Bir içeri lütfen (yaptığım şeylerin adı ne?)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ulasgencoglu

Kayıtlı Üye
Size kendimde olan ve arkadaşlarımın söylemesiyle farkettiğim bir şeyi sormak istiyorum.
Aslında yaşadıklarım bu sene başladı diyebilirim. Benim beğendiğim daha doğrusu bende olmasını istediğim şeyler bozuluyo,kırılıyo... Ve bunun farkına arkadaşlarımın bana kem gözlü demesiyle farkettim ilkinde abartıyolardır tesadüftür diyordum fakat gözüme çarpan benim olmasını istediğim şeyler gerçekten de hep bi zarara uğruyor. ve bir de içime bir anlık gelen her bilgiyi hissediyorum, o bilgilere göre hareket ediyorum. sonunda da iyiki o bilgilere göre hareket etmişim doğru çıktı diyorum. sizce bunların nedeni nedir ?? iyi şeyler mi bunlar ?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Anlık gelen bir bilgiyi hissetmiyorsunuz. Çocukken düşünmeden pat diye yaptığınız şeyleri, şimdi düşünerek karar veriyorsunuz. Akıl süzgecinden gecen düşüncelerle karar veriyorsunuz. Anlık düşünceler olmadan, körü körünemi yasar insan. Bir mantıklı fikir, bir yol, secenek gelir aklımıza kısaca düşünmek deriz buna. Geri kalan hayatınızda böyle düşünerek gecicek aman düşünmeden hareket etmeyin :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bana burda iki farklı şeyden bahsediyorsunuz gibi geldi.İstediğiniz şeylerin zarar ugraması başka bişey,gelen bilgileri değerlendirip ona göre hareket etmeniz başka birşey,iki farklı konu gibi algıladım.İlki bana "insanın sevdiğine daha çok nazarı değer" kavramını,tutku derecesinde istemenin yanılgı olabileceğini çağrıştırırken,diğeri düşünceleri doğru değerlendirmeniz ve bu doğruluğu hayatınızda yaşamanız olarak doğal işleyiş diye düşündüm.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Size kendimde olan ve arkadaşlarımın söylemesiyle farkettiğim bir şeyi sormak istiyorum.
Aslında yaşadıklarım bu sene başladı diyebilirim. Benim beğendiğim daha doğrusu bende olmasını istediğim şeyler bozuluyo,kırılıyo... Ve bunun farkına arkadaşlarımın bana kem gözlü demesiyle farkettim ilkinde abartıyolardır tesadüftür diyordum fakat gözüme çarpan benim olmasını istediğim şeyler gerçekten de hep bi zarara uğruyor. ve bir de içime bir anlık gelen her bilgiyi hissediyorum, o bilgilere göre hareket ediyorum. sonunda da iyiki o bilgilere göre hareket etmişim doğru çıktı diyorum. sizce bunların nedeni nedir ?? iyi şeyler mi bunlar ?
Böyle bir şey olduğunda o istediğiniz şeyle ilgili o anda iyi niyetlerde bulunun. Hem eşya hem de kişi hakkında. Bu işe yaramıyorsa içten gelerek yapamıyorsunuz demektir. O halde beğendiğiniz ama size ait olmayan şeyin o an noksan veya sevmediğiniz yanlarına yoğunlaşın. Yani isteğinizi bu şekilde azaltın. (pek sağlıklı bir yol olmasa da herkesin hayrı için yapılabilir)

Gelelim anlık gelen bilgiye. Burada iki durumdan bahsedeceğim, ikisini bir birinden ayırmak zordur, yazıyla anlamaya çalışmak da zordur ben yine de yazayım.
1- Bilinç saniyede maksimum 9-10 veri işlerken, bilinçaltı saniyede milyarlarca veriyi işleyebilir. Siz farkında olmadan (bilinç farkında olmadan) bu işlenen verilerle üç saniye gibi bir süre içinde en doğru kararı verebilirsiniz. Böylece farkında olmadığınız devasa bir işlemler silsilesi ve bu işlemlerin sentezi ile verilen kararın kaynağı ve nasıl oluru sizin için bir gizem olarak kalabilir, oysa ki kaynak bizzat sizsiniz. Burada gerçi kaynağa kolektif bilinç ve Dünya'nın henüz tanımlanmamış bazı öz kaynakları da devreye giriyor o çok ayrı, uzun ve muallak bir konu.
2- Kendiniz dışında varlıksal desteklere sahip olabilirsiniz.

ulasgencoglu

Kayıtlı Üye
hepinize cevap verdiğiniz için çoook teşekkür ederim :) ben bu yaşadıklarımın hoşuma gittiğinin de farkındayım. aslında ben bunların daha da güçlenmesini istiyorum bile diyebilirim :))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...