Ruyalarim ve Gelecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umutcan1

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar. Hemencecik konuya giriyorum. Bunun kesinlikle dejavu olmadigini dusunuyorum cunku dejavuda oncesi hatirlammaz a bu ani yasadim sanki dersin ve o an akip gider fakat bende durum farkli isliyor soyle ki bne yaklasik 6 ay once bir ruya gordum bir yerde bagdas kurmus oturuyorum elimde kimin oldugunu bilmedigim bir mp3 ve icindeki sarkilara bakmaktaydiM. Sarkilar once yabanciydi ardindan araya bir iki arabesk girmis guya. Uyandim sonrasinda haliyle gulumsedim yatakta ve yabanci sarkilarla arabeskin bir arada olmasina cik cik diyerek gulerek kafami salladim. Kesinlikle ruyaydi tani. Herneyse yakin zamanda ayni olay ayni mekandaarsima geldi. Amcamlara gittik. Amcamin oglunun mp3 unu bagdas kurmus bir sekilde karistiririken ayni siralamadaki turden sarkilar cikti karsima yabanci yabanci arabesk yabanci vs. Kafami kaldirdim ve o an dejavu olabilecegini dusundum ama olmadigina da eminim cunku ruyayi gordugumu uyandigimda verdigim tepkiyi hala hatirlarim. Her neyse, gecen hafta da ruymda neredeyse artik hic konusmadigim bir arkadasimin bana mesaj attigini gordum. Bu hafta ise cocuktan mesaj geldi yine ruyadaki mekan ve zaman dilimindeydi. Dun de alarm caldi uyandim yatakta gozum yari kapali oturdum bir ara oturur vaziyette gozumu kapattim ve hemen karsima bir cerceve geldi karsimda iki insan otel gibi bi yerdeyiz resepsiyona birsey soruyorlar ben de resepsiyonun karsisinda oturuyordum kiyafetlerine kadar hatirliyorum ama inanin belki 10 saniye surmedi bu goruntu sonra gozlerimi actim. Bunun da olmasini bekliyorum ilk baslarda belki de yogun bir dejavu dedim ama ruyalarimda gordugume cok eminim. Sizce bu fenomen nedir? Simdiden aydinlatici cevaplariniz icin hepinize tesekkur ediyorum.

umutcan1

Kayıtlı Üye
arkadaslar cevaplayabilecek kimse yok mu. Bugun gerceklesti aon gordugum ruya. Bugun okulumun danisman kuruluna gittim. Onde resepsiyon tarzi bi yer vardi beklememi istediler sahne tamamen gozumun onune geldi. Siteyi 1 haftadir geziyorum durugoru degil, baska bisey bulamadim. Yorum yapacak baska kimse yok mudur? Tuekce karakter kullanamadigim icin uzgunum yurtdisinda giriyorum.

face1

Banlı Kullanıcı
hocam dini inancınız islamsa geleceği görmenin mümkün olmadığı kur-anda yazıyor. sizin dediklerinizin aynısı bana da oluyor mesala bir arkadaşı düşnüyorum, 2 saat sonra o arkadaş arıyor. bunlar herkese olabilir şeyler tamamiyle enerjiyle alakalı. bilim adamlarının da çalışması var bu konularla alakalı.

omercan42

Kayıtlı Üye
Bana garip geldi. Ama hangisi daha garip bilemedim.

rüyalarında somut Şeyler görebilmen mi yoksa onların sonradan başına gelmesi mi?

ben rüyamda genelde düşerim veya buna benzer acayip Şeyler olur. Gerçekte imkansız olan Şeyler.

phenomenon

Kayıtlı Üye
Arkadaşınızın mesaj atma olayı beyin dalgalarıyla ilgili. Bir insanı düşündüğümüzde ortaya çıkan enerji, o kişinin beyni tarafından algılanıyor ve genelde bilinç altına yerleşiyor. Beyin de bunu size bilinçaltını rüyaya çevirerek gösteriyor. Muhtemelen size ulaşmadan önceki gün sizi düşünmüş :) Benzeri şeyleri ben de çok yaşadım.
Diğer rüyalara gelince basit durugörü gibime geldi. İmkansiz diye bir şey yok, ben orta okul çağlarımdayken, deneme sınavlarından 3-5 soru gördüğüm oluyordu rüyada :) Aynıları ertesi gün çıkıyordu ve yapıyordum; öyle ki şıkların yerleri bile aynıydı :D Zamanla yok oldu gitti, aynı şekilde devam etse üniversitede çok işime yarardı :sifone:
Tabii bu durugörü konusuna inanırsınız inanmazsınız bilemem, yazdıklarım sadece düşüncelerimdir :)
Sevgi ve ışıkla...

umutcan1

Kayıtlı Üye
Omercan, evet bu beni de cogu zaman sasirtiyor farkina vardiktan sonra artik bilinc mi yonlendiriyor bilmiyorum surekli ve daha sik yasamaya basladim ustelik. Dun okuldan geldim yorulmustum koltukta gozumu kapattim gozumun onune bir yuz geldi tipki bir fotografa bakar gibi bakalim artik.

Evet bu arada Muslumanim fakat bi dedigim bilim ile kolayca aciklanabilecek bisey. Cunku bu olan seye gelecegi gorme gibi buyuk bir sifat takamam sadece bazi seyler gozumde bir resim ya da kisa sureli bir video gibi gecip gidiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...