Psişik yetenekler ve ilaçlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ajjta

Kayıtlı Üye
Öncelikle parapsikolojiye rüzgarı kontrol etme çalışmalarıyla başladığımı belirtmek isterim sonra birine çok sinirlendiğim zaman odanın elektriğini kesmiştim, bazı uyguladığım telekineziler ve şifalar da mevcut her insanda olduğu gibi, yeteneklerimi hiçbir zaman geliştirmeye fırsatım olmadı, bilinçsiz bir şekilde yaptığımda oluyorlardı. Yani kontrollü bir şekilde bir şey yapamıyordum.

Yaklaşık 1 yıldır ağrıkesici, migren, antidepresan, demir eksikliği vs. çeşitli ilaçlar kullanıyorum.

1 ay önce yine bu denemelere merak saldım fakat eskiden bilinçsizce yaptığım şeyler bile olmuyor.
Bunda içtiğim ilaçların etkisi var mıdır?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evet etkisi var, zaten özellikle beyninizi ve hormonlarınızı etkileyen ilaçlar kullanıyorsunuz. Hatta florürlü diş macunlarının bile negatif etkisi var.

birkangs

Kayıtlı Üye
dişini fırçalama demiyor ama florürlü diş macunlarının epifiz bezini kireçlendirdiğini bende okumuştum florursuz markalar var internetten araştırırsanız bulursunuz bende bundan 4-5 ay önce psikiyatriye gittim ilaçlar verdi ilaçları almadan önce 3. gözümde surekli hafif ağrı falan oluyordu isteğim zaman hissediyordum 3. gözümü çok anlamlı ve net rüyalar görüyordum ilaçları aldıktan sonra hiç enerji hissetmemeye başladım 3. gözümde rüyalar kesildi şimdi ilaçları bırakalı 3 ay falan oldu daha yeni yeni eski haline dönmeye başladı o ilaçlar etkiliyor yani

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bende diyorum yıllardır niye..:D Ah signal white now(reklamlar)

Ajjta

Kayıtlı Üye
Evet etkisi var, zaten özellikle beyninizi ve hormonlarınızı etkileyen ilaçlar kullanıyorsunuz. Hatta florürlü diş macunlarının bile negatif etkisi var.

Beim bu ilaçları bırakmam özellikle sağlık için olanları, antidepresan, demir ilacı vs. mesela neredeyse şu an imkansız bıraktığım an sağlığımda bozulmalar maddesel dünya açısından başlayacaktır. Kendi kendimi ilaçsız ayakta tutacak şifa yeteneğim de yok maalesef böyle bir durumda.

Bu ilaçları kullanarak yetenekleri açığa çıkarmak neredeyse imkansız mıdır? Eğer çok istiyorsak böyle bir durumda herhangi bir alternatife başvurabilir miyiz?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Beim bu ilaçları bırakmam özellikle sağlık için olanları, antidepresan, demir ilacı vs. mesela neredeyse şu an imkansız bıraktığım an sağlığımda bozulmalar maddesel dünya açısından başlayacaktır. Kendi kendimi ilaçsız ayakta tutacak şifa yeteneğim de yok maalesef böyle bir durumda.

Bu ilaçları kullanarak yetenekleri açığa çıkarmak neredeyse imkansız mıdır? Eğer çok istiyorsak böyle bir durumda herhangi bir alternatife başvurabilir miyiz?

Yorum yaparsam suç teşkil eder. Asıl suçlular ortadayken böyle bir şey var kusura bakmayın. Allah yardımcınız olsun, size doğru ve yanlışı ayırt edecek sezgiyi ve ilmi nasip etsin inşallah. Bu noktada işler düğümleniyor elimden başka bir şey gelmiyor.

Parpsikolog

Kayıtlı Üye
Bence de ilaçların etkisi var çünkü ben de antidepresan kullanmaya başladığımda benim de yeteneklerim körelmişti.

Nyksse

Banlı Kullanıcı
İlacı bırakınca hemen yeteneklerinizi geri kazanırsınız diye bir durum söz konusu olmamakla birlikte, şuan böyle bir yeteneğiniz varsa ilaçların bunlara etki ediyor olması, engelliyor olması çok doğal.

Zaten kendi görüşüm antidepresan vb. ilaçların insanları depresyondan çıkarmak yerine bambaşka şeyleri bağımlısı yaptığı yönünde. Evet bazı durumlarda alınmaları zorunludur ama size hastalığınız konusunda 1 pozitif etki sağlıyorsa, 10 negatif etki veriyor bu da bir gerçek.

Tabiki hastalığınızın durumunu, ne için kullandığınızı bilmediğim için yorum yapmak bana düşmez bu konuda fakat burada bu kadar ilacı ne yönde kullandığınız önem arzediyor. Eğer devam eden yüksek seviye bir psikolojik rahatsızlığınız varsa devam etmeniz en doğrusu, ama diyorsanız ki hastalığımdan kurtuldum ya da iyileşmiş hissediyorum o zaman zaten doktorunuzla görüşür ilaç kullanımını azaltır ya da bırakırsınız.

Zaten ilaçları da bir anda pat diye kesmeyeceksiniz, bunun bir süreci var. Azaltarak kullanacaksınız yavaş yavaş dozunu düşüreceksiniz. Birden keserseniz vücut neye uğradığını şaşırır, dayanamazsınız.

Ajjta

Kayıtlı Üye
Yorum yaparsam suç teşkil eder. Asıl suçlular ortadayken böyle bir şey var kusura bakmayın. Allah yardımcınız olsun, size doğru ve yanlışı ayırt edecek sezgiyi ve ilmi nasip etsin inşallah. Bu noktada işler düğümleniyor elimden başka bir şey gelmiyor.

İlacı bırakınca hemen yeteneklerinizi geri kazanırsınız diye bir durum söz konusu olmamakla birlikte, şuan böyle bir yeteneğiniz varsa ilaçların bunlara etki ediyor olması, engelliyor olması çok doğal.

Zaten kendi görüşüm antidepresan vb. ilaçların insanları depresyondan çıkarmak yerine bambaşka şeyleri bağımlısı yaptığı yönünde. Evet bazı durumlarda alınmaları zorunludur ama size hastalığınız konusunda 1 pozitif etki sağlıyorsa, 10 negatif etki veriyor bu da bir gerçek.

Tabiki hastalığınızın durumunu, ne için kullandığınızı bilmediğim için yorum yapmak bana düşmez bu konuda fakat burada bu kadar ilacı ne yönde kullandığınız önem arzediyor. Eğer devam eden yüksek seviye bir psikolojik rahatsızlığınız varsa devam etmeniz en doğrusu, ama diyorsanız ki hastalığımdan kurtuldum ya da iyileşmiş hissediyorum o zaman zaten doktorunuzla görüşür ilaç kullanımını azaltır ya da bırakırsınız.

Zaten ilaçları da bir anda pat diye kesmeyeceksiniz, bunun bir süreci var. Azaltarak kullanacaksınız yavaş yavaş dozunu düşüreceksiniz. Birden keserseniz vücut neye uğradığını şaşırır, dayanamazsınız.

Ağrı kesici, migren vs. ilaçları yılda bir kaç kez hastalandığım ender zamanlarda kullanıyorum.

Ağır bir psikolojik rahatsızlığım yok. Ben doktorların su verir gibi antidepresan yazdığı yönündeyim. Günde 1 küçük hap içiyorum onunda fazla etkisi olmuyor, duygusallaşmış ve sersemleşmiş oluyorum içince. Yani olumlu bir etki hissetmiyorum sersemleştirmesi dışında. Kararsızım.
Doğal yöntemlerle ruh dengemi nasıl sakinleştireceğimi bilmiyorum.

Düzenli kullandığım (yani her gün) : Antidepresan hapı bir tane; bir de demir eksikliğim için demir, B12 ve folik asit haplarım var.

ruhname

Kayıtlı Üye
Epifiz bezinin aktif halde olması içinde florürsuz macun kullanilmali

yiğda

Kayıtlı Üye
Antidepresan yerine sakinleştirici yatıştırıcı bazı bitkilerin çaylarını içiyorum. Tavsiye ederim. En azından doğadan çare bulma yönündeyim. Ayrıca nane yağı da baş ağrısına, migrene iyi geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...