İlmi Ledün ve İnsan-ı Kamil

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
bu yol çıplak ayakla dikenlerde yürümeye benzer zor değildir öyle derler nefis terbiyesi demişsin sen ALLAHI ANDIKCA Allah sana kendine daha çok yaklaştırmak için sınar senin nefsin terbiyeni sadece mürşid söyle söyle yap pekdemez zikir yaptıkca Allahın senin sınadını anlarsın sınav La olucaya kadar sürer ALLAH cümlemize nasip eder insallah sınavlar zordur yanlız kalırsın kimse senle konusmaz 10 senelik arkadasın sanki tamıyomus gibi yanından gecer berbere girersin sacını traş etmez birinden bişey istersin yapmaz yolda 20 kişiye saati sorarsın söylemez barışmalı konuşmalar yaşarsın gördüklerinde cabası

jokerstyle

Kayıtlı Üye
Degerli Kardesim,

bir kamil mürside tabii olmak istiyorsan hacetini Allah´a (c.c.) arz et.Bunun icin Hacet namazi kilmani tavsiye ederim.

Geceylin herkes uyurken kalkip güzel bir boy abdesti aldiktan sonra Hacet Namazına niyet edilir. Namazda asagidaki âyetler okunur:

1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî

2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

2. Rekâtin sonunda: Ettehiyyâtü +salli +barik

3. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

Rekâtin sonunda: Ettehiyyâtü + Allahümme salli + Allahümme bârik +Rabbenâ duaları.

Namazdan sonra dua edilir ve hacet ne ise Allah'tan (c.c.) o istenir.

Özellikle Persembeyi Cumaya bagliyan günler tavsiye edilsede hergün yapilabilir.Hacete dahil birsey gösterilmediyse bunu devam etmek gerek.

Zikire gelince size tavsiyem Allah veya La ilahe illallah zikridir.Kendinize bir program hazirlayin mesela ilk iki hafta 2000 iki hafta sonra 4000 vs yükseltin fakat zikir isine baslamadan önce güvendiginiz ve herzaman ve her konuda danisabilceginiz ilim sahibi bir kisi olmasini siddetle tavsiye ederim.

Allah (c.c.) yardimcimiz olsun!!!

Warlord

Kayıtlı Üye
Cevap için teşekkürler tefriyeci duasını ve hacet namazını deneyecegim. Cevap için teşekkürler. Cevaplarınızı bekliyorum.....

La-edri

Kayıtlı Üye
Dostum mürşidi kamil bulayım bulmasınada şuan ki tarikatların durumu ortada. Şeyh'in şefaat bekler olmuş insanlar. Şirk koşuyorlar cehalet içerisindeler. Kime güvenip mürşidi kamil bulayım ? La-edri'nin dediği yer güvenilirse giderim oraya..

Kimseye güvenme güzel kardesim, ben burada La-edri niki arkasinda gizli bir sahisim, sen beni tanimiyorsun ben sarlatan sapikda olabilirim, seni cehhennemde sevk edebilirim. Sen rabbine guven ona sigin, ve vesileye saril. O sana istedigini verecektir zira bu konuda onun sana bir taahhutu var. Yeterki sen aklini kullan samimi bir sekilde ara, Rabb aramakla bulunmaz ama gel gelelimki bulanlarda arayanlardir.
Sen kendi gönlünle gönlünden kendine bir yolculuk yapacaksin, sen merkezdesin seyru sulukte. Ve Mürsid sana herhangi bir sey vermiyor öyle zan edildigi gibi degildir, mürsidler kimseye iman vermezler hakki hakikati vermezler, o is Allah'a ait. Fakat sen yürürken kendinden kendine bir mürsid sarttir cünki o sana bilmediklerini ögretir ve kendi gönlün üstündeki perdelerin kalkmasinda yardimc olur, yani yapan yürüyen hakkin ile yine sensin.

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
Yas siniri yoktur, insan varlik sorulari sormaya basladiginda ve bu sorulardan dolayi ona hayat dar gelmeye basliyorsa bu insan seyru suluge kabul edilir, varlik sorulari insanin ergenlik caginda meydana gelir, yani kisaca ergenlik caglarinda bir insan kiz olsun erkek olsun seyrü sülüge kabul edilir, namazin vs farz kilinma sebebi ile ilintili bir konudur bu, ergenlige gelmis bir insan icin namaz oruc vs de farz dir.
Yola bas vurmak baska yolu yürümek baska yolu tamamlamak baska. Ama giris icin ergenlik dönemleri de uygundur.

sayın la edri. siz seyri suluk görüyormusunuz. yada sülükünuzu bitirdiniz mi.... yanlış anlamayın meraktan soruyorum....

La-edri

Kayıtlı Üye
sayın la edri. siz seyri suluk görüyormusunuz. yada sülükünuzu bitirdiniz mi.... yanlış anlamayın meraktan soruyorum....

Seyru suluk yani icsel bir yolculuk ,evet benim böyle bir durumum var.Bununla beraber ciddi bir sekilde savundugum ve tavsiye ettigim bir yolculuktur :)

La-edri

Kayıtlı Üye
hımm... hangisi öğrenebilirmiyim.... :)

Ben La'ilahe illallah Muhammeden rasulullah diyenlerdenim :) Ve tabiki bunu savunan herkez benden bende ondanimdir.

Islam dini tefrikayi kabul etmez bunu men eder, ben sucuyum bucuyum demek bir yerde digerlerinide ötelemek gurublasmaktir, tasavvufun amaci insani baglarindan koparmaktir bag üstüne birde tarikat bagina baglamak degildir.Kisi egitimini alip bir noktada artik mürsidinide terk eder, onda bag yada her hangi bir yere baglanmak kalmaz.
Kisinin kendisine müslüman unvani disinda bir unvan/isim ile isimlendirmesi hos degildir.. La ilaheillallah Muhammeden rasululuah, amac bu hangi yoldan koldan ekolden buna ulasabiliyorsan dogru yoldasindir. Ben böyle dusunuyorum bu yuzden sorunuz cevabsiz kalacak kusuruma bakma. Ben mezhepci yada tarikatci birisi degilim,maksat paylasmaktir, onda olan sende yoktur ilmi al ondan, ve yine sende olan belki onda yoktur ilmini ver ona, kardesce paylas.

Ayni sebebten dolayi konu sahibine bir tavsiyede bulunmadim bir ekol yada isim vermedim, bundan haya ederim, gel benimle yuru hossuz biz de demem. Fakat konu tasavvuf ve seyru suluk ise azbucuk ilmim vardir.Soru gidisatiniza göre muhtemelen bu ilmi nerden aldiniz diyede soru yönelteceksiniz. 7 yil Kuran esma ve tasavvuf üzerine iki ayri devlette egitim aldim. Bu olayin zahiri kismi,yani islam ve tasavvuf ilminin kabugu. Özünü ise alabildigim kadar bende seyru suluk yolu ile bir önderden aldim.

Sizin konuya ilginiz varmi bilemiyorum faka guzel cevablar vermissiniz, yolunuz acik olsun.

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
7 yil Kuran esma ve tasavvuf üzerine iki ayri devlette egitim aldim. Bu olayin zahiri kismi,yani islam ve tasavvuf ilminin kabugu. Özünü ise alabildigim kadar bende seyru suluk yolu ile bir önderden aldim.

Sizin konuya ilginiz varmi bilemiyorum faka guzel cevablar vermissiniz, yolunuz acik olsun.
.......

7 yıldır eğtim aldınız. peki suluku bitirdiniz mi....

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
laf lafı açar belki birşey öğrenirim demiştim..... belkide muhabbet başka konulardan açılır, hatta cocukluğumda mehdi ile karşılaştığımdan bile söz edebilirdim..... maneviyatınız sizde kalsın. lazım değil.....

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
söylediklerin kısmen doğru ancak hedef , amaç gölgede kalmış.... ilk şart mürşidi kamil bulmak ve ona biat etmektir. mürşitsiz yola çıkmak kör karanlıkta bilmediği bir ormanda geçmeye benzermiş. önündeki boşluğun atlayara geçebileceğin bir çukurluk mu yoksa dipsiz uçurum mu olduğunu bilemezmişsiniz....

Allaha kulluk için mürşit şart değildir bu mürşit konusu çok tafsilatlıdır kime gre neye gre mürşit hangi yolun mürşidi bu konudaçok şey söylenir. Muhammed eşittir Allah diyen mürşitlerde gördük. Kuran ortada Kuranı detaylıca açıklayan hadislerde ortada Allaha uğlaşmayı dileyen için mürşit şart değildir Kuranda ahsabı kehften bahsedilir hidayetleri arttırılan bir gurup genç onların mürşidi kimdi ? Mürşitleri yoktu sadece Allaha güvenip ona dayandılar,İnsanın başında alim bir kişi bulunması tabi ki daha iyidir insanı sorularla boğuşmaktan kurtarır ama mürşit olmazsa birşey yapamayız Allaha uğlaşamayız demekte abartı bir yorum olur mürşide kesinlikle gerek vardır diyenler şunları der " Mürşit olmadan Allaha uğlaşamayız " Kuranın ifadesine gre mekke müşrikleri putlara tapma gerekçelerini şyle sylemişlerdi " Biz bunlara bizi Allaha yakınlaştırsınlar diye yakın duruyoruz " gene Kuranda hristiyanlar için diyor ki " onlar din adamlarını rabler edindiler " bugün hangi hristiyana giderseniz gidin hiçbirisi din adamlarını rabler dedindik demezler hatta kuranın bu ifadesini red ederler ama burada anlaşılması gereken şey şudur bu inanca sahip insanlar din adamlarına yle bir saygı seviyesinde yaklaştılar ki Allah bu saygı seviyesi için " din adamlarını rabler edindiler " buyurdu yani bu derecede bir bağlılık bir saygı Allaha şirk seviyesine giriyor çünki onlarda din adamlarına bu derece bağlanmalarının sebebi olarak tanrıya daha çok yaklaşma olgusu olduğunu görürüz ama Allah bu olguyu kabul etmemiş şimdi bizim islam dini içinde de aynı grüş var mürşit olmadan Allaha uğlaşılmaz deniyor , Allah katında müslümana özel muamele yoktur mürşit diye isimlendirdiğimiz şahıslara bu çerçevede bakarsak ahirete gittiğimizde " siz mürşitlerinizi rabler edindiniz " denilir.
Rehber olarak Kuran mürşit olarak hz.peygamber yeter bunun dışındada alimlerin ilminden faydalanmak vardır.

Shadow Hunter

Kayıtlı Üye
Aydın Alamut Köyü bildiğim güzel bir alevi köyüdür alamut köyünün kendine has bir semahı bile vardır