arkadaşlar çok kıskancım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gamze9078

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Çok kıskanç biriyim. Eşya mal mülk değil. Erkek arkadasıma karsı cok kıskancım markete cıksa krize giriyorum. Lütfen bişey önerin :banghead: Bu arada güven problemi hiç olmadı. bu benim kendimle sorunum.

siyahbeyazhayatlar

Kayıtlı Üye
Benimde kıskançlık problemim var ama bugüne kadar erkek arkadaş vs olmadığı için o boyutunu yaşamadım hiç ama en yakın arkadaşım aynı dertten muzdarip ve çeken çoğu zaman ben olduğum için biliyorum öncelikle kendine gereksiz olduğunu hatırlatmalısın ve gereksizliğiyle doğru orantılı olarak problemleride var. Hem çok gereksiz hemde ara bozuyo efkar yaptırıyo kalp kırıyo iki taraf içinde geçerli o an anlayamıyosun tabi bunları ama. İleride kocan olur nişanlın olur anlarım ama şuan ciddi anlamda sadece üzüntü sebebi olarak görüyorum. Bence sende öyle gör başedemessen ileriki hayatına sıçramaması için bi uzmana görün derim.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Özgüven eksikliğiniz mi var ? Çirkin misiniz ? Veya erkek arkadaşınız çok mu yakışıklı ? Başka takıntılarınız da var mı ?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Dünyanın ne kadar büyük olduğunu hatırlayın, okyanusta kum tanesi gibiyiz. Bir kum tanesi diğerine bakıp duruken, tepemizde okyanuslar akıp gidiyor.küçük sorunlara kazığı çakıp kalmayın, kafanızı kaldırıp bir nefes alın, dünya hayatınızı bir insana bağlayacak kadar küçük mü sizce??

cherish

Kayıtlı Üye
Bu tür hisleri canlı olan birine önerilebilecek çok şey var, yardımcı olabilecek hiçbirşey yok kendisinden başka. içinde bulunduğumuz zamanın bizi büyülemesi olabilir bu tür şeyler ya da daha tortulaşmış değersizlik hissi. Değersizlik hissi mi anlamak için benzer duyguları başka zamanlarda da hissetmişmiydiniz diye bi gözatmakta fayda. O kadarsa psikologta yardımcı olabilir bir kişisel gelişim uzmanı da. Bireysel bir durumsa yani.
Sebepsiz yere canlanır, en olmadık zamanda dürter. Kişiler değiştiğinde bile duygu değişmez. Aynı zamanda bir duygu durum bozukluğudur ileri seviyesi.

Ayıklamak çok pratik olmamakla birlikte mümkün , birlikte olduğunuz insanla aynı enerji frekansını yakalayamıyor olabilirsiniz. O size bir müddet gelişiminize katkıda bulunmak üzere yanınızda olan ama nihai olarak hayatınızın daha büyük bir kısmını paylaşacağınız kişi olmayabilir. Ruh bu tür durumları hisseder, herşey yolundayken, kendinizi bu tür şeyler için eğitmişken bile gece uykudan sıçratıp mesajı hatırlatabilir. Bazen biz işaretleri görmemekte ısrar ettiğimiz için yol uzar. Hayatınıza dışardan biri gibi bakın, gerçekten herşey yolundaysa kendiniz dahil herşeyi özgür bırakın. Çevrenizde sizi ve birlikte olduğunuz kişi negatif yönde etkileyecek kişilerden olumsuz duyguları çekmemek üzere çalışmalar da yapabilirsiniz.

Birkaç yıl sonra, yine siz ve belki yanınızda erkek arkadaşınız şu an hissettiklerinizi biraz yabancılaşmış olarak hatırlıyor olacaksınız. Ya da belki çok başka bir hayata devam ediyor olacaksınız.

gamze9078

Kayıtlı Üye
hayır çirkin değilim. Aynı orantıdayız. İkimizde sarı saçlı renkl gözlüyüz. Öyle bir zıtlıgımız yok. Güvende var ama ben yanından gecenden kıskanıyorum.

AJA

Elit Üye
Merhaba arkadaşlar. Çok kıskanç biriyim. Eşya mal mülk değil. Erkek arkadasıma karsı cok kıskancım markete cıksa krize giriyorum. Lütfen bişey önerin :banghead: Bu arada güven problemi hiç olmadı. bu benim kendimle sorunum.
Bu şekilde devam ederseniz kıskanacağınız biri kalmaz yanınızda..

madasin

Kayıtlı Üye
Af edersiniz, sarı saç mavi göz özelliklerinizi söylemeniz ne içindi?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Sarı saç mavi gözlü olununca güzel mi olunuyor, ölçüt bumu??

AJA

Elit Üye
Sanırım fiziksel olarak aynıyız ikimizde demek istemiş sayın üye..Tabi güzellik görecelidir sarısı mavisi siyahı olur..Manevi güzelliği saymakla bitiremeyiz.Sorunda fiziksel değil zaten psikolojik.
Güben sorunumuz yok demişsiniz fakat en önemli sorun budur bundan kaynaklanır.Bunun dışında egonuzla da alakalı olabilir,baskın kişilik ortaya koymak isteyenlerde de bu duygu çıkabiliyor.Çok sevmekten sakın demeyin alakası yok :)
Sahiplenme duygusunu abartmış da olabilirsiniz.Soru güzel de sorununuzun cevabı sizde.Henüz kendinizi tanımıyorsunuz belli ki..Tüm hepsine itiraz edicek durumdaysanız dr.a başvurup anlatın konuşarak çözülür..

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Sanırım fiziksel olarak aynıyız ikimizde demek istemiş sayın üye..Tabi güzellik görecelidir sarısı mavisi siyahı olur..Manevi güzelliği saymakla bitiremeyiz.Sorunda fiziksel değil zaten psikolojik.
Güben sorunumuz yok demişsiniz fakat en önemli sorun budur bundan kaynaklanır.Bunun dışında egonuzla da alakalı olabilir,baskın kişilik ortaya koymak isteyenlerde de bu duygu çıkabiliyor.Çok sevmekten sakın demeyin alakası yok :)
Sahiplenme duygusunu abartmış da olabilirsiniz.Soru güzel de sorununuzun cevabı sizde.Henüz kendinizi tanımıyorsunuz belli ki..Tüm hepsine itiraz edicek durumdaysanız dr.a başvurup anlatın konuşarak çözülür..

Keşke manevi güzellik ilk başta olsaydı da görünüşe bakmasaydık.

gamze9078

Kayıtlı Üye
Hayır ben o örneği aynı ölçüdeyiz demek için kullandım

madasin

Kayıtlı Üye
Fizik yapınızı bilmiyoruz. Sarı saçlı mavi gözlü çirkin insanlar da olabilirsiniz. Aynı yapıdan demenizden şunu çıkardım: Farklı fiziksel yapıda olmadığınız için, farklı göz rengi olan, ten rengi olanlara ilgi duymayacaksınız gibi anladım. Kıskançlık duygunuzun gereksizliğini hissedip bunu bizlere açmanız , çözüm için yardım istemeniz güzel. Bu yönünüzü tamir etmeye çaba göstermekle takdirimi kazandınız. Giden gider, kalan kalır. Hiç bir şekilde engel olamazsınız. Fakat siz kendinizi eğitebilirsiniz. Saygılar

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Beyninizdeki elektrik akımı geçişlerinde eşitsizlik var. Sol lobdan sağ loba veya sağ lobdan sol loba doğru olan akışlar beynin ön orta kısmındaki elektriksel hatadan kaynaklanıyor.
Hatta noktası da şu :
http://metrouk2.files.wordpress.com/2009/02/brainsplash_450x300.jpg

Bu bölüm ayrıca çektiğiniz fiziksel acıları da saptayan bölümdür.

Önerim beyninizin her iki lobunu da egzersizlerle çalıştırmanız. Bunu ne kadar iyi yaparsanız, nispeten daha başarılı, hafızası kuvvetli, yaratıcı, renkli ve pratik hale gelirsiniz.
Merak etmeyin yani, aşırı kıskançlık bir elektriksel dengesizlik anomalisidir ve aşırılıktan çıkarılabilir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kıskançlık karşı taraf için olduğu kadar,kişinin kendisinede zor.Çok yıpratıcı bişey olsa gerek.
Herşeyden şüphe etmek,herkesten kıskanmak.....bi süre sonra sürekli olmusuz düşünmeyede meylettirir kişiyi.Kişi kendi kendini bu anlamda törpüleyemiyor ve hastalık boyutunda yaşıyorsa ,profesyonel bir destek almalı kanımca..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...