Kötü Huylarımızın Tek Suçlusu burcumuz!

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

Kötü huylarımızın tek suçlusu burcumuz! İşte en huysuz burçlar...:)

Koç: Ego tatminine en çok ihtiyaç duyan burç. Bay ukala, ya da bayan buz. En önde olacağım diye yapmayacağı yoktur. Yatakta, aşkta, işte, güçte en bencil burçtur. Karşısındakini kırdığını da en anlamayan burç. Kolay kolay da beğenmez. Asla af dilemez. Onlara kalsa dünyada herkes beceriksiz, bir kendisi becerikli! Millete öğütler verir, ukalalık taslar.

Ben bilirim gerisi boş, İstiyorsan peşimden koş. Emir almam, ben veririm, Önderiyim bu feleğin...

Boğa: Pratik değildir. Ağırkanlıdır. Harekete geçmesi için arkasından hep birilerinin itmesi gerekir. Bir söyleneni bir kerede asla anlayamaz, 10 kere tekrarlamak gerekir.

Tek dileğim vardır, Bolca para, zengin sofra, Çok bir şey mi istediğim, Güvencemdir bunlar benim.

İkizler: Uzak durmakta fayda vardır. Çenesi öyle düşüktür ki, esir aldı mı yanarsın. Sıcak kanlı, sevimlidir ancak biraz da bencildir.

Her konuya elim kıvrak, Sıkıntıya hiç gelemem, Bir de karar verebilsem!...

Yengeç: Yengeçler sempatik ve başkalarının problemleriyle ilgilenir görünmeye çalışan, son derece yapmacık tiplerdir. Tembeldir, bi iş yapacağım diye aklı çıkar. Biraz da saftır. Sahtedir ve kolay kandırılır.

Tezcanlıyım, duygusalım, Dokunsalar akar yaşım, Annem, babam, çocuklarım, Ben onlarsız ne yaparım.

Aslan: Evet küçük aslancık, sen kendini dünyanın zirvesindeki kusursuz insan sanmaya devam et, millet senle ne dalga geçiyor, haberin yok! Eleştiriye hiç gelemeyen, kendini beğenmiş aslan parçası, hayatının geri kalanını aynada oranı buranı seyrederek geçir bakalım.

Ben yarattım bu dünyayı, Bir de dönse etrafımda! Her dediğim hemen olsun, Zenginlik ve ün beni bulsun...

Başak: Ayrıntılar arasında kaybolur. Hayatı ayrıntı. Bir de titizdir ki, yorar insanı. Hastalıktan ödü patlar. Düzenli, tertipli olacak diye rahat batar. Ama onun her tarafı didik didik kontrol etme huyundan millete cinnet geçirmektedir aynı zamanda. Dili de acayip sivridir. Soğuk bir insandır.

Yazdım, çizdim, notlar aldım, Her bir şeyi ayarladım, Yoktur bende bozuk, yamuk, Mükemmeli ben yaşattım...

Terazi: Sanatçı ruhludur. O nedenle de apayrı bir boyutta yaşar. Böyle aklı bir karış havada gezen bu insanın bir iş bulması da pek muhtemel değildir, ömrünün sonuna kadar gezmek ister. Güzel olacağım diye kendini yırtar. Aklı bi karış havadadır. Biraz da dengesizdir.

Ben müziksiz yaşayamam, Hele sevmeden hiç duramam. Danışsam da her konuda, Bildiğimden şaşmam asla...

Akrep: Adı üstünde, akrep gibi sokar adamı. İçten pazarlıklı. Kıskançlık krizlerine girer. Aşkta, yatakta, işte, ilişkilerde sert bir tutumu vardır. Duygusuzdur.

En güçlü şüphesiz benim, Herkesi ezip geçerim. Hele bana ters yapanı, Doğduğuna pişman ederim...

Yay: Her şeyin iyi tarafını gören şen şakrak biridir. Yeteneksizliğini de başka türlü örtemez. Çalışmayı pek sevmez. İşi gücü gezmektir. Ona göre hayat sadece eğleneceden ibarettir.

Maceradan, maceraya, Koşmak asıl işim benim Toplarım hep ilim, irfan, Bilgeliktir şanım benim...

Oğlak: En duygusuz burçtur. Duvar gibidir. Tepkisizdir. Aşırı maddiyatçıdır. Cimridir. Risk almaktan kaçar, buna rağmen iş hayatında da tuttuğunu kopartır.

Cimrilik mi, benimkisi? Hesabını bilmek gerek. Günler aylar düşünürüm Kararlarım şaşmaz benim...

Kova: Güya çok atak biridir, bir şeyi elde etmek için her türlü yalanı söyler, ama yalanı bile beceremez. Menfaatçidir biraz. Kendini beğenmiştir. Dedikoducudur. Çıkarı için yapmayacağı şey yoktur.

Taklitçiliği hiç sevmem, İstesem de beceremem, Orijinaldir fikirlerim, Takip edilecek olan benim...

Balık: Duygusal olduğundan, onu elde etmek kolaydır.Maaşallah hayalgücü pek gelişmiştir. Sürekli FBI'dan ya da CIA'den birilerinin peşinde olduğunu düşüne düşüne kafayı yeme raddesine gelen balık çoktur. Söyleyecek pek bişi yok.

Bir dünyam var, sırça saray, Dokunursan kırılırım, Ben gelemem gerçeklere, Avunurum hayallerle.
alıntı

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Bildiğimiz bana sahte dediniz sizi admine şikayet edeceğim :D

zemanek

Kayıtlı Üye
bzi burclar cuk oturuyo bazilari sanki oturmuyo ya da onlar bizi kandiriyo

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Her burcun son cümlesinde de kendi ağzından savunmaları da var :D Oldukça esprili bir yaklaşımla anlatılmış. Kinayeli başlık, mübalağalı cümleler çok hoş...

Mithra

Kayıtlı Üye
Duvar gibi olabiliriz :D fakat çok iyi empati kurarız herzaman kendi duygularımızı anlamakta güçlük çekeriz.Mantık olaylar ve diğer durumlarda ön plandadır.Aşırı maddiyat olmamış daha çok varolanı uygun kullanma.Risk konusunda potansiyeller değerlendirilir en ince ayrıntısına kadar, uygun olasılık seçilir yada vazgeçilir.Esenlikle kalın.

AJA

Elit Üye
Hastalıktan ödüm patlar evet,dilimde çok sivridir ,soğuğumdur genelde ve mükemmeli ben yaşatırım :sifone:

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Her şeyin iyi tarafını göremiyorum çünkü 2.5 derece miyopum.

4

43887

Ne Akrep ne başak kabulum.Hele ki akrep,yerden yere vurmuşlar :D Duygularını en yoğun yaşayan burç,duygusuz demişler.Kabul edemiyorum.:D

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ne Akrep ne başak kabulum.Hele ki akrep,yerden yere vurmuşlar :D Duygularını en yoğun yaşayan burç,duygusuz demişler.Kabul edemiyorum.:D
Hem akrep hem başak yükselen ve güneş burcuyla bizzat kendisiyim:)Akrep öyle bi anlatılmış ki yok olmak istedim:banghead:.Ben mi duygusuzum?Ben mi akrep gibi sokarım?Bazen öyle olmak gerekiyo hakedenede...Ama neyse ya....Üsttede dediğim gibi kabullendim,direnmeyeceğim.:beta1:

madasin

Kayıtlı Üye
Offffff !!!! Ben ne şahsiyetsiz biriymişim böyle. Canım annem bir bilsen menfaatçi , dedikoducu ve de yalancı olduğumu. Fakat, tesellim yalanı da beceremezmişim.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Balığın hiç kötü yönü yok sanırım, hayalgücü gelişmiş saf temiz mutlu balık :)
Bunlar bilinçaltımıza işliyor, birine balık burcuyum denildiğinde karşısında dünyanın en temiz saf insanı var sanıcak :D

hopefull06

Kayıtlı Üye
Yaylar ile ilgili bütün menfi olaylar kabul edilebilirde, yeteneksiz oldukları kabul edilemez :D Hiç bişey yapamasak oturduğumuz yerden felsefe yaparız :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ne yormuşuz forumu akrepler olarak, herkes bizden bahsediyor. Fark işte.. :D

La-edri

Kayıtlı Üye
Burc irkciligi diye bir sey var biliyormusunuz ? Ayyy balik böögg.Ayy oglakmi yanina sokulma. vs vs..
Oysa kisinin secimi gayreti yokturki, o burca dogmustur.
Sagduyulu olmayi beceremiyoruz :)

Ben hayatimda bir cok kisiye özellikle burclarla ilgilenen insanlara oglak üstü oglak oldugumu söylemem. Söyledigimde o direk kafasinda bir resim cizer ve beni snob bir kimlikle kabul eder, sans bile vermez. Bu irkcilik degilmi yahu :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Burc irkciligi diye bir sey var biliyormusunuz ? Ayyy balik böögg.Ayy oglakmi yanina sokulma. vs vs..
Oysa kisinin secimi gayreti yokturki, o burca dogmustur.
Sagduyulu olmayi beceremiyoruz :)

Ben hayatimda bir cok kisiye özellikle burclarla ilgilenen insanlara oglak üstü oglak oldugumu söylemem. Söyledigimde o direk kafasinda bir resim cizer ve beni snob bir kimlikle kabul eder, sans bile vermez. Bu irkcilik degilmi yahu :D
Şimdi snob argo bir kelime de, yine de o kelimenin anlatmak istediği durumu ''oğlak üstü oğlak'' olarak kendinde hissetmediğini söyleme La Edri :)
Ayrıca en burç ırkçısı burç da akreptir kabulümdür. :)

La-edri

Kayıtlı Üye
Şimdi snob argo bir kelime de, yine de o kelimenin anlatmak istediği durumu ''oğlak üstü oğlak'' olarak kendinde hissetmediğini söyleme La Edri :)
Ayrıca en burç ırkçısı burç da akreptir kabulümdür. :)

Afedersiniz :) Ben snob'un argo bir keleime olarak kabul edildigini bilmiyorum, bizim tarafda böyle soguk nevallelere snob derler :)

Oglak üstü oglagim yükselenimde oglak yani, var snoblugumu sen hesab et :) Burc ortada birde kendini kendisi ile destekliyor.
Oglaklarin biraz tanri komplexli olduklarini düsünüyorum, egitilmemis bir oglak kücük daglari ben yarattima kadar gidebiliyor.
Acaip bir özgüven,ve o hayat karsi duruslari..Ben algilari ters teptiginde müthis bir egolari olur korkunc :)

Ama bana göre bu ve benzeri durumlar her burnc icin gecerlidir eger egitilmemislerse ters eper, ve igrenc bir karekter ortaya cikar, suc burcta degil o burcu tasiyan zihnin kendini egitmemesi ile alakli.<-- bak buda tipik bir oglak bakisacisi :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yay burcunu yaşamı boyunca bir gölge gibi takip eden burç ise akrep burcudur. 12. evde gölgede olan akrep burcu, yay burcunu farkında olmadan dürtükleyip duracaktır. Akrep burcu su elementinden ve sabit nitelikli bir burçtur. Onun bu yaşamdaki misyonu yaşam üzerinde kontrol sahibi olmak ve yaşamı hatta kısaca kendini dönüştürmektir. Bu sebeple temsil ettiği değerler yaşamdan daha çok ölüm ve ötesi değerlerdir. Akrep burcunun bu varoluş amacı yay burcuna uzaklara açılma aşamasında bilinçaltı bölgesi dediğimiz 12. evde hep rahatsız edici bir ölüm düşüncesi verecektir. Yay burcu yaşamının bir noktasında oluşturduğu felsefenin yaşamın tüm alanlarına hatta ölümden sonrasına da uzanabildiğini farkettiğinde bu karşılaşma da amacını gerçekleştirmiş olacaktır.

Sayın Chillout bir akrep olarak bunu bana biraz daha açabilir misiniz ?