambil konusunda birşey diyemem ama tarot kartları oturup ders çalışır gibi ezberlenmemeli.Pratik ve açılımlar sırasında zaten oturur illaki.Zaman olarak düşünürsekte yine ezberlemeye çalışmak açılım yaparak öğrenmeye çalışmaktan daha fazla zaman alır.Çünkü sadece kart anlamı okuduğunuzda size birşeyler hissettirmesi zordur ve daha zor yer eder içinizde.Açılım ve pratiklerde kartı yaşar ve hissedersiniz.O haliyle öyle bir yer eder ki kısa zamanda anlamı bildiğinizi görürsünüz.Zaten çokta fazla kitapçığa bağlı kalmak doğruda değil bi yerde.

Keira

Moderator
Kahve falı ile tarot arasında farklılıklar vardır. Tarot bakmak için iyi bir eğitimden geçmek gerekir.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

Uygulayıcı değilim. Araştırdığım kadarıyla Altın Şafak Hermetik Cemiyet'inin tarot kartları meditasyonları vardı. Yani ezberlemekten öte bir şey, kavramak ve anlamak daha uygun terimler olabilir. Ezberle bakılan kısmı şu anda da satılan kartların arkasında kitapçıkla beraber geliyor zaten.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Katılıyorum ,burda ezber değil olay.Tarot tek bir desteden ibaret değil ki.,.Rider Waite,Osho ZenTarot,Laro Tarot,Melek Tarotu,Peri Tarotu..var da var.Önemli olan özünü anlayabilmek kartların.

kıvep

Banlı Kullanıcı
İslambil kartıyla herkes fal bakabikir, ama ne kadar tutturur orası muallak...çocukken oyun amaçlı kart falı bakardık mesela :)
İskambil vs. Oyun kartlarını severim ben, kart oyunlarıda bir tür tahmin ve enerji oyunudur aslında. Ne kadar çok alıştırma yaparsak ve kartlarla vakit geçirirsek o kadar gercek olur.
Tarot fal kartıdır, onun yeri başka kıyaslamıyorum bile.
İskambille herşey yapılabilir. Fal amaçsa, taşla suyla hatta baklagillerle bile bakılır. İskambilde buna dahil.
İskambille çok harika fallar bakılabilir, bir engel değil hatta iskambilin ayrı bir sihride vardır. Şans oyunlarındsn tut, sihirbazlık gösterilerine kadar herşeyde kullanılır
Bana sorarsan çok arkadaş canlısı ve güçlü kartlardır :)

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim :) 2 Deste kart aldım mavi ve kırmızı sizce hangi renkli desteyi fal amaçlı kullanayım hangi rengi makbuldür :D

kıvep

Banlı Kullanıcı
Vampirha310si204' Alıntı:
Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim :) 2 Deste kart aldım mavi ve kırmızı sizce hangi renkli desteyi fal amaçlı kullanayım hangi rengi makbuldür :D
Kartına sor, hangisi istiyormuş???

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Aldığımdan beri kırmızı desteyi istiyorum. İkisini de avucumda tuttum, kırmızı desteyi tuttuğum avucumda biraz daha fazla enerji hissettim. Kırmızıyı kullanacağım :)