Kendimden nefret ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AVP

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar.

Benim bir arkadasim var.Bi keresinde oturup konusuyorduk ve sevgilisiyle yaptiklari konuslamar,mesajlasmalar sakalasmalari falan anlatiyordu.Ben de imrendim acikcasi "Onun sevgilisi varda neden benim yok" diye dusunmeye basladim ve yeni tanistigim ve daha once sadece 1 kere konustugum bir kiza "Seni seviyorum" dedim. Keske yapmasaydim. Onunla facebookta konusmaya basladik.Zamanla baya samimi olduk ve onun daha once bir sevgilisi oldugunu ve onu terkettigini ogrendim.Ne kadar aci cektigini anlatiyordu bana. Sansim vardi benimle sevgili olmak istemedi ama bana "Sana daha once hic kimseye vermedigim kadar deger veriyorum ve senin beni arkadas olarak yari yolda birakmayacagini biliyorum" diyordu. Ben de ona "Aslinda seni sevmiyorum sadece sevgiim olman icin ugrasiyorum ve bir kac ay kullandiktan bir kenara aticaktim" diyemiyorum. Aslinda bunlari yapan insanlardan nefret ediyordum ve bunu asla yapmayacagimi saniyordum ama yaptim bunu. Bu yuzden kendimden nefret ediyorum,vicdan azabi cekiyorum. En kotusu de onun arkadaslari da benimle sevgili olmasi icin onu ikna etmeye calisiyor. Bazen de oyle guzel sozler yaziyorum ki aslinda onu sevmedigime bile suphelenmeye basliyorum. Ne ara bunlari yapar oldum hic bilmiyorum bu yuzden kendimden nefret ediyorum yaptiklarimdan cok pismanim ve hic kimsenin kalbini kirmadan nasil her seyi duzeltirim hic bilmiyorum.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Dostum :D benzer durumu bende yaşamıştım. Yapacağın birkaç şey var: 1.hiçbir şey demeyip olayları devam ettirmek. 2.Kızla konuşup olanları anlatmak(kız bunu anlayışla karşılamayabilir.-ama yinede sen bilirsin) 3.salak gibi davran kız senden soğusun onun gözünde aptal gibi gözük.
en azından aklıma gelenler bunlar benimde buna benzer bir olay başıma gelmişti, gerçekten zor bir durum.

-güldüğüme bakma ciddi bir konu bu-

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Normal konuşmaya devam et. Bozuntuya verme. Ben de kendimden nefret ediyorum intihar etmeyi düşündüm ama bu dünyada yapılacak çok iş var önce dünyadan istediklerimi alayım sonrasını düşünürüz :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Siz mi onu kullanıp bir kenara atacaktınız? Bence kız zaten şu an kullanıyor, içini döküyor, itifatlar alıyor, sizi yanında tutuyor ama bi karşılığınız yok. Birde kendini melek olarak gösterip sizi daha uygulamaya bile koymadığınız düşüncelerinizden meshul tutuyor. Sadece düşünceden bile vicdan azabı duyucak kıvama getirmiş sizi. Kıza değer veriyorsunuz ama bunlar sadece bir oyun olabilir. Arkadaşlarının size söylediği herşeyi o söyletmiş olabilir. Bakış açınızı genişletin biraz. Belki sizin düşüncelerinizin bile farkında, tek akıllı siz misiniz? Başkası kötü olamazmı? Bence gereksiz dram yapmışsın. Kötülüı yapmakla kötülük düşünmek arasında büyük fark var. Daha düşünedururken ne oyunlar oluyordur etrafınızda kim bilir.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Siz mi onu kullanıp bir kenara atacaktınız? Bence kız zaten şu an kullanıyor, içini döküyor, itifatlar alıyor, sizi yanında tutuyor ama bi karşılığınız yok. Birde kendini melek olarak gösterip sizi daha uygulamaya bile koymadığınız düşüncelerinizden meshul tutuyor. Sadece düşünceden bile vicdan azabı duyucak kıvama getirmiş sizi. Kıza değer veriyorsunuz ama bunlar sadece bir oyun olabilir. Arkadaşlarının size söylediği herşeyi o söyletmiş olabilir. Bakış açınızı genişletin biraz. Belki sizin düşüncelerinizin bile farkında, tek akıllı siz misiniz? Başkası kötü olamazmı? Bence gereksiz dram yapmışsın. Kötülüı yapmakla kötülük düşünmek arasında büyük fark var. Daha düşünedururken ne oyunlar oluyordur etrafınızda kim bilir.

Haklı olabilir :D sn. kıvep i dinleyin derim

virgo

Kayıtlı Üye
bence buradaki en güzel şey.. vicdan azabı cekmen olmus... vıcdan sahıbı olmak onemlıdır... acele etme.. kız senden sogusun. gercekten sevgılı olamayacaksan onunla sayet..... içine insanlık gelmiş... Şükret ve dersini al.... ve unutma ki aynı şeyi sen de bir gün yaşayacaksın....o zaman o kızın ne hissettiğini anlayacaksın.

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Hiç değilse merhametli insanmışsın da pişman olup vicdan azabı çekiyorsun bunu zevkle yapanlarda var .Bence olayı akışına bırak her şey olacağına varır belki de o kız hayatının dönüm noktasıdır bilemeyiz ya da yumuşak bir dille doğruları da anlatabilirsin .

AVP

Kayıtlı Üye
Dostum benzer durumu bende yaşamıştım. Yapacağın birkaç şey var: 1.hiçbir şey demeyip olayları devam ettirmek. 2.Kızla konuşup olanları anlatmak(kız bunu anlayışla karşılamayabilir.-ama yinede sen bilirsin) 3.salak gibi davran kız senden soğusun onun gözünde aptal gibi gözük.
en azından aklıma gelenler bunlar benimde buna benzer bir olay başıma gelmişti, gerçekten zor bir durum.

-güldüğüme bakma ciddi bir konu bu-

Evet konunun ciddiyetini anliyorum. Bunu yapmamam gerektigini de anliyorum ama olan olmus simdi duzeltmem gerek simdilik bir sey yapmayi dusunmuyorum onun kalbini de kirmak istemiyorum.Ikilemde kamis durumdayim.

Soylediginiz cok mantikli ama onun boyle bir sey yapacagini sanmiyorum

bence buradaki en güzel şey.. vicdan azabı cekmen olmus... vıcdan sahıbı olmak onemlıdır... acele etme.. kız senden sogusun. gercekten sevgılı olamayacaksan onunla sayet..... içine insanlık gelmiş... Şükret ve dersini al.... ve unutma ki aynı şeyi sen de bir gün yaşayacaksın....o zaman o kızın ne hissettiğini anlayacaksın.

Aslinda boyle biri degildim nasil bunu yaptim hala anlayamiyorum ama gorunuse gore boyle biriymisim.

Hiç değilse merhametli insanmışsın da pişman olup vicdan azabı çekiyorsun bunu zevkle yapanlarda var .Bence olayı akışına bırak her şey olacağına varır belki de o kız hayatının dönüm noktasıdır bilemeyiz ya da yumuşak bir dille doğruları da anlatabilirsin .

Evet ola bilir onunla konustuktan sonra cok sey degisti bende. "Cok degistin" diyolar ama ciddi bir degisiklik sezmiyorum.

Aman ümit verme aşık etme ah alma ya sev yada seviyor gibi yapma kimsenin günahına girme.

Bunu yaptigima hala inanamiyorum yaptigimin yanlis oldugumu biliyorum

godsadsmoke

Kayıtlı Üye
Aslında ne hissettiğini söylemiyorsun çünkü kalbi'nin kırılmasından korkuyorsun, bu da demek oluyor ki sende ona değer veriyorsun. Fakat henüz ne hissettiğini bile çözememiş durumdasın ama şunu söylemek isterim ki insanlar sevmediği, değer vermediği kişiler'e karşı endişelenmezler.

AVP

Kayıtlı Üye
Aslında ne hissettiğini söylemiyorsun çünkü kalbi'nin kırılmasından korkuyorsun, bu da demek oluyor ki sende ona değer veriyorsun. Fakat henüz ne hissettiğini bile çözememiş durumdasın ama şunu söylemek isterim ki insanlar sevmediği, değer vermediği kişiler'e karşı endişelenmezler.

Evet bir az dogru cunku asosyal biriyim nerdeyse hic dostum yok sadece onunla konusuyorum yine yalniz kalmaktan korkuyorum

virgo

Kayıtlı Üye
Evet bir az dogru cunku asosyal biriyim nerdeyse hic dostum yok sadece onunla konusuyorum yine yalniz kalmaktan korkuyorum
yanlız kalmaktan korkma... Insan gelısımı yanlızken daha hızlı olur.... duzeltmen gereken seylerı dusun.. unutmamak ıcın yaz bır yere. sonra cık yanlızlıgından ve bekle.. mutlaka onune deneyımlemen gereken baska bır insan gelecek.... bu sefer durust davran....bencıl olma.... ve bekle... yanlız kalmayacaksın bır sure sonra....sevılen bırı olacaksın...

virgo

Kayıtlı Üye
hatta sevılen lafı azdır. vazgecılmeyen biri.......

Ori

Kayıtlı Üye
Yaşın gelmeden bu işlerle uğraşmayacaksın bence valla. Ne zaman ciddi olursun evlenmeye karar verirsin o zaman bu işler peşine düşersin. Çık bırak tarzı hiç tarzım değil.

almila03

Kayıtlı Üye
kul kınadığını ve yaşattığını yaşamadan ölmezmiş diye bir hadisi şerif var....Eger kıza karşı birşey hissetmiyorsan Ahını alma boşu boşuna günahına girme.Git direk konuş.Ama bi şeyler hissediyorsan ki bence hissediyorsun vicdanın devreye girmiş farkında olmadan alışmışsın sen ona belkide yanlızlık korkundan ama sonuçta iyi geliyor sana... o zamanda fazla ümit vermeden zamana bırak.Hayırlısı neyse o olsun de....

lviv angeles

Kayıtlı Üye
En doğrusu yol yakınken dönmek.Siz bu kızla sevgili oldunuz diyelim,kız size daha çok bağlanırsa kopmanız daha zorlaşır.İster ama yapamazsınız.Bakın şimdiden daha geri dönemiyosunuz.
Tek yapacağınız açıkça konuşmak başka ne yapabilirsiniz ki?Üzülür belki kırılır ama dünyanın sonu değil onun içinde.20 sene evli kalan çoluk çocuklu insanlar boşanıyorlar.Bu kadar büyütmeyin.Evet imrenmek üzerine sevgili olmak başlı başına hata ama pişmanlığınız o kadar büyük ve o kadar hissediliyor ki ....hatanızı en makûl sekilde telafi edersiniz eminim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Anlattığınız ve kullandığınız cümlelerden kaynaklı olarak bipolar olabileceğiniz düşüncesi geldi bana. bir çok danışanımda benzer durumlara rastladığım için söylüyorum sakın yanlış anlaşımasın bir teşhis koymuyorum. Bu nedenle mutlaka bir uzmana başvurunuz. Eğer bu tür sorun varsa ciddi anlamda ilerleyerek daha büyük sıkıntılara yol açabilir.

Eğer böyle bir sıkıntı yok ise yani benzer davranışları sergilemez seniz yeniden yaptığınızın bir hata olduğunu bilip devam ettirmezseniz karşı taraftaki kişiye gerçeğin tamamını anlatmazsanız bile uygun bir gerçekliği anlatarak devam ettirmeyiniz. kendinize engel olamayıp hatalı bulduğunuz bu duygusal davranışları devam ettiriyorsanız da mutlaka bir uzmana başvurun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...