Iki kişinin ayni zamanda ayni rüya görmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kitapkurdulux

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar başlıktan da anlamış olduğunuz üzere konu rüya.

Yaklaşık 10 aydır bir çocukla tanışıyorum ve oldukça yakınız ama hiç bir zaman sevgili ya da hoşlantı gibi bir şey olmadı aramızda.Kardeş gibiyiz diyebilirim.Her neyse,biz bu çocukla bazen aynı zamanda aynı rüyaları görüyoruz.Mesela birinde sarılıyorduk ki,oldukça gerçekçiydi.Lütfen bu konu hakkında bilgisi olanlar,iki kişinin aynı zamanda aynı rüyayı görmesini açıklayabilir mi?

Şimdiden teşekkürler :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Karşındaki insana bu kadar mı güveniyorsun? Çok seviyorsun demek ki, yalan attığını düşünmüyorsun bile. Büyük ihtimal yalan atmış, işletmiş, durumu lehine kullanmıştır. Biri bana rüyasını anlatınca evet bende aynini gördüm diye yalan atabilirim genelde kardeşimi korkutmak için :) hiç düşünmezler, hemen inanıverirler. Yahu yalan atmak o kadar kolayki :D
Sen bir erkeğe, rüyamda sana sarıldığımı gördüm dediğinde, sana "haşa ne haddime sarılmak falan çok ayıp" mı diyecekti?? Tabiki aynen diyecek :D

kitapkurdulux

Kayıtlı Üye
Ama ilk o anlattı bana rüyasıni yani sarılmayı.Gercekten bunun anlamı nedir

Love Song

Banlı Kullanıcı
Aynı olaylar bazı şizofren hastaları içinde geçerli.

2 şizofreni hastasını ayrı odalara kapatırlar, 1 oda'da 2. oda da tek taraflı şekilde görülebilecek bir cam yerleştirilir 2. oda dan hiç bir şey gözükmez 3. oda da 1. odayla aynı işlevi görür.

1. hastayı 1. 2. hastayı 3. odaya koyarlar ve 2. odayı boş bırakırlar,hastalara yan oda da bir şey görüp görmedikleri sorulunca iki hasta da aynı kişiyi tarif ederer.
doktorlar gerçekten aynı kişiyi görüp görmediklerini öğrenmek için 2 ayrı uzman ressam getirirler ve ressamlardan hastaların dediklerini çizmelerini isterler.

2 resimde aynı sanatçı tarafından yapılmış ve çok küçük ve önemsiz ayrıntılar dışında nereydeyse tıpa tıp aynı gözükür.
sonuç olarak 2 farklı hasta birbirleriyle iletişim kurmadan aynı kişiyi aynı yerde gördüklerini söylüyorlar,gerçekten ilginç.

bu şizofreni hastalarının metafizik ile alakaları olup olmadığını araştırmaya itmiştir pek çok bilim insanını fakat henüz sonuç yok,rüyalar içinde benzer bir durum olabilir,fakat rüyaları çok fazla paylaşmak iyi değildir,sizin gözden kaçırdığınız fakat onun gözden kaçırmadığı bir durumda kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

tavsiyem sizinle aynı rüyaları gördüğünü idda eden birisiyle rüyalarınızı paylaşmayın,masum görünse bile tehlikeli olabilir,ilişkinizi bitirin demiyorum fakat zeki biri ise pek çok açık bulabilir şahsen ben birisiyle aynı rüyaları görseydim pek çok açık elde ederdim ve zamanı gelince bu açıkları kullanmaktan hiç çekinmezdim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu sürekli tekrarlanıyor mu? Rüyaların uzunluğu ne kadar oluyor? Ne tarz rüyalar oluyor paylaşılan rüyalar?

Love Song

Banlı Kullanıcı
Love song bizde eşimle aynı rüyaları görüyoruz bazen galiba şizofreniz :) Şaka bir yana kalp bağıyla alakalı bir etkileşim sonucu aynı rüyalar görülüyor sanırım.

Şizofreni anlamına gelmiyor,ikisi de hayal güçlü ile ilgili olduğu için bu örneği verdim,hastalık ile alakası yok.
fakat kalp bağı yerine farklı bir olay olduğunu düşünüyorum. ney olduğu önemli değil ne olduğunu çözemeyeceğiz muhtemelen.

AJA

Elit Üye
Bu sık yaşanılan bir durumdur bilmem fakat ben de kız kardeşimle bunu sık sık tecrübe ettim.Sanırım ruhsal bir bağ ile alakalı.

kitapkurdulux

Kayıtlı Üye
Hayır sürekli olmuyor bilakis daha çok biz biraz tartıştığımizda oluyor

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Pek çok sevdiğim insanla benim de başıma geliyor son derece normal bence.

Kupaslı

Kayıtlı Üye
Ben de yaşadım samimi dostumla aynı gece aylar önce gittiğimiz kurs hocasını aynı şekilde gördük. Hem de üzerinde hiç konuşmamıştık. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...