İşte şanslı olmanın formülü!

Ansolo

Kayıtlı Üye
Nasıl olur da bazılarımız hep dört ayağı üzerine düşer, işinde hızla yükselir ya da kısa zamanda zengin olur ve ideal eşini bulur? Tüm bunlar rastlantı değil. Şanslı olmak öğrenilebilir. Ve basit bir formülü var.
İşte yeni mottonuz: Şanssız olduğunuzu unutun, şanslı olduğunuza inanın.
Bazı insanların hep dört ayak üzerine düştüğünü düşünürüz. Büyük Sayılar Yasası diye bir yasa var, buna göre artılar eksileri götürür. Mesela parayı 10 kere atarsın 8 kere tura gelebilir. O para bin kere atıldığındaysa, yazı ve tura gelme oranları yüzde 50’ye yakın olur. Ne kadar çok deneme yaparsanız gerçeğe yaklaşma olasılığını o kadar arttırırsınız. İnsan zihni bir makine gibi değildir, olayları yanlı algılar. Devreye duygularımız girer, beynimiz objektif kalamaz. İşlerinin hep kötü gittiğini düşünen biri belki de iyi olayları hatırlamıyordur.
FIRSATLARA AÇIK OLUN! İnsanlar şanslarını artırabilir mi? Şansı artırabilirsiniz. “Şanlıyım” diyenle “Şanssızım” diyenin dünyaya bakışları farklı. “Şanslıyım” diyen insan dünyaya başka pencereden bakıyor. Onun baktığı pencereden fırsatlar daha açık görünüyor. “Şanssızım” diyenlerse, fırsatlara o kadar açık değil.
Kendimizi şanslı ya da şanssız olarak tanımlamamız bir kilidi mi açıyor yani? Açıyor tabii. Bundan etkileniyorsunuz. Böyle deneyler yapılıyor; şanslı ve şanssız olduğunu söyleyen iki kişiye gazete veriyorlar, gazetenin bir yerinde “Para ödülü kazandınız” yazıyor. “Şanslıyım” diyen görüyor, öteki görmüyor. Demek ki şanslı olduğumuza inanmalıyız.
Nasıl yaratılabilir şans? Yüksek donanımla ve çok insan ilişkisiyle... İşin formülü bu. Uçakta türbülansa girdik. Her yer sallanıyor... “Düşmez” diye düşünmelisiniz.

Ansolo

Kayıtlı Üye
Hahaha :D Bak buda güzelmiş akışına bırakmak :D

Love Song

Banlı Kullanıcı
Şans bize bir şeyler hediye edebilir fakat muhtemelen hediye etmez,o yüzden şansın suratına yumruk atıp istediğimizi zorla almamız lazım :boxing_smiley:.

not: süper loto çıkmadı diye gidip bankayı soymayın sakın,zorla almak derken ondan bahsetmiyorum :D

Ansolo

Kayıtlı Üye
Şans bize bir şeyler hediye edebilir fakat muhtemelen hediye etmez,o yüzden şansın suratına yumruk atıp istediğimizi zorla almamız lazım :boxing_smiley:.

not: süper loto çıkmadı diye gidip bankayı soymayın sakın,zorla almak derken ondan bahsetmiyorum :D
Peki zorla almak derken? Kimsenin banka soymasını istemeyiz, o yüzden bizi aydınlatırmısın? :D

Love Song

Banlı Kullanıcı
Peki zorla almak derken? Kimsenin banka soymasını istemeyiz, o yüzden bizi aydınlatırmısın? :D

Mesela eskiden dış görünüşümden hiç memnun değildim,beni beğenecek birisini bulmak şansa bırakmak olurdu,özel hayatımdan bahsetmeyeceğim fakat oldukça iyi bir dış görünüşüm var şu anda.

Eskiden insanları anlayamazdım,pek çok insana göre çok ters bir bakış açım olduğu için,sonra insan psikolojisini öğrenmek için araştırma yaptım,şu anda bir insan ile 30 dakika yüz yüze sohbet ederek ailesi ile ilişkisi yada maddi durumu gibi konuları daha o konuları konuşmadan anlayabilirim,hatta fal baktığım da oluyor,çok çok düşük bir yanılma payım var,tabiki genelde kahveye değil kişinin suratına bakarak okurum :D
sosyal hayatta psikanaliz gerçekten çok işime yarıyor yani.

Maddi durumumdan memnun değildim,sonra bir şekilde durumu değiştirdim fakat nasıl yaptığımı anlatmayacağım (banka soymadım).

Etrafımızda çok fazla fırsat var,sadece herkesin baktığı bakış açısından değil,kendi bakış açımızla bakmamız gerekiyor,her zaman dediğim gibi insanlar kendini hafife alıyor.

Örnek olarak benim bakış açım insanların kendini çok hafife aldığı yönünde,her insanın potansiyelini görmeye ve hafife almamaya çalışıyorum fakat itiraf etmek gerekirse kendimi daha ön plana çıkartıyorum ''onlar yapıyorsa ben dünyayı ele geçiririm'' bakış açısındayım.

Aslında benim olayım egodan daha ileri fakat bunu burada tartışmayalım :D

Ansolo

Kayıtlı Üye
Mesela eskiden dış görünüşümden hiç memnun değildim,beni beğenecek birisini bulmak şansa bırakmak olurdu,özel hayatımdan bahsetmeyeceğim fakat oldukça iyi bir dış görünüşüm var şu anda.

Eskiden insanları anlayamazdım,pek çok insana göre çok ters bir bakış açım olduğu için,sonra insan psikolojisini öğrenmek için araştırma yaptım,şu anda bir insan ile 30 dakika yüz yüze sohbet ederek ailesi ile ilişkisi yada maddi durumu gibi konuları daha o konuları konuşmadan anlayabilirim,hatta fal baktığım da oluyor,çok çok düşük bir yanılma payım var,tabiki genelde kahveye değil kişinin suratına bakarak okurum :D
sosyal hayatta psikanaliz gerçekten çok işime yarıyor yani.

Maddi durumumdan memnun değildim,sonra bir şekilde durumu değiştirdim fakat nasıl yaptığımı anlatmayacağım (banka soymadım).

Etrafımızda çok fazla fırsat var,sadece herkesin baktığı bakış açısından değil,kendi bakış açımızla bakmamız gerekiyor,her zaman dediğim gibi insanlar kendini hafife alıyor.

Örnek olarak benim bakış açım insanların kendini çok hafife aldığı yönünde,her insanın potansiyelini görmeye ve hafife almamaya çalışıyorum fakat itiraf etmek gerekirse kendimi daha ön plana çıkartıyorum ''onlar yapıyorsa ben dünyayı ele geçiririm'' bakış açısındayım.

Aslında benim olayım egodan daha ileri fakat bunu burada tartışmayalım :D
Valla bravo, senin adına çok sevindiğimi söylebilirim. Senin bu yazdıkların aynı durumda olan insanlara örnek olsun, benim yazdığım şeyden daha yararlı bir paylaşım oldu eline sağlık :D

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Kendimde şans olduğuna inanıyorum, hatta başıma hiçbir şey gelmez ben rahatım mantığıyla işlerimi yaparım ve rahat hareket eder, amaçlarıma ulaşmak için sınırlarımı zorlarım. Kendi kurduğum hayalim var mesela, bu hayali gerçekleştirmek için çabalıyacağım ama çevremdeki herkes saçmalama deyip duruyor ve inadına yapıyorum. Şansın benim yanımda olduğunu hatta şansın ben olduğumu hissediyorum ama öte yandan çevremdekiler buna hiç iyi gözle bakmıyor, ama onları takmıyorum en iyi tarafıda bu :willy_nilly:

Ansolo

Kayıtlı Üye
Kendimde şans olduğuna inanıyorum, hatta başıma hiçbir şey gelmez ben rahatım mantığıyla işlerimi yaparım ve rahat hareket eder, amaçlarıma ulaşmak için sınırlarımı zorlarım. Kendi kurduğum hayalim var mesela, bu hayali gerçekleştirmek için çabalıyacağım ama çevremdeki herkes saçmalama deyip duruyor ve inadına yapıyorum. Şansın benim yanımda olduğunu hatta şansın ben olduğumu hissediyorum ama öte yandan çevremdekiler buna hiç iyi gözle bakmıyor, ama onları takmıyorum en iyi tarafıda bu :willy_nilly:
Amacına ulaşman konusunda olumsuz yorum yapan insanları önemseme zaten boşver, senin isteklerin hayallerin kimseyi ilgilendirmez. Böyle düşünmenede çok sevindim başarılar şimdiden :)

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Amacına ulaşman konusunda olumsuz yorum yapan insanları önemseme zaten boşver, senin isteklerin hayallerin kimseyi ilgilendirmez. Böyle düşünmenede çok sevindim başarılar şimdiden :)

Kurduğuma hayal bile denilemez sanki o benim geleceğim ve her sanise bana yaklaşıyor. :) Teşekkür ederim

Beltin

Kayıtlı Üye
Şansa inanan ama bana uğramadığına inanan biri olarak bakış açımı değiştirmeliyim sanırım.

Neysee

Kayıtlı Üye
Bunun bakis acisiyla olduguna inaniyorum, sonucta iyiye odaklanan biri hayatindaki güzellikleri görür ve ceker..
Olumsuz insanlar ise kötülükleri görmekte israrcidir ve önündeki güzelliklerden bihaber olarak sanssizligi kendine ceker :)

Ansolo

Kayıtlı Üye
Bunun bakis acisiyla olduguna inaniyorum, sonucta iyiye odaklanan biri hayatindaki güzellikleri görür ve ceker..
Olumsuz insanlar ise kötülükleri görmekte israrcidir ve önündeki güzelliklerden bihaber olarak sanssizligi kendine ceker :)
Evet kesinlikle öyle :)