3.Göz Kalp Gözü Açmak İçin Kaf 22. ayet

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Anke gıtâeke fe besarukel yevme hadîdun.

Meaili : Şimdi senden perdeni açtık, artık bu gün gözün keskindir.

21 Gün boyunca günde 1000 kere aynı saat ve ya benzeri saatlerde okunur..

1000 kere okumak fazla gelenler ise diledikleri kadar okuyabilir..

Bu uygulamayı yaparken İnanç ve meditasyonu unutmayın çok daha etkili ve güzel olur..

Faydalı olması dileği ile..

Kaynak ben :)

galip63

Kayıtlı Üye
parça parça okusak olur mu yoksa bir defadan mı okumalıyız ?

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Dilediğiniz şekilde okuyabilirsiniz..

La-edri

Kayıtlı Üye
O ayetin kalb gözü ile hic bir alakasi yok biliyormusunuz.
Sevgili Anael lütfen kizmayin bana emeginiz icinde tesekkürler fakat bu yanlis bir uygulama.
Ayetin öncesini ve sonrasini okumak ve degelendirmek zorundayiz.Kaf suresi ölüm sonrasi ile alakalidir, ve gözü keskin görmeside ahiret ile alakalidir. Yani insanlar ölümden sonraki dirilisi inkar ediyorlar iste bu inkar üzerine inmis bir ayettir , keskin görüs ahirete tanik olmakla alakali yani ahirettedir vuku bulan bir sey.

Kalb gözü acmak icin aslinda tek bir ayet yada esma yoktur, bunlar kompile bir cok ayet ve esmalari barindiran yogun calismalardir.
Esyanin hakikatini bana oldugu gibi göstert duasi kalb gözü acilmasi icin cok daha uygundur. Cünki bu resmen bir duadir,ve dogru direk hedefe ulasan sonuc vermis bir duadir.Tavsiye ise direk rasulullah'tan. Ayetler ise birden binlere yüzbinlere acilir ve bu konularda ilmi olmayanlar kas yapiyorum diye göz cikartirlar.Bahsi gecen ayet yani keskin bir görüs bir insana tecelli etse dunyada o insan kafayi yer, bunun tecellisini kaldirabilmek icin insanin ölmeden evvel ölemsi lazim.(Egosunu kompile aradan kaldirmasi lazim)

jokerstyle

Kayıtlı Üye
Esyanin hakikatini bana oldugu gibi göstert duasi kalb gözü acilmasi icin cok daha uygundur.
Bunun icin özel bir dua varmidir yoksa sizin dediginiz gibi "Allahim bana esyanin hakkikatini görmeye nasip et diye duami etmek gerek.

La-edri

Kayıtlı Üye
Bunun icin özel bir dua varmidir yoksa sizin dediginiz gibi "Allahim bana esyanin hakkikatini görmeye nasip et diye duami etmek gerek.

Bu zaten kendisi bir dua, dua deyince akliniza ila ayetler gelmesin, en nihayetinde ayetlerde icinde mana taleb siginma korunma yada nimet vs barindiran arapca cümlelerdir.Bu bahsettigim duanin tabiki arabcasi da var fakat ne luzumu var Allah lisan ayird etmez, her fikir taleb yani dünyalik talebden soyunun ve kalbinizi suurunuzu bu taleb ile doldurun,ve merak edin, merak etmek yogun bir enerji kaynagidir.Saadece israrla surekli samimiyetle isteyin, bunu yapin bir kac zaman.Bakin sevgili arkadasim göz acma diye bir olay yoktur, anliktir bir acilir ve bakarsiniz aylarca hic acilmaz, fakat o an acildi ve siz bir sey gördünüz, iste onu hazm etmeniz icab eder bu yuzden daimi bir perdesizlik yoktur. Osa zaten insan bu dünyada yasayamaz ve bu insana zulum olur.Gelismeniz icindir bu dualar sizin sahsiniz icindir.Kendi farkindaliginiz dünya ve ahiret icindir.

Benim gözümün gözü acilsinda ben su x kisinin su halini bir göreyim ! böyle bir sey yok,cünki Allah Settar'dir bir kulunun özel halini bir baskasina örter peygamber olsanizda örter.Muhammed'in esi Aise'ye itiraf attilar namusuna, rasul bunun hakikatini bilemedi, bekledi hatta esinden bir ara evini ayirdi taki emin olsun.

Kalb gözü acilmis insanlar genelde dünya disi seyler görürler, mesela kabir hayatini görmek cidden vardir. Hurafe degil bu. Kabirden bir perde acilmissa insan muazzam bir ehemniyetle gördügünden emindir, artik dünya bir araya gelse ve sen yaniliyorsan dese o kisiye o kisi emindir, hayir gördüm sahidim !
Melek Cehnnem Cenet ve seytan. Artik düsünün buna taniklik edenin kazancini, kazanci resmen takva olacak. Ayagini denk alacak. Hayatini degistirecek. Gördügü olay güllac tatlisi degilki.

Ve Halik esmasindan bahsedeyim, bu esmayi kulanin, bu esma kesinlikle göz kulak ve akil perdesi icin ve bir cok farkli sey icin kullanilir. Nedeninide anlatayim akliniza soru kalmasin.
Halik halk edendir yaratan, siz simdi su halde su anda su kapasitedesiniz ve yetersiz diyorsunuz, halik esmasini beni daha iyi keskin bir yaratilisla yarat mantigi ile kullanir insan,ve insan her anda yeniden yaratilir ve bir anda isteginizin kabulunden dolayi farkli bir hal olur mesela acilma. Bu acilma o an icindir sonra hep acilacak diye bir sey yok, fakat o an sizin icin ömre bedel bir kaynak bilgi hakikat olacaktir, hazm edersiniz zamanla ve yeniden baska bir sey nasib olur, ama Halik esmasi kullanilir yani.

Hep dedim yine diyorum, onlarca esma paylasimi var, fakat bunlar genelde üstünkörü yüzeysel) derinine inmesi lazim neden nasil hangi sebebden dolayi ?. Esamin kendisinde bir sihir yok o bir isim bir sifat, senin suurunda asil olay, suurlanma yoksa yat kalk esmayi tekrarla bir sey olmaz, hani korkulu ruyalarda kisi ayetel kürsi okudum ama gecmedi der ya buna burada onlarca kez sahid olduk, neden gecmedi ? Arkadas suursuz arapca birseyler diorda ondan. Oysa suur ile bir Allah desin ne ruya ne korku nede seytan kalir, diyemiyoruz :) Dualar da böyle suurlu bir sekilde ne istedigini ve neden istedigini bildireceksin, yani su sebebden doklayi istiyorum diye aciklama yapmak durumundayiz. Aciklama ni sebebini Allah bilir ama seninde bilmeni ister.Ibrahim diyorki nasil yeniden yaratiyorsun, ben eminim imanim var sen yaratirsin ölmüsü yeniden canlandirisin fakat nasil ? Ve ekliyor kalbim tatmin olsun diye soruyorum.. Bakin bu bir peygamber duasidir,Peygamberlerin hikayeleri bize masal olsun kurani doldursun diye anlatilmiyor, onun gibi yapin diye örnek teskil ettigi icin var onlar. Bu yüzden size birde onbinlere acilan bir ayet degil Rasulun bu konudaki duasini söyledim. Bu duayi her dervis yapar her alim yapar, her sahabe yapti.Ve bunlardir ahiretten yada dunya disi seylerden haber verenler.Ve emin olun zorlastirinca daha guzel sonuc almiyoruz alabildigine basitlkestirmek icab ediyor, basit ve kendi sözünüzle edin duayi.

jokerstyle

Kayıtlı Üye
Degerli Kardesim,

yazini bir solukda okudum, Allah (c.c.) senden razi olsun!Bircok soruma birden cevab almamda vesile oldun.Bende yanlis davranis veya zikir sayim düsdügü icin artik sahit tutulmadigimi düsünüyordum.Hic bilenle bilmiyen ayni olurmu!

Allah (c.c.) yardimcimiz olsun!!!

Anael Zan

Kayıtlı Üye
O ayetin kalb gözü ile hic bir alakasi yok biliyormusunuz.
Sevgili Anael lütfen kizmayin bana emeginiz icinde tesekkürler fakat bu yanlis bir uygulama.
Ayetin öncesini ve sonrasini okumak ve degelendirmek zorundayiz.Kaf suresi ölüm sonrasi ile alakalidir, ve gözü keskin görmeside ahiret ile alakalidir. Yani insanlar ölümden sonraki dirilisi inkar ediyorlar iste bu inkar üzerine inmis bir ayettir , keskin görüs ahirete tanik olmakla alakali yani ahirettedir vuku bulan bir sey.

Kalb gözü acmak icin aslinda tek bir ayet yada esma yoktur, bunlar kompile bir cok ayet ve esmalari barindiran yogun calismalardir.
Esyanin hakikatini bana oldugu gibi göstert duasi kalb gözü acilmasi icin cok daha uygundur. Cünki bu resmen bir duadir,ve dogru direk hedefe ulasan sonuc vermis bir duadir.Tavsiye ise direk rasulullah'tan. Ayetler ise birden binlere yüzbinlere acilir ve bu konularda ilmi olmayanlar kas yapiyorum diye göz cikartirlar.Bahsi gecen ayet yani keskin bir görüs bir insana tecelli etse dunyada o insan kafayi yer, bunun tecellisini kaldirabilmek icin insanin ölmeden evvel ölemsi lazim.(Egosunu kompile aradan kaldirmasi lazim)

Estağfurullah Sevgili La Edri ne kızması :)
Ben bizzat deneyimleyip faydasını gorduğum için paylaştım demekki ona inanarak yaptığım için faydasını gordum, madem soylediğiniz gibi o zaman konuyu silmekte yarar var sonuç itibari ile kimseyi yanlış yonlendirmek istemem faydam fokunsun isterken insanlara zarar verecek bir konunun etkin olmasına uzulurum..

Teşekkür ederim hatamı duzelttiğiniz için :)

habibi

Banlı Kullanıcı
İş
OTELCÄ°LÄ°K
selamlar 45 yaşında bekarım kimsem yok hayatım zor bunun için bir dua uygulama varmı yardımcı olurmusunuz

talyus

Kayıtlı Üye
Fekaşefna anke ğıtaeke febesarukel yevme hadid (..... sayısı ile 40 gün okumasını Kırıkkale Kalatepede görevli bir öğretmen arkadaşa tavsiye ettim )
Çok meraklıydı ruhai ilimlere daha 3. gün bıraktı okumayı :) ışıklar yanıp sönmeye başlamış ve ampül patlamış dışarı kaçmış sabah hava aydınlanana kadar içeri girememiş :) Tek yaşadığı için yani bu keşf ayetini doğru sayıda ve riyazat yaparak okursanız faide görülür vesselam

baba44

Kayıtlı Üye
[QUOlyus;362606]Fekaşefna anke ğıtaeke febesarukel yevme hadid (..... sayısı ile 40 gün okumasını Kırıkkale Kalatepede görevli bir öğretmen arkadaşa tavsiye ettim )
Çok meraklıydı ruhai ilimlere daha 3. gün bıraktı okumayı :) ışıklar yanıp sönmeye başlamış ve ampül patlamış dışarı kaçmış sabah hava aydınlanana kadar içeri girememiş :) Tek yaşadığı için yani bu keşf ayetini doğru sayıda ve riyazat yaparak okursanız faide görülür vesselam[/QUOTE]
Ben böyle birşeyin kolay kolay olacağını düşünmüyorum belki arkadaşınıza ayetin enerjisi ağır gelmiş ve halisünasyonlârâ sebep olmuş olabilir

Mrtyşlmn

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
bu ayet hakkinda sevdigim bir hocam ise yarar demisti baskalari ise onceki ve sonraki ayetleri okuyun ise yaramaz vs demisti cok fazla fikir var bu konuda

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Fekaşefna anke ğıtaeke febesarukel yevme hadid (..... sayısı ile 40 gün okumasını Kırıkkale Kalatepede görevli bir öğretmen arkadaşa tavsiye ettim )
Çok meraklıydı ruhai ilimlere daha 3. gün bıraktı okumayı :) ışıklar yanıp sönmeye başlamış ve ampül patlamış dışarı kaçmış sabah hava aydınlanana kadar içeri girememiş :) Tek yaşadığı için yani bu keşf ayetini doğru sayıda ve riyazat yaparak okursanız faide görülür vesselam
Riyazat şart birde korunma yapmadan yapmış uyarman lazımdı. Eğitimsiz askere silah verirsen ya seni vurur ya kendini. Bizden birine versen tamam ama bir öğretmene bu işin yolunu öğretmen lazımdı vebalini sen taşırdın yoksa! Uyarılma konusuna gelince bazı insanlar sonuca ulaşmadan korkup bırakırlar korkutulurlar. Enerjileri yetersizdir hazır değillerdir bu bilinir. Okuduğunun anlamını bilmeden okumasın kimse birşey. Ve sağlam bir kaynak olmadan. Bizden demesi.