Bloody Mary

Love Song

Banlı Kullanıcı
Bloody Mary (Kanlı Mary) çok uzun zaman önce ortaya çıkan bir şehir efsanesidir,efsane çok bilinmese bile Mary çok popüler bir karakterdir.
Mary hakkında pek çok hikaye ve efsane vardır,sizin için pek çok yabancı forumdan derlediğim bilgileri birleştirdim ve türkçeye çevirdim.

Öncelikle Mary hakkındaki yanlış bilinenlere geçelim

Mary:
1950'li yıllarda değil daha önce yaşamıştır
Olay amerika da geçmemiştir
Hastalığı biliniyordu
Mary 18 yaşında değil daha küçüktü
Mary öldükten sonra da kötü biri değildi ve asla intikam aramadı

https://www.youtube.com/watch?v=I94X_rmIBEU

Mary 1890'lı yılların sonunda bir ingiliz kasabasında tahmini 11-15 yaş arası küçük bir kızdı,Babası hayvancılık ile uğraşıyordu küçük bir domuz çifliği olan babasının yanında geç saatlere kadar kalıyor ve babası ile evine dönüyordu,her zamanki gibi babasının yanındayken babasının ayağına batan tırmık(yada çivi gibi bir şey) yüzünden babası yürüyemeyecek kadar yaralandı,Mary babasına yardım edecek birilerini bulmak için biraz uzaklaştığında kaçırıldı ve tecavüze uğradı,endişelenen babası sabaha kadar Maryi aradı .

Ertesi gün vücudunda derin olmayan yaralar ile aygın bir halde bir lağım kuyusunda buldular,Mary evden çıkmadı ve depresyona girdi,Dışkı yoluyla kaptığı hastalığın adı kolibasili'idi vücudundaki kesikler mikrobun yayılmasını kolaylaştırmış olacak ki Mary çok dayanamadan hasta düştü.

Mary bir süre sonra yaşadığı psikolojik travma sonucu sadece akşaları yani tecavüze uğramadan önceki havanın rengini hatırladığı zamanları dışarı çıkar oldu,o saatler babasının yanında olduğu saatlerdi yani onun için güvenli saatler,sabahları tecavüze uğrayıp vücudunun kesileceğine inanıyordu bilinç altında,yaşıtlarıyla oyun oynayamadığı için babası evin yakınlarında Mary ile beraberdi,zamanın en yaygın inanışları vampir ve kurt adam efsaneleri olduğu için sadece akşamları dışarı çıkan Mary'nin hasta oluşu ve renginin solmuş olması vampir küçük kız dedikoduları olmasına sebep olmuştu.

Sadece kendi için güvenli olduğunu zannettiği zamanlarda dışarı çıkan Mary kendi yaşıtlarıyla oyun oynamaya muhtaç bir halde kendini zorlayıp gün aydınlık iken dışarı çıksa da hasta yüzü gün ışığında daha da korkunç bir görüntü oluşturuyor doğal olarak kimse onunla oynamak istemiyordu.

sabahları korkusundan uyumayan ve akşamlarıda dışarıya çıkmak için kendini zorlayan Mary kendini iyice kötü duruma düşürdü ve çok geçmeden yere yığıldı,öldüğünü zanneden insanların Mary'nin ölmüş olabileceğini düşünmesi çok da saçma değildi,Koli basili mikrobu Mary'nin aldığı nefesi bile belirsizleştiriyor,haraket dahi edemeyen Mary yaşam belirtisi göstermiyordu.

Mary bir tabuta konuldu ve gömüldü,Hristiyan inancındaki kıyamet günü çalacak 9 borozan sesini duyan ölülerin dirilince çalmaı için mezarın başına koyulan küçük çan Mary'nin mezarına da koyuldu,Mary akşam olunca tekrar uyandı,çanı çaldı,tabutu tırmaladı,elleri parçalanana kadar tabutu tırmaladı fakat gücü yetmedi,Küçük kız pes etmedi ve parçalanmış elleriyle daha fazla tabutu tırmalayamayacağını anladı,dizleri ile tabutu parçalamaya çalıştı,dişleri kırılan ve elleri parçalanan Mary'nin ipini çektiği çanı ertesi sabah gördüler,Eleri ve ağızı parçalanan ve kan kaybından ölen Mary'nin cesedini gördüler.

Batıl inançlar Mary'nin hortladığı yönündeydi fakat belli ki Mary tabuta konulduğunda yaşıyordu,cesetteki kanlar yüzünden Mary'ye Bloody Mary yani Kanlı Mary denilmeye başladı.

Sadece oyun oynamak için kendini zorlayan Mary'nin adını aynada 3 kere söyleyenler ile Mary oynamak için gelir fakat sadece akşam vakti ve kendi yaşındaki kız çocuklarıyla..

La-edri

Kayıtlı Üye
Baba parasini tüketemeyen amerikali ergenlerin isi bunlar hep :)

Bu sitede de görürüm sanmistim ama uzun zaman oldu kimse birsey yazmadi. Amerika kaynakli yeni bir akim var. Charlie Charlie are you here??(youtubeye bakin merakinlandiysaniz)

Bir kagidi kalem ile dörde bölersin (cizersin) caprazlama hanelere "NO"ve "YES" yazarsin. Kagidin ortasinda olusan capraz cizginin üstüne iki kursun kalemi yerlestirirsin, sonra Charlie hazretlerini cagirirsin, hazreti Charlie gelince kalem yes'e döner.. gelmesse dönemez malum :D

Vee.. dahada güzeli bu furya amerkadan sonra avrupayi sardi, herkez Hazreti Charlie'yi cagiriyor ve buda yetmedi evet evet bir filim geliyor hazreti Charlie ile alakli. Yakinda vizyonda. Mübarek olsun :D Iste bu Mary de aynen böyle bir eglence kaynaginin unsurudur.

DylanObrien

Banlı Kullanıcı
Genellikle izleyip güldüğüm bir videodur. Belki gerçek olabilir ama yine de ben yapma cesaretini göz önüne alamam.

[video=youtube;vnTW1HIVO0A]https://www.youtube.com/watch?v=vnTW1HIVO0A[/video]

albus

Kayıtlı Üye
Supernatural da da gecer bloody mary

Khaduen

Kayıtlı Üye
Blue baby olayıda vardır :I oda bir ilginçtir.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Çanı çalmak için sabahı bekleseydi bunlar olmayacaktı, histerik bir tepkiyle paralamış kendini... bak şimdi tüm dünya ayna karşısında bloody marry demeye korkar oldu sayesinde :(

andrah

Kayıtlı Üye
Sabahı nasıl beklesin yavrucak hava kalır mı o kadar saat

mahfuz

Kayıtlı Üye
İş
Saglik Bakim Teknikeri
Banyoya geç çıplakken 3 defa blod ne geliyor derlerdi :) hâla gelmedi bekliyorum

omg

Kayıtlı Üye
ben çağırdım hemen o gece değil de sonrasında geldi 2 kez

omg

Kayıtlı Üye
Detay verebilir misiniz sakıncası yoksa merakımı mazur görün :)

şaka yapıyorum halüsinasyon görmedim ama gerçek şu gece cagırdım bir kaç ay sonra yüzüm bozuldu 2. kez cagırdım elim dudağımda yumruk oldu ağzım bozuldu tesadüfen istemsizce gece yatıyordum sol kolum yumruk haline geldi burnuma kendiğinden yumruk attı

brotherhood

Kayıtlı Üye
şaka yapıyorum halüsinasyon görmedim ama gerçek şu gece cagırdım bir kaç ay sonra yüzüm bozuldu 2. kez cagırdım elim dudağımda yumruk oldu ağzım bozuldu tesadüfen istemsizce gece yatıyordum sol kolum yumruk haline geldi burnuma kendiğinden yumruk attı
Çok ilginç bir deneyim kendi kolum bana düşman olsaydı kolumu yatağa bağlar öyle uyurdum herhalde :)