Ağaç Tasfiri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Merak ettiğim şey cennet ve cehennem arasında adı gecen bir ağaç varmı? Bir kapının ismide olabilir. Böyle bir şey okuduğumu hatırlıyorum ama kur anda yada incilde yada başka her türlü kaynaklarda bilen varsa yazabilirmi?
Yada uzun yokuş, yolun sonundaki çok büyük önemli bir ağaç tasfiri anlatımıda olabilir.
kaynak taramak zor geldiği için sormak istediğim bir konuydu. Bu tasfire benzer şeylerin cevapları bekliyorum .

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Konu hakkinda tam fikrim yok hopefull06 yazmis.Incilde yok cennette akan selaleler huriler var denmez sadece cennet ve cehennem yazar.Yahudiler zaten cennet ve cehenneme inanmaz.100 yil yaptiklari amel defterlerini okurlar.Kuran ve hadislere bakin.

La-edri

Kayıtlı Üye
Varligin bittigi yerin adi sidretul munteha dir, ve sidre kelime anlami ile ayni zamanda Arabistan'a ait bir kirazagaci türüdür. Bu yüzden sidre'yi agac ile sembolestirmislerdir, hakikatte alakasi yok tabiki, zira orasi varligin bittigi yer lahut alemi, varligin olmadigi yerde agac da yoktur.
Bu yer cennet cehennem arasi da degildir. Sidre Allah alemidir yani 7 kat cennetinde ötesinde.Mirac olayinda refakatci olan cebrail burasindan sonra ben gelemem artik zira yanarim deyip rasulu yanliz biraktigi nokta varya iste orasi sidredir. Oraya kimse giremez melek seytan vs. saadece varligini terk eden insan türü girebilir yani peygamber vs.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...