Lütfen her gören girip okusun biri yardimci olacaktir muhakkak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

albus

Kayıtlı Üye
tükenmişlik sendromu yaşıyorsunuz...siz inancınızı yitirmişsiniz ruhunuzu kaybetmişsiniz...sizin şu saatten sonra yapıcağınız tek şey kurana ve namaza sarılmak ve en önemlisi biraz kitap karıştırmak sayısız ilmi kitaplar okuyup zikirler çekip bir an önce kaybettiğiniz yada hiç olmayan o heycanı yakalamak o şuuru hissetmek ancak bu şekilde yaşama şansınız var yaşama şansınız var diyorum çünkü siz zaten ruhen ölmüş durumdasınız boşuna Allah tan ölmeyi dilemeyin...sizin bence yaşamaya ihtiyacınız var yaşamak içinde üstteki dediklerimi uygulayın....

Bu kadar yargilayici ve kesin konusmaniz dogru degil. Kimseyi yargilamaya inanciniz yok demeye hakkiniz yok.
Dil ve uslubunuzu duzeltin lutfen
Bu konusmayla kimseye yarariniz dokunmaz.
Bu yaziniz bilgisiz kimseleri dinden sogutabilir. Her namaz kilmayan kendini oldurmek isteseydi su an dunyanin nufusu 7 milyardan fazla olmazdi.
Duasini etmeli elbet ama sadece sozlu istekle olmaz.
Psikiyatriye acil gitmeli.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Hepimiz zaman zaman bu depresyondan geçeriz yalnız ha intihar etmişsiniz ha Allahtan ölmeyi dilemişsiniz .İkisi de isyan bayrağını ayağa kaldırmaktır.Yani inancınız gereği bir günahtan kaçarken daha kötü olan şirk bayrağını dalgalandırmış oluyorsunuz.Sizden daha kötü olanları düşünün onlar intihar mı ediyor,isyan mı ediyor,yoks a Rabbine şükür mü ediyor?Şeytan böyle vesveselerle bir şekilde sizi cehenneme göndermeye çalışıyor.Maşşallah sizin de kulağınız pür dikkat onda.Biraz ruhunuzu ve nefsinizi dinleyin.Olmadı yapamadığınız ne varsa yapın.Herşeye rağmen yapın bakalım hala bu kadar bunalacak mısınız?Bunları 3 ay evvel bileklerimi yarıya kadar bıçakla açmış biri olarak konuşuyorum.Rabbim affetsin.

madasin

Kayıtlı Üye
Bu kadar dua etmişsiniz, dilemişsiniz bekleyin. Başka ne söylenir size bilemedim. Sn Fikrimühim size de geçmiş olsun umarım bir daha gücünüz bitmez. Sağlıcakla kalınız.

virgo

Kayıtlı Üye
bazen insanın ruhsal değil daha elle tutulur, somut sorunları olabiliyor. bunları hangi terapist iyileştirebilir?
İNANIN en büyük sorun ruhsal sorunlardır su hayatta... DİGER tum sorunların yanı somut seylerın cözümü vardır... zordur elbette ama vardır.
onemli olan kararlı olmak. sabırlı olmak ve olması ıcın ıstedıgınız seylerın belkı de bırseylerden vazgecmenız gerekıyorsa da vazgecmek... kı burasıdır kısılerı zora sokan......

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba değerli dostlar. Hiç uzatmadan söylemek istiyorum. Hayatım bana zehir olmuş halde ve yaşamak istemiyorum. Hayır bu biranlık bir karar degil ve öyle geçici bir istekte degil gerçekten uyumak istiyorum sonsuz uykuya artık dalmak istiyorum. İntihar edemem çünkü inancım gereği benim olmayan cana kıyamam. Her gün dua ediyorum. Ama herkesten farklı olarak rabbimden canımı alması için dua ediyorum her gece her gece.. Özel bir dua varmı çünkü gerçekten kararım bu ve gönülden istiyorum. Allah bu kuluna merhamet gösterip canını almayacakmı? Ve ayrıca arkadaşlar lütfen öğüt istemiyorum çunku bır ergen tribi veya anlık bir umutsuzluk degil bu benimkisi. Ruhum acı çekiyor bedenim acı çekiyor ve çözümü yok olsaydı inanın bulabilecek kadar zaman harcadım. Ama olmuyor yapamıyorum ve istireaahete çekilmek istiyorum artık. Yaşım 42 ve ardımdan yetim bırakacagım cocugum evladım yok. Eşim var annem babam kardeşlerim var fakat hepsi kendine bakabilecek yaşta ve güçte benim eksikliğimi yürekten hissederler ama her insan gibi 1 bilemedin 2 seneye normale dönerler herhalde. Yani herşeyi düşündüm bununiçin çok vatim oldu senelercee... İntihar etmeyecegim sadece bir dua istiyorum ölüp kurtulmak için..
Müminin ayağına diken batsa günahlarına kefaret ve derecesinin yükselmesidir. Sen " Razıyım Ya RABB'i " dersen ALLAH' da " Bende sende razıyım kulum " der. Yaşadıklarını kötü görme. Çok mu acı çekiyorsun ? Cehennem azabını düşün. Kim bilir neler yaşadın. Ama ayağına batan her diken ayağını ateşten 1 adım daha uzaklaştırır. İşte bu yüzden Sabır İmanın yarısıdır.

SpectraImpotriva

Kayıtlı Üye
Kötü bir enerji ya da parazitin etkisinde olma ihtimaliniz yüksek.
İnancınıza göre enerjinizi arındırmanızı öneririm.
İyi günler.

oneself

Banlı Kullanıcı
Sn. Karatay,

Böyle bir dua yok sanırım. Öğüt vermek haddime değil ama güzel şeylere yönelin bence. Siz sadece hayattan ve insanlardan bunalmışsınız. Saygılarımla.

hazarfen

Kayıtlı Üye
Hepi topu bir hayatın var. Madem yaşadıklarindan hoslanmiyosun git o zaman. Ölüp gitmek kolay geliyo hic bir sorumluluğu yok ve senin icin arkandan kötü adammış bak öldü demiycekler ama bak olmuyo. Git. Zor biliyorum ama azıcık cevrene yada dunyaya baksan biraz ceresatle insanlarin yaptigi degisimleri gorurdun. Git bu hayati istemiyosan git ve senin sevicegin yere olaylara git. Kendini sıkıştırıp aynı hayatı yaşayıp niye iskence ediyon kendine. Yok ben gitmiycem böyle bekliycem 30 yıl daha yaşlanıp ölürüm iskence çekerim belki diyosanda sen bilirsin senin korkakligin yada ruhunun tembelliği.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
bir insan bunu kendisine neden yapar anlamıyorum. anlayamıyorum! inançlı biriyseniz, muhtemelen intihar etmeyeceksiniz. ancak ne kadar yaşayacağınızı biliyor musunuz? belki 90 yaşında gelecek eceliniz. 50 sene daha her gün ölmek için dua mı edeceksiniz? neden allahın işine karışıyorsunuz? dua etmenin de bir adabı vardır. her şeye rağmen hayata tutunuyorum! diyip yokluk içinde varlığı var etmenin mükemmel hazzını yaşamamak neden?

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Sizin inancınızı, yaşadıklarınızı sorgulamak kimsenin haddine düşmez. İnsan doğasında bulmakta var, kaybetmekte. Kimse kendisini 7/24 sevgi pıtırcığı Pollyanna gibi dolaştığını sanmasın ortalıkta. Belli süreçler vardır hayatımızda zaman zaman anlamsızlıklarla boğuştuğumuz, keyif almadan yaptıklarımız, sıkıntı ve bunaltılarımızın çoğunlukla etkeni geçmişte yaşadığımız kurban psikolojisi ile alakalıdır. İnsanlardan, onların yaşadıkları dünyadan ayrılıp bizi yaratan o saf ama görkemli güzellikle karşılaştığımızda sonsuz huzuru bulacağımız hissi daha cazip gelir. Çünkü içinde bir yerlerde bunu artık hakettiğini düşündüğün iyi ama kırılgan bir yanın var. Ama şunu unutmamanız gerekir hala nefes alabiliyorsak, bir planın parçasıyız demektir. Hayat denen ilizyon birgün elbet bitecek o zamana kadar başkaları için değil kendiniz için tamamlayamadığınız şeyleri düşünün en azından bu vakitten sonra. Mekan değişikliği yapın, biraz uzaklaşın bulunduğunuz yerden imkanınız varsa eminim bu biraz olsun sizi daha iyi hissettirecektir. İyilik ve güzelliklerin sizinle olması dileğiyle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...