18 Mayıs Boğa Burcu’nda Yeniay – Teslimiyetin Gücü

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

18 Mayıs saat yaklaşık 07.00’de Boğa Burcu’nda Yeniay gerçekleşiyor.

Yeniay zamanları bilincimiz (Güneş) ve bilinçaltımız ve sezgilerimiz (Ay) hizalanır. Yeniay başlangıçları, yenilenmeyi ve yenilikleri temsil eder. İçsel olarak bir şekilde neye ihtiyacımız olduğunu biliriz ve biraz daha objektif olabiliriz. Ayrıca ihtiyacımız olan yeni enerjileri hayatımıza katmak ve niyetlerimizi belirlemek için muhteşem zaman dilimleridir. Ay dişi enerjiyi, duyguları, sezgileri ve bilinçaltını temsil ettiği için Yeniay zamanları hepimiz için yüksek dönüşüm enerjileri barındırır.

Bu Yeniay; sabır, sadakat, bolluk ve güven ihtiyacımız ile ilgili kendi gerçeklerimizle yüzleşmemiz ve kendimizi engellediğimiz tüm durumları ortadan kaldırma gücünü bulmamız için bize yol gösteriyor.
Bu yeniay bana Mevlana’nın “Hayatın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?” sözünü hatırlatıyor. Hayatın tüm getirdiklerine özellikle hangi konuda sınanıyorsak o konuda tamamen teslim olarak yaşamanın getireceği huzur ve hoşnutluk duygusuna erişebilmek için gerçek teslimiyeti seçmemizin hayrımıza olduğunu hatırlatıyor.
Peki teslimiyet nedir? Teslimiyet “Haydi ben yan gelip yatayım, hayırlısına bırakayım, evrene mesaj göndereyim o alsın ve ben hiçbir şey yapmayayım” değildir. “Herşey her koşulda benim istediğim gibi olsun” hiç değildir.

Teslimiyet;
Kendi içinde neye direndiğini veya ne ile yüzleşmekten kaçındığını bilmektir,
Kendin ile yüzleşmek için kendi payına düşen sorumluluğu almaktır,
Yüzleştiğin iyi veya kötü diye nitelendirdiğin her parçanı kabul etmektir,
Kabul ettiğin tüm parçalarını görmezden gelmek yerine onurlandırmayı seçmektir,
Değişitirmek istediğin parçaların için daha önce yapmadığın yeni seçimleri yapmaktır,
Yeni seçimlerine göre yeni eylemler oluşturmak ve harekete geçmektir,
Harekete geçtiktikten sonra “Oldu mu, olmadı mı, nasıl olacak? gibi zihnin getirdiği dirençleri bırakmaktır.
İşte tam teslimiyet burada meydana gelir kendi payımıza düşeni yaparız ve artık bu konuyu bırakırız…
Güven ve keyif ile hayatın tadını çıkartmayı seçeriz…
Zihinimiz teslim olmaz sadece kalbimiz teslim olur ve hayat o zaman akar…
Bu Yeniay kendinize ait bir zaman ve mekanda kendinize “Neye direndiğinizi?” sormanızı ve kendinizle yüzleşmenizi öneririm. Bütünün ve bizim en yüksek hayrımıza olsun
Işıl Gence