planlıyorum olmuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

siyahbeyazhayatlar

Kayıtlı Üye
Selamün aleyküm burdaki çoğu kişi benden gerek yaş gerek tecrübe olarak büyük belki yardımcı olabilirsiniz bikaç tavsiye verebilirsiniz diye düşündüm. Ben ne planı yapsam o kesinlikle olmuyo bazen kendimle ilgili sebepler bazen dış etkenler bi şekilde engelliyo.Plan dediğimde her zaman yazılı çizili yaptığım program değil. Gerçi ne kadar işi ciddiye dökersem o kadar net şekilde olmuyo. Psikolojik olarak kendi kendini etkilemişsin demeyin çünkü uzun zamandır hayal kuramıyorum korkuyorum artık. Plan konusunda örnek vericek olursam en basiti eve gidince ders çalışıcam diyorum olmuyo , haftasonu arkadaşlarla buluşcaz bişey oluyo ve gidemiyorum, bugün akşam yemeğinde şu kadar şu kadar yicem diyorum ya yemek yiyemiyorum yada belirttiğim miktarın çok üzerinde yiyorum böyle dediğim günler, şu kitabı alıp okucam diyorum ya kitap bitmis oluyo ben gidene kadar ya benden önce çevremdeki herkes gidip almış oluyo. Bakın cazibe yasası veya çekim yasasından böyle olduğunu düşünmeye basladım ama her istediğim öyle kuvvetli şeyler olmuyo basit şeylerinde önü kesiliyo. Bide astral seyahat için bir hafta boyunca kendinizi hazırlayın diye bisey okudum bir hafta boyunca perşembe günü astral seyahata çıkıcam diye telkin verdim kendime perşembe günü uyuyakaldım.. Lütfen cinli perili bişey olduğunu düşündüğüm için değil belki daha önceden başına gelmiş olan ve bi şekilde atlatan vardır diye yazdım. Basit gelebilir okuyunca size ama çıldırtıcı şekilde sinir bozucu bi problem altüst oldu psikolojim. Geleceğimle ilgili hayal bile kuramıyorum artık.

birtutamavi

Kayıtlı Üye
Her şey de bir hayır vardır kardeşim, umudunu kaybetme ve hayallerinden vazgeçme. Klasik gelebilir sana yazdıklarım ama her yeni gün yeni bir başlangıçtır. Bende her gece yarınım için plan yaparım ama tuttuğunu hiç görmedim. Basit olanlar bile denk gelmiyor çok zaman. Her şey de bir hayır vardır deyip teselli ederim kendimi, sana da tavsiye ederim. Kötü enerjiler veya olumsuzluk yaratabilecek mekan, maneviyat vs. konularında çok ta bilgi verebilecek birikimim yok, neden yazdın diyeceksin belki o zaman yalnız olmadığını bil istedim ve umudunu kaybetmemen gerektiğini de.. Umarım her şey yoluna girer.

siyahbeyazhayatlar

Kayıtlı Üye
Her şey de bir hayır vardır kardeşim, umudunu kaybetme ve hayallerinden vazgeçme. Klasik gelebilir sana yazdıklarım ama her yeni gün yeni bir başlangıçtır. Bende her gece yarınım için plan yaparım ama tuttuğunu hiç görmedim. Basit olanlar bile denk gelmiyor çok zaman. Her şey de bir hayır vardır deyip teselli ederim kendimi, sana da tavsiye ederim. Kötü enerjiler veya olumsuzluk yaratabilecek mekan, maneviyat vs. konularında çok ta bilgi verebilecek birikimim yok, neden yazdın diyeceksin belki o zaman yalnız olmadığını bil istedim ve umudunu kaybetmemen gerektiğini de.. Umarım her şey yoluna girer.

Çok teşekkür ederim yinede çünkü hayal kırıklıklarım o kadar yoğunki bana yardımcı olabilcek olan her kelimeye ihtiyacım var

kıvep

Banlı Kullanıcı
Planlama yap ozaman. insan şu kadar yicem şu saatte diye plan yaparmı? Acıktığında ye, az yada çok diye miktar ölçme o an ne kadarı yetiyorsa o kadar ye. Gün içinde yoğun ajtigitede bulunursan çok yersin, kararını vucut belirler, neden herşeyi planlıyorsun ki. İnsanın her şeyi düz gidicek diye bir şey yok, bir mani çıkar hafta sonu evden çıkamayabilirsin, sen gidemiyorsan, arkadaşların eve gelsin. Yarın için bir plan yapabilirsin insan ama yarın olunca canı istemez boşverir planı. En önemli plan canın istediği zaman, canın istediğini yapmaktır. İstemediğin halde, sırf planladın diye yapmak zorundamısın? Ders calışmak istiyorsan, hemen şu an kalk çalış. En uygun zaman, hemen şu andır. Tüm planlar şimdi uygulanırsa sonuç verir, sonraya ertelemekle plan yaomak farklı şeyler. Gelecek şimdilerle inşa edilir,Sen plan yapmıyorsun, sadece şu an yapman gereken işleri sonraya erteliyorsun. Bence kendine destek olup, yapmak istediğin ne varsa yapmadan uyuma bile.

siyahbeyazhayatlar

Kayıtlı Üye
Düşünmeden aklına geleni hemen o an yap diyosunuz yani ? Öyle yapmaya çalışıcam ki yapmam gerekende bu sanırım

kıvep

Banlı Kullanıcı
Düşünmeden aklına geleni hemen o an yap diyosunuz yani ? Öyle yapmaya çalışıcam ki yapmam gerekende bu sanırım
Şimdi yapman gereken şeyi o an yapmalısın, planlamaklama yapmak disiplinliliktir kişiye sorumluluk verir, ama sizinki planlamaktan çok, yapılacak işleri ertelemek daha sonraya itelemek gibğ geldi. Düşünerek, yararlarını ve sonuçlarını deperlendirerek o gün yapmanız gerekeni boş vaktinizde hemen yapın.

cherish

Kayıtlı Üye
Planlama yap ozaman. insan şu kadar yicem şu saatte diye plan yaparmı? Acıktığında ye, az yada çok diye miktar ölçme o an ne kadarı yetiyorsa o kadar ye. Gün içinde yoğun ajtigitede bulunursan çok yersin, kararını vucut belirler, neden herşeyi planlıyorsun ki. İnsanın her şeyi düz gidicek diye bir şey yok, bir mani çıkar hafta sonu evden çıkamayabilirsin, sen gidemiyorsan, arkadaşların eve gelsin. Yarın için bir plan yapabilirsin insan ama yarın olunca canı istemez boşverir planı. En önemli plan canın istediği zaman, canın istediğini yapmaktır. İstemediğin halde, sırf planladın diye yapmak zorundamısın? Ders calışmak istiyorsan, hemen şu an kalk çalış. En uygun zaman, hemen şu andır. Tüm planlar şimdi uygulanırsa sonuç verir, sonraya ertelemekle plan yaomak farklı şeyler. Gelecek şimdilerle inşa edilir,Sen plan yapmıyorsun, sadece şu an yapman gereken işleri sonraya erteliyorsun. Bence kendine destek olup, yapmak istediğin ne varsa yapmadan uyuma bile.
bu planlamalarla ilgili birinin masaya yumruğu vurması gerekiyordu :) şaka bir yana bu yazıda itiraz edilebilecek tek kelime yok. Ne kadar plan yapılırsa yapılsın, pratikte ancak o an yapılanların önemi var, diğerleri yeni planlamaların konusu. Hatta iş konusunda da bu böyle. "Sadece şu an yapman gerekenleri erteliyorsun" kısmıyla başıma küçük bir darbe hissettim :) ama hoştu bir silkelenme oldu

siyahbeyazhayatlar

Kayıtlı Üye
Şimdi yapman gereken şeyi o an yapmalısın, planlamaklama yapmak disiplinliliktir kişiye sorumluluk verir, ama sizinki planlamaktan çok, yapılacak işleri ertelemek daha sonraya itelemek gibğ geldi. Düşünerek, yararlarını ve sonuçlarını deperlendirerek o gün yapmanız gerekeni boş vaktinizde hemen yapın.

Genel olarak haklısınız çünkü yapmam gerekenleri ertelerim. Ama yukarıda yazdığım yazıda erteleme namına bişey yokki ben sadece kafama koyuyorum yapıcam diye ama yapamıyorum sorun bu diğer türlü tamamen farkında oluyorum biseyler ertelediğim zaman. Lakin o çok farklı bi konu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...