Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
27 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Riyazet nasıl yapılır? Evliya (Allah Dost) olunabilir mi?

Rep Puanı : 78
    Ettiği Teşekkür
    10
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    29

Evet bende vesvese gibi düşündüm. Peki kaç tane çekmemi istersin ya vekil zikrini sayın la edri birde bu zikirler insana ne gibi bir fayda sağlıyor ?

Rep Puanı : 11907
    Ettiği Teşekkür
    1.515
    1.011 mesaja 2.931 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    103

Ben bir sey istemiyorum sizden, tavsiye ediyorum.

Cok büyük rakamlara gerek yok, mesele cekmek degil okumak.

Kiisi müslüman olsun olmasin ataist olsa bile o kiside manasinda bir esma boyutu vardir. Hayy olmasa nefes almayacak . Kayyum olmasa ayakta duramayacak basir olmasa gözlerinden göremezdi vs vs..

Size ne gibi fayda saglar esma calismalari? Kendinizi taniyacaksiniz, kendini tanyan rabbini tanir, rabbini tanimis bulmus bir insan hic birseyin yabancisi degildir, o kendisi ile beraber kahinati tanimis olur..
    Rabbini taniyan B-sirri ile hayatini sürdürür, yani Bi-ismi-Allah (Allah adina) . Iste sizin merak ettiginiz O kamillerin durumu böyle.

Ruhumu eritip de kalipda dondurmuslar
    Onu Istanbul diye topraga kondurmuslar..

3. 3 kişi La-edri üyemize teşekkür etti:
    Astrid (14.08.2016), EbruA (11.07.2015), Rapİ (08.07.2015)

Ettiği Teşekkür
    10
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    29

Kamil insan sürekli zikir çekerek kirli vizyonları giderip yerine aydınlık mı getiriyorlardı sayın la edri. Ayrıca zikrin ne gibi bir faydası var?

Ettiği Teşekkür
    10
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    29

Kafa gitmiş zaten faydasını sormuş ve cevap vermişsin la edri ) ilgi ve alakandan dolayı tesekkur ederim. Evham için bir onerin var mı

6. Warlord Üyemize teşekkür edenler:
    La-edri (07.07.2015)

Rep Puanı : 11907
    Ettiği Teşekkür
    1.515
    1.011 mesaja 2.931 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    103

Alıntı Warlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafa gitmiş zaten faydasını sormuş ve cevap vermişsin la edri ) ilgi ve alakandan dolayı tesekkur ederim. Evham için bir onerin var mı
    Neyin evhami ?

Ruhumu eritip de kalipda dondurmuslar
    Onu Istanbul diye topraga kondurmuslar..

Ettiği Teşekkür
    10
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    29

Her an soyle düşünüyorum. Ya gizli şirk varsa, ya imanimi kaybedersem artık bu beni ciddi psikolojik olarak yipratiyor. Kişilik testi yaptırdım. Kaygı evhamve korku çıktı. Bu tip psikolojik şeylerden kurtulmak için dua yada bildiğin bir zikir var mı? Ayretten değerli la edri, kaygı ve evham o kadar fazla ki. İçimden geçen (vesvesede dahil) düşünceleri gerçek gibi algiliyorum. İlaç kullanıyorum da ilaçlardan pek ümitli değilim. Bunlar son sureleri okurken yanı kıyamet ayetlerini okurken basıma geldi. Var mı bir onerin

Rep Puanı : 18000
    Ettiği Teşekkür
    0
    38 mesaja 114 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    156

Selamlar herkese.. Benim bir sorum olacaktı Riyazet nasıl yapılabilir arkadaşlar forumu ve başka forumları gezdiğim kadarıyla şunları öğrendim eksiğim varsa düzeltin lütfen Toplam 40 gün sürüyormuş, hayvansal gıda alınmadan oruç tutuluyormuş, 40 gün itikafa çekiliyormuşuz, 40 gün boyunca bir oda da hapis hayatı yaşanılıyormuş, belli zikirler varmış bunları ben bulamadım, hangi sürelerde yapılıyor riyazet (ramazandan ramazana gibi), biraz çocukça bir soru olacak ama bunları disiplinli bir şekilde yapsak evliya ve nefsi kâmile ulaşabilir miyiz?
    Not: la-edri senin attığın videoyu izleyemedim memlekette olmamdan dolayı. En uygun zamanda izleyeceğim. Bunu söyledim çünkü attığın video da bunların cevabı olabilir. Seni takmadığımdan değil
    Cevaplarınızı bekliyorum
    Riyazet çok yönlüdür. Dil susacak ki kalp konuşacak, karın dolmayacak ki nefs yenilecek.. Riyazet genelde tek başına yapılacak kadar kolay değil, tavsiye de olunmaz.
    Şimdi neden tek başına tavsiye olunmaz iki nedeni var:
    - Derler ya insanın içinde iki ejder vardır, biri iyilik biri kötülüktür. Hangisini daha çok beslersen güçlenir diğer ejdere galip gelir diye. İşte yaşam tarzınız, algı biçiminiz, size öğretilen dünyevilikler kısaca sizin kendinize ait karanlık potansiyelinizi bugüne kadar büyütmüş olan etkenler, riyazet anında karşınıza çıkacak en büyük engeller olacak. Kişi hangi ejderi daha çok büyüttüğünü bilemezse, ejderlerini kendisi kontrol edemezse, o ejderlerle bir başına kaldığında bu iş epey zorlayıcı olur iki ejderin debelenmeleri ve ateşi arasında yanıp kül olur tabiri caizse.

- Bir de iyi ejder büyüdükçe, kişi de Dünya'dan kopacağı bir tedbirle riyazet halindeyse, boyutlar arasındaki karanlıkta ışığı çoğalan bir meşale gibi olur. Karanlığın sakini olanların dikkatini cezbeden bu ışık, pervane böceği gibi onları kendine çeker. Sırf o vızıltılar ve dolaşmalardan ortaya çıkan ses bile kişi ne ile karşı karşıya olduğunu bilmezse onu huzursuz edebilir, ona korku verebilir ki içinizdeki kötü ejderin en sevdiği gıdalardan biri de korku olduğundan güçlenmeye başlar bir süre sora semirir de semirir, riyazet içindeyken bir de o ejderle tekrar uğraşılır. O meşale sönsün diye karanlık nevinden olanlar çabalarlar.

Açıkçası ne birine bağlı olmak zorunludur riyazet yaparken ne de tek başına yapılması tavsiye olunur.

Riyazetin belli şekillere büründürülmesi tarifler verilmesi, hangi yolun mensubu olarak yola çıktığınıza göre değişir ama hiçbiri ne zorunludur ne de tek yoldur. Mesele bedeni az kullanmak, tefekkür etmek ve dünyevi uyaranlardan mümkün olduğunca kaçınmaktır. Konuşmadan, ölmemeyi sağlayacak kadar yiyerek (misalen günde 3 hurma, biraz zeytinyağı veya zeytin, biraz su vs. gibi), hangi amaç uğruna riyazet yapılıyorsa ona göre dua ve zikir yaparak, sadece orada aç kalmak, çile çekmek değil, zaten o açlığı ve çileyi unutacak kadar amaca odaklanarak anlayarak geçirilen bir var oluş, buluşma ve düzenleme anıdır.
    Dünya üstünde bir çok farklı inanıştı neredeyse aynı şekillerde farklı riyazet çeşitlerine rastlanılır. İnsanın gerçeklikle tanışması ve aşkın olması amacı vardır.

10. 4 kişi dmkol üyemize teşekkür etti:
    Astrid (14.08.2016), Rapİ (08.07.2015), Tai Chi Chuan (08.07.2015), yare-i yarim (08.07.2015)

Ettiği Teşekkür
    10
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    29

Peki hayvansal gıda kullanmadan sadece 40 gün oruç tutsam nefs mertebesinde ilerleyebilir miyim?

Rep Puanı : 18000
    Ettiği Teşekkür
    0
    38 mesaja 114 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    156

Peki hayvansal gıda kullanmadan sadece 40 gün oruç tutsam nefs mertebesinde ilerleyebilir miyim?
    Bu tür durumlar bir mertebe veya bir kazanç, bir karşılık beklemeden yapılır. Dediğim gibi amaç gerçeklikle tanışmak ve mümkünse aşkın bir bilince ulaşmaktır.
    Hayvansal gıda kullanmadan 40 gün veya kaç günse oruç tutmak bir çok yönden temizliğe yaracağı kesin, tek başına başka bir etkisi olur mu bilemem. Kötü bir şey değil yani yapmanızda zarar yok.

Rep Puanı : 66
    Ettiği Teşekkür
    0
    15 mesaja 27 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    34

GİZLİ ŞİRKTEN KORUNMA DUASI
    "Allahumme inni euzu bike min en uşrike bike şey'en ve ene a'lemu ve estağfiruke
    lima la a'lemu"
    Faydası oluyor.

2.si de

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin müferrikı firekıl küfri vettuğyâni ve müşettiti buğâti cüyûşil karîni veşşeytâni ve alâ âli Muhammedin vesellim.
    Eğer bir kimse şeytan vesvesesinden ve nefs-i hevâdan mutazarrır olursa okunması tavsiye edilmiştir.

La ilaheillallah

14. qrcn Üyemize teşekkür edenler:
    Rapİ (08.07.2015)

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)