Doğum sıranıza göre kişilik analizi...

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

hashikio

Kayıtlı Üye
En büyük çocuk olmak çikolatayı bile 3 eşit parçaya bölmeye çalışıp hangisini istiyorsanız alın, sonuncusu bana kalsın demektir benim için:)ikisi de kendi ailelerinin en küçükleri olan annem ve babamın da en büyük çocuk olmanın zorluğunu anlamamaları da cabası...

albus

Kayıtlı Üye
20 yıl önce çok yoktu, görevlili apartman bizimkiler dizisinde vardı, hatta market değil bakkallar vardı. Büyüklerde gitmezdi bakkala çocukların mekanıydı sanki 90larda çocuk olmak bakkala gitmekti :) ben 4 yaşından beri bakkala giderim, ekmekte 25 kuruştu ozaman eski günler böyle zordu, kapıcılı apartman dedin kıskandırdın bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler :D
90 larda sadece çocuk olmak mı zordur bilmiyorum :) Ama artık her apartmanda var sayılır. Bazıları sadece çöp alıyor diye biliyorum ama.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Ortanca çocuk olmak ilerleyen yaşlardada değişmez :) Büyük ve küçük küsüşür, büyük ben büyüğüm küçük bana saygılı olacak der, küçükte hayır ben büyüdüm bende bende.. Der :D Ve.. arada onların durumunu düzeltmek ortancaya düşer.. Onların arası düzelir ama bomba ortancanın elinde patlar :D Karışmayayım deyincede o biz birbirimizi yiyelim diye böyle yapıyor.. hmm sinsi olur :) bu her yaşta böyle olur.. hazaR' ın mantığı doğru bencede :) Ortanca çocuk olma durumunu ortadan kaldırı yada 2 ortanca olur :D

La-edri

Kayıtlı Üye
Bizde hala yok o sistem kimse cöpümüzü tasimaz, ekmegimizi almaz biz hala kendimiz yapiyoruz, ayrica cimen kesmek.

90 larda cocuk olmak ne guzeldi.

azdaka

Kayıtlı Üye
Son çocuk benim haliyle evdeki markete gitme işi bendeydi ama aileden biri kendi işi için yolladığında üste kalan tüm bozuklukları alırdım adına da ablamlar gitmen için rüşvet deselerde ben hala ayak yolu parası diyorum çocukluğumda yıllarca bu yolla geçindim diyebilirim :D :D Ne çocuktum ben ya :D Testteki bazı özellikler uyuşmasa da genel olarak benden bahsetmiş gibi :D

Neysee

Kayıtlı Üye
Ilk cocuk olmak ne cok zor,
aile cocuk yetistirmede acemi oldugu icin ilk cocuklar adeta deney faresine döner :))

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bizim evde 2 yaşında bir çocuk var.Kendisi kuzenim ve annem bakıyor.Hem annesinin hemde annemin o kadar çok yetiştirme hatası var ki.Söyleyince de kaç çocuk büyüttün diyorlar.Diyorum ki anne çocuğun kafası tutarak veya zorla yemek yedirme.
Eline tablet vermek yerine oyun hamuru veya kalem kağıt ver.Yok neymiş koltukları yazıyormuş.Hamuru yiyebilirmiş.Neymiş çocuk telefonun tuş kilidini açabiliyormuş.Zaten o telefonlar en düşük zekalı insanların bile kullanabilmesi için yapılıyor.Diyorum ki biraz hayal gücü ve motor becerileri gelişsin.Ben inanıyorum ki benim jenerasyonum anne babaları ne bu konuda bilgililerdi ne de anne baba olucak kadar olgunlardı.Adam çocuğunu eşinden kıskanıyor.Var böyle tipler.Bi üst jenerasyonun çalışan anneleri de böyle.

Çocuklarınıza ne zaman neyi öğreticeğinizi-kaç çocuğa duygusal ve maddi anlamda yetebilceğinizi iyi düşünün de öyle yapın çocuğunuzu.
Bir konuyu daha nereler çektim.Teşekkürler.

gogolisk

Kayıtlı Üye
İş
Web Desing
3 kardeşiz fakat ben ve ortanca kardeşimin uymuyor dedikleriniz. Fakat sonuncu olan %70 benzerlikleri var :)

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Burç yorumunda farklı yazıyor, burda farklı hayvan gibişi yapıyorsunuz ya:willy_nilly: