Uykuda çınlama sesi ve dokunulma hissi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Meraklı27

Kayıtlı Üye
Öncelikle ilk kez bir foruma yazıyorum o yüzden direk konu açıp yazmam gerekiyor diye düşündüm. Bundan iki gün önce sabah on civarında iş yerimdeki dinlenme odasında yarım saat kadar uyudum. Uyanmadan önce uykuyla uyanıklık arasında daha önce hayatımda hiç duymadığım kadar yüksek seste bir çınlama duydum ama kulaklarımda değil beynimin içinden gelen bir çınlamaydı bu. Daha önce uyku ve uyanıklık arasında birçok kez farklı durumlar yaşadığım için ve bu durumdan kurtulmak için dua ettiğimden hemen ayetel kürsü okumaya başladım ama geçmedi. Ondan sonra sürekli arka arkaya kelimeyi şehadet getirmeye başladım o andan itibaren yavaş yavaş etkiden kurtulup beni etkisi altına alan varlığı etkim altına almaya naşladım ama tam o esnada birden uyandım. O günden sonra sol taraf sırtımda kürek kemiğinin altında ara ara biri bana dokunuyormuş gibi hissetmeye başladım. Bu dokunma bazen çok hafif bazende boş ağır oluyor. Böyle birşey ilk kez yaşadığım için tecrübesi olan arkadaşlardan yardım almak maksadıyla yazıyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum....

hopefull06

Kayıtlı Üye
Size geçmiş olsun, size tavsiyem ilk önce bir nöroloğa gidin, birde o olayı yaşadığınızda tansiyonunuza da baktırın. Belki stresten kaynaklı yada yorgunluktan veya otururarak uyuklayınca genelde titreme ile uyanma olabiliyor. Sırt tarafınızdaki dokunulma hissi sebebi boyun düzleşmesi olabilir. Benzerilerini yaşamştım. Kısacası ilk önce bir ortopedist ve nörolog, eğer daha tuhaflaşırsa olay yani gözünüzle gördüğünüz yada ciddi anlamda varlığını hissederseniz doktor tedavisinden sonra durumunuza göre bakım yaptırırsınız. Tabi burada daha bilgili arkadaşlar var, ben sadece olayın ilk önce sağlık tarafından bakılmasını tavsiye ederim.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bir an şüphelenip konuyu ben mi açmışım diye baktım:) aynı şeyleri ben de yaşadım aynı şekilde hem de. Ama şu çınlama olayını birçok kez yaşıyorum, onun astral deneylerimden kaynaklandığını düşünüyorum. O sırta dokunulma hissi de çok oluyor. Bunun korkuyla alakası yok, hiç aklımda bir şey olmadığı halde sırtıma biri dokunuyor. Bazen de bu dokunma beni yatağımdan sıçratıyor o derece şiddetli. Bunları bunlar psikolojik korktuğun için demesinler diye anlatıyorum. Neler olduğunu ben de bilmiyorum, inşallah öğreniriz.. Geçmiş olsun:)

Meraklı27

Kayıtlı Üye
Hopefull06 öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Ancak ben kendim bir fizyoterapist olarak yaşadığım bu durumun herhangi bir fiziksel nedenli olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca bu durum sıklıkla iş yerimdeki dinleme odasında başıma geliyor. Daha önce çalışma arkadaşlarımdan biri o odada uyuyup uyandıktan sonra çok tuhaf olduğunu gün boyunca kendine gelemediğini söyledi. Daha önce uyku ve uyanıklık arasında yani yakaza anında birçok kez üç harfliler olsun şeytan olsun bu tarz varlıkla konuştum. Ama bu odadaki varlıkların bedenimi ele geçirmeye çalıştığını düşünüyorum. Çünkü bir keresinde bedenime girip kontrolü ele aldıktan sonra hiç yapmayacağım şeyler yapmaya başladım. Daha sonra bu durumdan duayla kurtuldum. Ama korkmak değilde bu tarz olaylara meraklı olduğumdan o odada hemen her gün uyuyorum. Geçen günde böyle anlamlandıramadığım bir olay yaşayınca yazma ihtiyacı duydum. Pembe pelerin inşallah bu olaylar hayırlı bir şekilde sonuçlanır ??

kıvep

Banlı Kullanıcı
Enerjiniz çekiliyor demekki, kendinizi yorgun ve canınız sıkkın hissettiniz mi?
Etki altına alma gibi bir şey yok, büyük bir olay değil kanımca.
Bunu yaşayan çok insan var, kulak çınlaması kanalların açılmasının belirtisidir.
İlle dış etkenler enerjinizi çekicek diye bir şey yok, insan yada varlıklar olmayabilir.ruh halinizdeki boşluk enerji kaçırmanıza neden olabilir.
Kendi kendine olması dışında, gün içinde kalabalık mekanlarda-iş yeri gibi- uyumanız, alfa dalgasında savunmasız kalmanızı sağlamış, etrafta bir enerji vampiri varsa enerjiniz dikkatini çekmiştir.
Yakın ilişkide, tanıdığınız birisiyse enerji bağı fiziksel olarak hissedilebilir. Zamanla azalıp, biter. Herkesin başına gelebilir, çokta takılmayın çünkü endişe ve korkular daha çok savunmasızlaştırır ve enerji düşürür.

Meraklı27

Kayıtlı Üye
Daha önceki olaylarda aynı tarif ettiğiniz gibi çok yorgun hissediyordum. Hayatı sorgulamaya başlamıştım. Bundan bir hafta öncede tibetin yaşam pınarı diye adlandırılan yoga egzersizlerine başlamıştım. Acaba bunun bir etkisi olabilir mi? Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ediyorum

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Daha önceki olaylarda aynı tarif ettiğiniz gibi çok yorgun hissediyordum. Hayatı sorgulamaya başlamıştım. Bundan bir hafta öncede tibetin yaşam pınarı diye adlandırılan yoga egzersizlerine başlamıştım. Acaba bunun bir etkisi olabilir mi? Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ediyorum

:) gerçekten de aynı şeyleri tıpatıp yaşamışız. Aslında benim foruma açtığım konulara bakarsan aynı soruların sitedeki bilgili insanlar tarafından nasıl cevaplandırıldığını bulabilirsin. Ruhsal boşluklar falan. Özellikle kıvep ve La edri sağolsun çok yardımları dokunmuştu.
Aslında yaşadığın şeyler senin iradenle olan şeyler. Tam olarak söylemek gerekirse ben de başıma bir sürü şey geliyordu, geceleri odamda savaş veriyordum resmen ama bunlardan şikayet ederken bir yandan da bitmesin istiyordum. Birşeyler arıyordum ve onlar bana yardımcı olur sanıyordum. Fazla düşünmek ve meditasyon, yoga tarzı şeylere yönelmeye başladığımla farkındalığım iyice artmıştı. Sen de muhtemelen farkındalığından kaynaklanan, düşünceyi algıya indirme olayı yaşamışsın ve yoga tarzı şeylere yönelmişsin. Senin bu muhteşem enerjin ve merakın da varlıkları başına topluyor bu çok tabii. Dikkat et; ilgin azaldığı an onlar da seni terkedecektir. Cevap onlarda değil, unutma. Sevgiyle kalın:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...