Duygular psişik güçleri etkileyebiliyor mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

paranoyakhayalperest

Kayıtlı Üye
Daha bugün yaşadığım bir olay.Sıradan bir gündü.Her zamanki gibi yani büyük sıklıkla Eckhart Tolle'in Şimdi'nin gücünü okuyordum.Belki iki üç kez okumuşumdur ama tam olarak anlayamadım .Farkındalıktan bahsedilirken herzamanki gözlerimi kapatmıştım.Dışarıyı bırakıp şimdiyii yaşamaya çalışıyordum.O anda hiç olmayan bir şey oldu.Başım dönmeye başladı.Ağrı okadar güçlüydü ki bırakın anı yaşamyı nefes zorla alıyordum.Elimi başıma dayadım refleks olarak.O anda gözüm açıldı ama karanlıktan başka bir şey göremedim.Gözümü kırpıp açtığımda annemin söylediğine göre 4 yaşındayken büyükbabam ölmüştü.İşte tam o anı görmeye başladım.Arabayla dışarıda bekliyorduk ben abim ve kuzenim ile.Annemgil içerideydi.Olayların bilincindeydim artık.Tekrar başım ağrımaya başladığında etraf yeniden karardı ve gözümü odamda açtım.Annem baiımda durmuş bana bağırıyordu ne yapıyorsun diye.Ona bunu sorunca yani büyükbabam öldüğünde biz arabadamıydı gibisinden bir şey sorunca .Benim aslıında o zaman evde uyduğumu söylemişti.Ama aynı gördüğüm gibi abim ve kuzenim arabada bekliyorlarmış ?
Bu olayı nasıl yorumlayacağımı bilemedim ve size sorayım dedim ?

Admin notu: Konuları ilgili bölüme açınız. Tüm sorularınız sorular bölümüne açılmalıdır.

Prunin

Banlı Kullanıcı
Etkiler.
Ayaklarım Agrıdındıgında Hiçbirşey Sezememiştim :D

Parpsikolog

Kayıtlı Üye
Ben çok korktuğum ve endişelendiğim zaman psişik güçlerim artıyor nedense. :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Soruyla konunun bağını anlamadım ben. Konuda gayet sakin duygusuz bir andamışsınız, hangi duygunun etkisi altında bunu yaşadığınızı düşünüyorsunuz??
- Duygular , psişik güçleri en yakından etkiler. Duygular enerjidir. Nefret edersen negatif enerjini gönderirsin, sevgiyle pozitif enerjini verirsini psişik güçlerde bizzat enerjimizin kendisiyle yapılır.
O anki duygumuz neyse, o duygunun enerjisi işlenir.
- 4 yaş çok küçük değil, 1 yaşları olsa hatırlaması imkansız derim ama anılara ulaşılabilir yaşlardamışsınız. hatırlayamasanız bile, dünyaya gözlerinizi açtığınız andan itibaren anılar gördüğünüz herşey zihne kaydediliyor. Beynin derinliklerindeki her anıya ulaşamazsanız bile anılar beyinde bir yerlerde duruyor. Pembekuvars ın dediği gibi, zihin hatırlar. Dedenizin öldüğü gibi ekstrem anılar beyinde özenle saklanmıştır. Çocuk kalbi üzülmüştür ama anlamamıştır çocuk :(

Love Song

Banlı Kullanıcı
Bir etkisi varmı kesin olarak cevap vermek zor.

Fakat 2. dünya savaşı sırasında nazi doktorları bazı insanların paranormal güçleri olduğu konusunda çok derin araştırmalar yapıyorlardı ve bunun için pek çok deneğe fiziksel ve psikolojik işkence etmişlerdi,paranormal güçleri olan insanların güçlü birer silah olarak kullanılabileceğini ve onları kontrol altına alıp geliştirmeyi amaçlamışlardı,hitler ölmeden önce bütün araştırma sonuçlarının ve araştırma bilgilerinin yok edilmesini istemiş,kesin bir sonuca yaklaşan bildiğim kadarıyla sadece onlarmış,sadece bildiklerimiz üzerinden teori üretebiliriz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir etkisi varmı kesin olarak cevap vermek zor.

Fakat 2. dünya savaşı sırasında nazi doktorları bazı insanların paranormal güçleri olduğu konusunda çok derin araştırmalar yapıyorlardı ve bunun için pek çok deneğe fiziksel ve psikolojik işkence etmişlerdi,paranormal güçleri olan insanların güçlü birer silah olarak kullanılabileceğini ve onları kontrol altına alıp geliştirmeyi amaçlamışlardı,hitler ölmeden önce bütün araştırma sonuçlarının ve araştırma bilgilerinin yok edilmesini istemiş,kesin bir sonuca yaklaşan bildiğim kadarıyla sadece onlarmış,sadece bildiklerimiz üzerinden teori üretebiliriz.
Şuan kullanılan bir çok askeri teknoloji II. Dünya Savaşından sonra Almanların çalışmaları devam ettirilerek geliştirildi ya da direk alınarak geliştirildi demek daha doğru olur. Hem çalışmalara el koydular hem de bilim insanlarını tehdit ederek kendileri adına çalışmaya zorladılar. Ya askeri mahkemelerde yargılanıp idam edileceklerdi ya da kimlikleri değiştirilerek Abd vatandaşlığına alınarak Abd ordusu adına çalışacaklardı. Bundan kaçabilen ve bunu istemeyenlerin bir kısmı Afrika'ya, bir kısmı Avrupa'nın ücra köşelerine, bir kısmı da Türkiye'ye kaçtı. Türkiye'ye de çok hizmet ettiler..

II. Dünya Savaşı tarihin en kapsamlı küresel komplolar birleşkesidir ve çok sayıda yalan barındırır. Bu yalanlar yaklaşık olarak önümüzdeki 20 yıl kadar daha geçerli kalacak.
Yalan 1: Türkiye tarafsızdı..
Türkiye her ne kadar resmiyette II. Dünya Savaşında tarafsız görünse de asla tarafsız değildi. Nazilerle yani III. Reich İmparatorluğuyla işbirliğimiz vardı. Bu konuda çok enteresan özel şahıs fotoğrafları da gördüm farklı kişilerde. Savaşa dahil olmak için beklediğimiz şey Stalingrad kapılarında toprağa gömüldüğünden resmi olarak hiç savaşa girmedik. Hitler vaadini yerine getiremedi zaten getiremezdi de çünkü Hitler'i oraya çıkaranlar buna zaten izin vermezdi, eh bunu Hitler de Türkiye de herkes de biliyordu, Hitler yine de denedi.
Yalan 2: Gaz odaları ve öldürülen Yahudilerin sayıları.
Yahudi soykırımı yapıldı bu çok doğru. Özellikle çingene ve Yahudileri, akabinde Nazi hareketine karşı duran öz Almanlar dahil herkesi tereddütsüz yok ettiler. Örnekle sadece Auschwitz kampında 1 milyon Yahudi öldürüldü denir, oysa oradaki ölüm sayısı yaklaşık 380.000 kişidir. Üfürülen balonun aksine gaz odalarında değil, açlık ve tifüs ile bu insanların çoğu ölmüştür. Gaz odalarının direk ölüm amacı taşımadığı ve hatta bulaşıcı hastalıkları önlemek için bir nevi dezenfektan amaçlı yapıldığı da biliniyor. Doğrudur o odalarda deneysel ölümler de oldu ama hepsinin amacı bu değildi. Kimse kusura bakmasın, darılmasın.

Daha çok var da neyse yeri burası değil. Yazdıkça yazasım geldi sanırım yine.

Toparlayalım; duygular psişik aktiviteleri %100 etkiler. Asıl başarının sırrı da bu aktiviteleri duygulardan steril etmekten geçer. Zira duygular kontrol dahilinde değildir çoğu zaman. Haliyle kontrol altında olmayan duygularla açığa çıkan psişik aktiviteden hayır gelmez. Çünküsü hep dediğim gibi, ''kontrolsüz güç, güç değildir.''

Mithra

Kayıtlı Üye
Sn. Chillout muazzam bir bilgi birikiminiz var gerçekten takdire şayan.
Yazınıza takiben duyguları kontrol eden birisi psişik güçleri nasıl aktif eder.Açma tuşu insiyelerdenmi geçiyor.Çoğu şey okudum bir ekole giren öğrenci ilk olarak hizmet yapıyor getir götür işleri ne kadar doğru.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sn. Chillout muazzam bir bilgi birikiminiz var gerçekten takdire şayan.
Yazınıza takiben duyguları kontrol eden birisi psişik güçleri nasıl aktif eder.Açma tuşu insiyelerdenmi geçiyor.Çoğu şey okudum bir ekole giren öğrenci ilk olarak hizmet yapıyor getir götür işleri ne kadar doğru.
Güzel görüşünüz için teşekkür ederim.
Açma tuşu özellikle inisiyeden geçmiyor o farklı bir konu. Öyle bir tuş yok aslında. Zaten tüm insanlar bir sorun yoksa bazı yeteneklere sahip doğar. Kısacası anormal olan yeteneklerle gelmek değil, yeteneksiz gelmektir. Bunun içinde doğuştan bir problem olması lazım. Bunun dışında istisnasız herkeste var bir takım özellikler.
Bunların başında telepati, şifa ve duru görü var. Herkeste var emin olun. Bazısında az bazısında orta ve yüksek biçimlerde ortaya çıkıyor.

İnisiyasyon ise, bir kişinin, grubun veya bir varlığın, normalde açıkta olmayan bazı durumları açığa çıkarıp kullanması sonrasında, gücü ve/veya yetkisi varsa bunu dağıtması meselesidir en basit haliyle. Telepati için inisiyasyona gerek yoktur mesela. Şifa için de gerek yoktur. Gelin görün ki şifanın milyonlarca farklı yolu ve işleyişi vardır. Özel bir teknik ve/veya özellikle bir hastalığa karşı oluşturulmuş bir enerji yoğunluğu ve varsa tekniği için inisiyasyon gerekebilir. Kısaca patentli durumlar ve yetenekler inisiyasyon süreci ile aktarılır gibi bir benzetmeyle açıklayabilirim.

Madem herkeste var neden herkes kullanamıyor diye sorabilirsiniz. Aslında kullanıyor veya kullandı da hatırlamıyor veya bir çok farklı sebepten kilit altına almış olabilir. Mesela daha anne karnında sağlıklı herkes annesiyle telepatik bağa sahiptir, bunun da istisnası yoktur. (bahsettiğim bazı hastalık veya bozukluk durumları hariç) Yani bir süre illa ki kullanmıştır. Beyin yapımız böyle, burnunuz nasıl varsa koklamak için, beyninizde özel yapılanma var bu aktiviteleri düzenlemek için. :)
Kısaca kilitleri kaldırmak lazım.
Evet kilitleri kaldırmak için de inisiyasyon yolundan faydalanılabilir bazı ek programlarla ama illa ki şart değildir. Kişi kendisi de kaldırabilir. Çeşitli teknikleri de var. Önce illa ki istemek ve varsa neden kilitlerin olduğunu keşfetmek gerekir. Bunu kişi kendisi de başarabilir dış destek de alabilir.
Yeteneklerle doğduğunuzu bilin de gerisi kolay.. :)

Rapİ

Kayıtlı Üye
Beyin kabuğu bilinçli aktiviteleri kontrol eder.Hipnoz sırasında nasıl ki beyin kabuğu bilinçli süzme işlevini kaybediyorsa ve normalde hatırlayamadığımız kadar küçük yaşlara ait bilinçaltı anılar ortaya çıkarılabiliyorsa doğal konsantrasyon ile bir nevi yapay bir hipnoz hali yaşamış olduğunuzu düşünüyorum.

Her ne kadar ölüm anında orada olmasanız da yetişkinlerin anlatıları çocuklar için bir çeşit fotoğraf makinesi çekimindedir.Görsel sinema algısı bu bilinçaltı birikimlerinizle şekillenmiş olabilir.

Eirenej

Kayıtlı Üye
Genelde sıcak bastığında psişik güçlerim ortaya çıkıyor.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Yapılan bazı araştırmalar gösteriyor ki, düşündüğümüz ya da hissettiğimizle ne varsa 6 saniye öncesinden belirleniyor. Psişik güçlerinin varlığına bir kanıt olması açısından da değerlendirilen güzel bir araştırma. Psişik güçlerimizi duygularımız mı etkiliyor yoksa psişik güçlerimiz duygularımızı etkiliyor.

Aslında hiç bir duygu sizin tarafınızdan üretilmiyor, kaynak konusunda bilim dünyası net bir açıklama haliyle yapamıyor. Kadim uygarlıkların ilahi kaynak dediği ve üçüncü gözle açıklanan (epifiz bezi) bu durum bilim dünyası tarafından yeni yeni keşfediliyor.

Size ait olmayan duygu ve düşünceleriniz ilahi kaynaktan size aktarılıyor ve sizi siz yapan bir özellik kazandırılmış oluyor. ilahi sisteme uygun bir akış sağlanıyor. Bu özelliğiniz yani doğal psişik yeteneğiniz gelişimiz psişik yeteneğinizin de ana kaynağı yani duygularınız psişik gücünüzü etkilendiğini düşünmek yanlış bir inanç kalıbından kaynaklanıyor. Doğal olan psişik yeteneğiniz aslında duygularınızı ve düşünsel yapınızı etkiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...