Astral Ve Lucid Ufak Bi Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

byaktif

Kayıtlı Üye
Normalde Sosyal Hayatla Daha Çok Arası Olan Biriyim Ama Arada Bir Çok Yorucu Geldiği İçin Uzun Bi Sürelik Asosyel Olarak Takılmayı Tercih Ediyorum. Asıl Bahsetmek İstediğim Şey Forumda Lucid Astralle İlgili Bi Çok Konu Bi Çok Yöntem Var. Her Sitede Ayrı Ayrı Anlatımlar, Daha Önce Lucid Yapmaya Çaliştim 1-2 Tane Yöntem Denedim Olmadı Astrali Hiç Denemedim Ama Gerçekten Başarmak İstiyorm Lucidi Yöntemleri Denedikten 1 Hafta Sona Bi Öğlen Uykusunda Kendiliğinden Olmuştu, Benim İstediğim Şey İse Gerçek Bişiy Kendim Yönetmek İstiyorum Ve İstediğim Zaman Lucid Veya Astral İkisinden Birini Yapabilmek İstiyorum Yolumda Yardım Edicek Saygıdeğer Üyeler Var Yardımlarınızı Bekliyorum. Bunla Başla Şunu Yap Ne Gerekiyorsa Yani Bana Bi Yol Göstermenizi İstiyorum Ve Kendi Yöntemlerinizi Merak Ediyorum.

Teşekkür Ederim :) :hurray:

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Yapacağın şeyler belli inanmak,azimli olmak,pratik yapmak bu üçlü seni başarıya götürür. Ben de lucidle zamanında çok uğraştım ama baya bir pratik yaptım. Sonuç olarak düzenli çalışırsan yaparsın

Mithra

Kayıtlı Üye
Lücid ve astral arasında ince bir çizgi var kendinize özel bir yöntem geliştirin bir hareket, anlam yükleyebileceğiniz bir ses bunu tekrarlayın gün boyu bir zaman sonra rüya gördüğünüz zaman kendinize ait oluşturduğunuz ses, hareket vs. rüyanızın ortasında veya başında bunu yapacaksınız istesenizde istemesenizde o an rüyanın bilincine varacaksınız.Bundan sonraki aşamada rüyadayken astrale geçebilmek için bir teknik daha bulun The-King dediği gibi azim ve pratik.Esenlikle kalın.

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Aslında bu foruma kayıt olma ve bu foruma rastlama nedenim astraldi. Bende insanlar bana yardım etsin, şunu yap kesin olur desin diye bekledim. Ama yok. Tek seçenek kendi tekniğinizi geliştirmeniz. Birazdan "forumda bu konuda çok konu var" mesajlarıyla karşılaşacaksınız. Ha haklılar o bir tarafa.
Siz gidip birçok konuyu inceleyeceksiniz. Ama hiç yormayın kendizi. Ben size bütün konulardan çıkartacağınız sonucu yazayım. İnanç ve en önemlisi kendi tekniğini geliştirmek. Umarım başarırsınız. Ama parapsikolojiye atılır atılmaz astral denemek yüzmeyi denize tek başına girerek öğrenmek kadar zordur. Yinede başarılar.

Nyksse

Banlı Kullanıcı
Lucid ve astral projeksiyon teknik bakımından aslında çok farklı şeyler, ama birini başarırsanız diğerinde başarı elde etme olasılığınız çok artıyor.
Mesela lucid konusunda bir başarı elde ederseniz, lucidden astrale çıkmanız kat be kat kolay olacak.
Tek yapmanız gereken lucid rüyaydaken astrale odaklanmak ve uyku öncesi astral için yaptığınız teknikleri lucid esnasında uygulamak. Eğer rüya bozulmadan yapabilirseniz çok hızlı bir şekilde astrale çıkabilirsiniz.

İnsanların bu konuda araştırın demesi doğal aslında çünkü ortada tek bir formül, herkeste geçerli olan bir yöntem yok.
Yüzlerce yöntem var ve bende çalışan sizde çalışmayabilir.
Hepimizin beyin yapısı, algısı farklı kendinize uygunu bulmanız lazım.
Lucid konusunda ben bir kaç öneri verebilirim.

- Gün içerisinde her 1 saate ya da her yarım saate, ya da her 2 saate nasıl tercih ederseniz alarm kurabilirsiniz. Bu sizin "rüyada mıyım değil miyim" alarmınız olacak. Alarm her 1 saatte çalacak ve siz her saat başı rüyada olup olmadığınızı düşüneceksiniz. Bunu ne için yapıyoruz?

Beyniniz bir süre sonra kendini her saat başı alarmın çalmasına, dolayısıyla uykuda olup olmadığınızı sorgulamaya başlayacak. Böylece siz uykudayken de bu düşünce zihninizde yer edeceği için uykuda olup olmadığınızı sorgulayacaksınız rüyadayken. Farkedince de dolayısıyla lucid olacaksınız.

- Saatle alarmla uğraşmak zor gelirse, bende etkili olan bir başka yöntemden bahsedeyim. Totem tarzı bir şey aslında bu da. Gün içinde rüyada yapmanızın mümkün olmayacağı şeyleri deneyin. Mesela bir elinizin parmağını, diğer elinizin içinden geçirmek gibi. Ya da kendinize çimdik atmak gibi.

Ben parmağı diğer elin içinden geçirme olayını gün içinde aklıma geldikçe yapıyordum. Dolayısıyla parmak geçmeyecek.
Ama rüyada bu aklınıza geldiği zaman yaptığınızda, parmağınızın elin içinden geçebildiğini, ya da çimdik attığınızda tam bir acı hissetmediğinizi göreceksiniz ve rüyada olduğunuzu anlayacaksınız.

Her dakika bunları yapmanıza gerek yok ama günde birkaç kere bile yapsanız beyniniz onu unutmuyor, rüyadayken hemen aklınıza gelecek.

- Lucidde daha önemli bir şeyden bahsedeyim, aslında bütün ilimlerde daha önemli olan şey yöntemden çok inançtır. Eğer beyninizi lucid olacağınıza ikna ederek uyursanız zaten uyurken beyniniz size rüyada olduğunuzu hatırlatır. Bir şeye inanmak en güzel yöntemdir, başaracağınıza inanın. Harika bir beyniniz var, çok yüksek kapasitede ve yapabileceklerinin sınırı yok. Kendinize ve beyninize güvenin, yapabileceğinize inanın, gün içinde sürekli kendinize bunu hatırlatın ve kesin olacağına, başaracağınıza beyninizi inandırın.

Astral konusuna gelecek olursak;

Astral projeksiyonun temeli farkındalıktır. "Farkındalık" kelimesini internette araştırın, başka sitelerden başka kaynaklardan araştırın. Gün içinde yaptığınız her şeyi "farkında" olarak yapmakla, normal bir şekilde uygulamak arasında çok fark var. Farkındalık sahibi bir insanın astral projeksiyonda başarısız olmasına imkan yok.

Astral projeksiyonun 2 temeli var:

-Farkındalık ve imajinasyon.

Farkındalık için (her ne kadar sıkıcı bir yol gibi gözükse de) meditasyon yapmanız şart. Çünkü astral projeksiyona çıkış esnasında "hiçbirşey düşünmemek" dediğimiz durumu gerçekleştirmeniz gerekiyor. O anda aklınızda astralden başka hiçbir düşünce olmayacak, ne bir endişe ne bir korku hiçbir duygu olmayacak sadece beyniniz çalışmanıza odaklanacak. Ve bu bahsettiğim "hiçbir şey düşünmeme" durumu belki yıllar, belki aylar haftalar alabilecek kadar başarması zor bir şey, çalışmayla olacak.

Mesela Zazen meditasyonuna bakın. Temeli hiçbir şey düşünmemeye dayanıyor. Onu uygulamaya başlayın faydasını göreceksiniz. Zaten belirli bir farkındalık seviyesine eriştiğinizde sadece astralde ya da lucidde değil her alanda başarılı olursunuz. Temeli iyi oturtmak önemlidir.

- Yine imajinasyon için de karton üzerine zıt renkli kağıtlar yapıştırılarak vs. yapılan çalışmalar var. İmajinasyon da her yerde karşınıza çıkacak zaten bunun da üzerinde çalışıp geliştirin mümkün olduğunca.

Yani aslında bu konularda yazılması gereken çok fazla şey var. Ben isterseniz size yazarını bizzat tanıdığım birkaç kitap da öneririm. Yeter ki yapmaya istekli olun hevesli olun, yeter ki inanın vazgeçmeyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...