Fobisi Olanlara Bir Tavsiye (örümcek, yılan vs.)

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Fobi durumu dışında, örneğin bir kuş için bu çalışmayı yaptığımızda, bunun bizden enerji olarak bir götürüsü olabilir mi? Zihin seyahatini bu enerji yoluyla yapmak bizi kısıtlayıcı bir şey midir? Konu dışı olacak ama hayvanların zihnine girme deneyimleri var mıdır, mümkün mü? Böyle bir yasak yoksa bu şekilde bir hayvan türüyle yakınlaşmak olanaklı olabilir diye soruyorum. Tehlikeleri varsa bilinçsizce böyle bir çalışmaya başlamak istemem şu an. Teşekkür ederim :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Fobi durumu dışında, örneğin bir kuş için bu çalışmayı yaptığımızda, bunun bizden enerji olarak bir götürüsü olabilir mi? Zihin seyahatini bu enerji yoluyla yapmak bizi kısıtlayıcı bir şey midir? Konu dışı olacak ama hayvanların zihnine girme deneyimleri var mıdır, mümkün mü? Böyle bir yasak yoksa bu şekilde bir hayvan türüyle yakınlaşmak olanaklı olabilir diye soruyorum. Tehlikeleri varsa bilinçsizce böyle bir çalışmaya başlamak istemem şu an. Teşekkür ederim :)
Evet bir enerji harcanıyor elbette, bu sebeple ne uzun süreli ne de çok sık yapılması pek uygun değil. Uzman derecede olunduğunda dahi çok önemli ve gerekli bir amaç yoksa bu konuda ihtiyatlı davranılır.
Hayvanların zihnine girmek demeyelim de, doğal biyolojik titreşim alanıyla eşleşme çalışmaları var. Yalnız burada doğanın kendisiyle yüzleşiyorsunuz. Yani doğa basit ve güçlüdür. Bir dağın tepesini dize getirip oraya ev kondurmak imkansız değildir ama hava akımı, rüzgar şiddeti, çığ tehlikesi, heyelan olasılığı, basınç farklılıkları, ulaşım, iklimlendirme, sıhhi tesisat ayarlamaları, enerji nakil hatlarının güvenliği, atık denetimi gibi standartlar dışı çok fazla şeyi düşünüp halletmek zorundayız. Aynı mesele bunda da geçerli. Doğanın araçlarını ne kadar iyi algılayıp kullanabilirseniz, doğayla ne kadar iyi senkronizasyon kurabilirseniz bunu da o kadar iyi başarırsınız. İster doğayı bir ordu gibi kullanabilirsiniz, ister ahengiyle yaşarsınız.
Tehlikeye neden olabilecek bazı potansiyelleri de vardır.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Benim tarantula fobim var deneyelim bakalım.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Yaz aylarında odamdan çok böcek çıkar ve bayağı tiksinirim bu uçan yada uçmayan arkadaşlardan :)
Bu yöntemi paylaşıldığı günden beridir kendimde uyguladım ve bu akşam odama giren bir böcekten tiksinmediğimi farkettim denenip sonuç alınmıştır :)

Bu yöntemi paylaşan chillouta teşekkür ederim kendisine hayır dua ettim artık odamda rahat rahat durabiliyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yaz aylarında odamdan çok böcek çıkar ve bayağı tiksinirim bu uçan yada uçmayan arkadaşlardan :)
Bu yöntemi paylaşıldığı günden beridir kendimde uyguladım ve bu akşam odama giren bir böcekten tiksinmediğimi farkettim denenip sonuç alınmıştır :)

Bu yöntemi paylaşan chillouta teşekkür ederim kendisine hayır dua ettim artık odamda rahat rahat durabiliyorum.
Sevindim adına. Allah razı olsun sağ ol.. :)

acid

Kayıtlı Üye
Urum'un bir mesajda paylaştığı bir şey vardı. Her gün belirli bir oranda böcek ve sineği istemeyerek de olsa yediğimizi söylemişti. O mesajdan sonra korkum baya azaldı. Biraz iğrenç oldu sanırım.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Ne güzel sinek yutuyoruz yarasın valla şu devirde sağlıklı bişey kalmadı sinek faydalı olabilir.