Evinizdeki Negatif Objeler

Rapİ

Kayıtlı Üye

Her akşam evinizde aynı koltuğa oturursunuz . Günün yorgunluğunu,sterslerinizi beyninizdeki tüm olumsuz düşünceleri hep o koltuğa yansıtırsınız,bazen mutluyken bile oturduğunuzda birden yine içinizi tarifsiz bir huzursuzluk kaplar sebebini anlayamazsınız. Oysa negatif enerjinizle yüklediğiniz bu koltuk size sizin enerjinizi yansıtmaya başlamıştır.İşte evinizi nasıl pozitifliyebileceğinizin reçetesini ilerleyen sayılarda size detaylı anlatacağım.

Evimizin süsleri biblolarımız, tablolarımız çeşitli süs eşyalarımız.Bunları siz mi aldınız yoksa size hediye mi geldiler.Hediye iseler kimler getirdi bir düşünün.Getirenler mutlu ,sevgi dolu iyi niyetli kişiler mi yoksa kıskanç,negatif,mutsuz veya o sırada büyük bir sıkıntı yaşayan kişilermi.Bu çok önemli çünkü olumsuz kişilerin getirdikleri hediyeler bile sürekli evinizde negatif enerji yayarlar. Bir gün çok sevdiğim bir asistanımın ablasının evine gitmiştim.Salona girince şöminenin üzerindeki antika bir ayna beni öyle bir çarptı ki nefesim daraldı.(Bu yeni mi) diye sorduğumda (evet) dedi.(peki işlerinizde bir bozulma evde bir huzursuzluk varmı bu sıralarda )diye sorunca kızcağız ağlamaya başladı.( Bir aydır ailece bu salonda oturamaz olduk,eşimin işleri çok bozuldu çok sıkıntıdayız )dedi.( Peki bu ayna ne zaman geldi) diye sorunca .Tarihten bu aynanın eve girmesiyle tüm olumsuzlukların başladığını anladım.Aynayı pozitifledikten sonra hepimizin içinde bir rahatlama oldu ve ayna artık beni akımıyla rahatsız etmedi.

Biz bu işlerle uğraşırken saat yaklaşık 15 00 sularındaydı.Akşam arkadaşım beni telefonla aradı ( eşim saat 18.00 de eve geldi okadar neşeliydi ki merak ettim.hayrola deyince hani bir iş vardı birtürlü sonuçlanamıyordu saat 15.00 de haber geldi o iş oldu.Artık kurtulduk,Biliyormusun uzun zamandır oturamadığımız salonda bu akşam ilk defa keyf ve huzurla oturduk.)Bu tür olayları o kadar çok yaşadım ki…

Ben antikalardan çok korkarım çünkü hiçbir değerli eşya zevk için satılmaz ya ölümler yada iflaslar vardır arkasında.
Ne olumsuzluklar yaşanmış ve ne kadar negatif enerji sinmiştir üzerlerine. Peki bu eşyaları almayacak mıyız , kullanmayacak mıyız?

Prof. Dr. Yıldız Batırbaygil

La-edri

Kayıtlı Üye
Antika esyalara bende cok olumlu bakmiyorum illa yukarida verilen sebebden dolayi degil, yilarca birileri ile bag kurmus bir esya, yada elden ele dolasmis bir esyaya sahib olmak bana göre bir sey degildir.

Rapİ

Kayıtlı Üye
Antika esyalara bende cok olumlu bakmiyorum illa yukarida verilen sebebden dolayi degil, yilarca birileri ile bag kurmus bir esya, yada elden ele dolasmis bir esyaya sahib olmak bana göre bir sey degildir.

Çok haklısınız La-edri.
Manevi değeri bir yana maddi değeri için sürekli antika toplayan insanlar şaşaası için belki de o negatif enerji aldıklarını farkedemiyorlar.
İnsanın nefis terbiyesi bazen sahip olmamakla mümkün.
Ben de antikaları sizin dediğiniz gibi o yaşanmışlıkları olan objeler olarak tahayyül ediyorum.
Yorumunuz için şükranlar.

La-edri

Kayıtlı Üye
Çok haklısınız La-edri.
Manevi değeri bir yana maddi değeri için sürekli antika toplayan insanlar şaşaası için belki de o negatif enerji aldıklarını farkedemiyorlar.
İnsanın nefis terbiyesi bazen sahip olmamakla mümkün.
Ben de antikaları sizin dediğiniz gibi o yaşanmışlıkları olan objeler olarak tahayyül ediyorum.
Yorumunuz için şükranlar.

Cok hos bir uslubunuz ve enerjiniz var hosgeldiniz aramiza :)

Rapİ

Kayıtlı Üye
Cok hos bir uslubunuz ve enerjiniz var hosgeldiniz aramiza :)

Rabbim o içten varlığınızla ve nezaketle yansıyan duruşunuzla yansıttığınız insanlığınız için razı olsun.
Hoşbuldum La-edri.Şükranlar yüreğinize.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Aslında negatif enerjinin olduğu eşyaların altında yasayan insani temiz bir enerjide yatar. Bu yüzden Antikacılarında değişik bir enerji vampiri olduğunu düşünürüm.
Negatif enerjiyi sindirmesi zordur, uyumlamaya direnir, elektrik gibi çarpar insanı, genede yaşanmışlığın enerjisidir değerlidir. Temizlemek arındırmaktan çok, bağrına basan insanları anlıyorumda. Antikalarla ve negatif enerjilerle başetmek zordur, bilenin alması daha iyi sanırım.

Rapİ

Kayıtlı Üye
Aslında negatif enerjinin olduğu eşyaların altında yasayan insani temiz bir enerjide yatar. Bu yüzden Antikacılarında değişik bir enerji vampiri olduğunu düşünürüm.
Negatif enerjiyi sindirmesi zordur, uyumlamaya direnir, elektrik gibi çarpar insanı, genede yaşanmışlığın enerjisidir değerlidir. Temizlemek arındırmaktan çok, bağrına basan insanları anlıyorumda. Antikalarla ve negatif enerjilerle başetmek zordur, bilenin alması daha iyi sanırım.

Yorumunuz için şükranlar kıvep.
Çok haklısınız.Bilenin alması çok önemli.

Rapİ

Kayıtlı Üye

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Temizleme yontemi yokmudur hic bunlarin, ben antiklara asiri merakliyim icim gidiyor cok param olsa doldururum evimi ki var salonun hep antika esyalarla dolu, ama hic negatif hissettigim bir durum olmadi yani zaten o eve girdigimden beri huzursuzum ( o evde benden once kayinvalidem ve esi yasardi ben yerlesmeden once gittigimde de ne asiri pozitif hiseder ne de cok kotu hissederdim ) benm yeni ev psikolojim var alismam uzun zmn aliyor belki de ondandir dedim yani esylarimda kotu bir sezi hissetmedim aksina kendime aldigim 2 adet antika beni cok mutlu etmisti huzurlu hissettirmisti hala baktikca huzurlu olurum..
Gene de tenizleme yontemi var mi ? Ara sira adacayi ve ya 7 dukkan surpuntusu yakarim evde..
Urum 7 gun ust uste dukkaninda yak dedi ev de de yaptim bayagi etkili

Anael Zan

Kayıtlı Üye
2 kere ust uste msj attigim icin ozur dilerim..
fakat gene dayanamadim kendime antika aldim bana kotu hissettiren bir durum olmadi ma genede temizlemek lazim ne yapabilirim ? 7 dukkan surpuntusu yaksam ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ben antikaları temizlemiyorum zaten üstündeki enerji içinde alıyorum. Yaşanmışlık enerjisi güzel bir enerjidir. Antika olduğu için sadece negatif enerji biriktirmez. Bir ömür bekli bir kaç ömür biriktirir. Her eski eşya için söylemiyorum bunu yanlış anlamayın. Bir de arada bir adaçayı yakmak iyi bit şeydir. Yani eşya bazlı düşünmeyin be evinizi iş yerinizi kendinizi Arada bir ada çayı ile tütsüleyin.

taroh

Kayıtlı Üye
Ben antikaları temizlemiyorum zaten üstündeki enerji içinde alıyorum. Yaşanmışlık enerjisi güzel bir enerjidir. Antika olduğu için sadece negatif enerji biriktirmez. Bir ömür bekli bir kaç ömür biriktirir. Her eski eşya için söylemiyorum bunu yanlış anlamayın. Bir de arada bir adaçayı yakmak iyi bit şeydir. Yani eşya bazlı düşünmeyin be evinizi iş yerinizi kendinizi Arada bir ada çayı ile tütsüleyin.
k
Urum. Ben bosanma asamasinda olarak 5senenin uzuntusu sikintisini almak istiyorum artik esyalarimin kendi getirdiklerimimi yada hepsini mi alabilirsem o yuzden sordum.antikalar konusunda benimde fikrim yok maalesef

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Anladım. Ben adaçayı, deve dikeni, zeytin çekirdeği, zeytin yaprağı, buhur, amber, günlük Sakızı, kufur kullanıyorum. Kök bağlantı olduğu için Cuma günü( Perşembe Güneş battıktan sonra başlar, Cuma Güneş batana kadar devam eder) Venüs saatinde yaparım. Karışımı hazırlar( ölçüsü yok) yavaş bir şekilde tütsü gibi yakarım. Yani alev almaz duman çıkar.

Kendimce okuduğum Türkçe dua vardır onu yazamam. Lakin istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Tütsüleme esnasında başka yaptığım teknikler de var lakin onlarda özel. Siz imaj ile mavi gümüş altın renklerinin birini ikisini ya da hepsini kullanarak eşyaların temizlendiğini hayal edebilirsiniz. İnsana şifa verir gibi yapabilirsiniz

Ü

Üye silindi 56746

evde çalışmayan bir çakmak var ancak babama hatıra olarak geldiği içini atamıyorum, tamiri de mümkün değil. öyle duruyor oturma odasında. çalışmayan aletlerin atılması gerektiğini biliyorum da işte...

antika eşyalarda negatiflik olabileceği söylenmiş yukarıda, ikinci el kitaplar için de bu durum söz konusu mudur?