Cinlerden Korkmazsak?

arfed

Kayıtlı Üye
En ufak bir korku belirtisi sergilemezsek, onlar bizden korkarlar mı?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Zeki insanlar korkar.Korku bilinçtir.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Korkmadığını iletebilecek kanalın varsa, evet korkarlar yada uğraşmayıp kaçarlar. Ama korkmuyorum demekle iş bitmiyor, bu tutumunu duyurmak önemli. Yoksa tek başına konuşmak ne fayda,

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Korkmadığını iletebilecek kanalın varsa, evet korkarlar yada uğraşmayıp kaçarlar. Ama korkmuyorum demekle iş bitmiyor, bu tutumunu duyurmak önemli. Yoksa tek başına konuşmak ne fayda,
Bendede yasadim boyle olaylar bi ara musluklar kendi kendine aciliyordu ampul patliyordu kablosu kopuyordu.En sonunda yine musluk acildi artik alistigimdan sakince "Cok komiksiniz siz yaa dedim o zamandan beri olmuyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Hani cinler korkuyu sevip o enerjiyi emiyorlardı ?
Bu konuyu yüz kere konuştuk açıkladık ve ortak bir karar vardık. Sizin için bir daha açıklıyorum :)
Enerjiyi çekerler.
Korku musluğu açar sadece. Akan enerjiyi çekeler, korkuyu değil o sadece araç
Sebebi korku sırasında bir enerji patlaması olması, tüm olay enerjide, korkuda değil.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Bu konuyu yüz kere konuştuk açıkladık ve ortak bir karar vardık. Sizin için bir daha açıklıyorum :)
Enerjiyi çekerler.
Korku musluğu açar sadece. Akan enerjiyi çekeler, korkuyu değil o sadece araç
Sebebi korku sırasında bir enerji patlaması olması, tüm olay enerjide, korkuda değil.

Bu konuyu yüz kere konuştuğunuz için ortak bir karara vardığınız için ve benim için bir daha açıkladığınız için size çok minnettarım sevgili kıvep saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum bu güzel yazınız için çok teşekkür ediyorum çok faydalı ve yardımsever bir davranış sergilediniz hepimizi mutlu ettiniz :)
(Bugün biraz mutluyum da o yüzden)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hani cinler korkuyu sevip o enerjiyi emiyorlardı ?

Çok genel anlamda korkudan bahsettim.İşin cinlerle olan kısmında söylemek istediğim şey temkin bâbındaydı.
kıvep'in de dediği gibi aşırı korku insanda adrenalin salgılanmasına yol açar.Buda cinlerin yararlanabilceği fiziksel bir süreçtir.
Tabi bunların hepsini uydurmuş da olabilirim.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Aynı kabusu iki kere tekrarladılar galiba korku algımın biraz geç geldğini anlamış olmalılar ama ben pek tepki vermiyorum sonra kabus bitiyo bu kadar sıkıcı olduğumun başka alemlerde kanıtı :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
En ufak bir korku belirtisi sergilemezsek, onlar bizden korkarlar mı?
Hayır.
Cinler tek tip değildir. Cinlerin kendi aralarında ırk, mertebe, güç, niyet ve nihayetinde insanlar gibi karakter farklılıkları vardır. Bütün cinlerin korkudan beslendikleri bilgisi de ayrıca yanlış. Evet genel olarak cinlerin yapısal özellikleri gereği, enerjilerimizden beslenme yetenekleri vardır ama bunu kullanıp kullanmaması da o cinin yeteneğine, cinsine, karakterine ve mertebesine ve de karşısındaki insanın gücüne ve yeteneğine göre değişir. İnsan zehirli olmamak kaydıyla her türlü et ve bitkiyle beslenebilir mi elbette evet, ancak dokunur mu dokunmaz mı, lezzet farkı, tecihler vs. değişir.
Çin'de köpek veya hamam böceği yenmesi normalken bizde anormal. Bizde koyunun gözünü, beynini her hangi bir paçacıda yemek normalken, Finlandiya'da anormal olabilir gibi. Bir de insanları sadece dil farkı, sarı, beyaz, siyah ten farkı diye değil ekstra üç kulaklı, beş gözlü insan cinsi diye ayırdığımızı düşünün yani öyle olsaydı demek istiyorum, işte cinler söz konusu olunca farklılıklar uçuk olabiliyor.

Gelelim korkunuzla beslenen türlere. Tamam gerçekten korkmazsanız onları besinsiz bırakabilirsiniz. Bu da yine o negatif enerjiden beslenen türlerin, hangi türe girdiğine, gücüne ve türüne göre sonucu değiştirir. Bazıları bir daha gelmez, bazıları daha da azabilir.

Genel olarak korkmamak ise iyidir, bu dalga geçmek demek değildir. Açıkçası insan tür olarak, kendi enerjisini kullanmayı tam anlamıyla bilse, hiçbir cin türü insana zarar veremez (Allah'ın izin verdikleri hariç).

Makyavel

Kayıtlı Üye
Benim de başımda bir süre önce vardı. Evde silüet gördüm, rüyam da gördüm. Çalıştığım yerde bir şeyler devriliyor vs. Ama korkmadım. Korkmayınca uğraşmıyorlar. Uğraşmayınca da bir şey olmuyor. Uzun bir süredir bir şey görmüyorum. Aslında onlar hakkın da bilgi edindikçe böyle şeyler yaşamadığımı fark ettim. Siteye üye olmamın sebeplerinden bir tanesi de buydu. Onlar hakkın da bilgi edindikçe korunma yollarını da öğreniyorum. Bu saye de bir şey başıma gelmedi. Böyle düşünce bana mantıklı geliyor. Denemenizi tavsiye ederim. İşe yarıyor gerçekten.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Ben korkmamaya başladığım günden sonra daha ileri gittiler gene korkmadim daha ileri gittiler gene korkmadim daha çok ileri gittiler bir süre devam ettiler ve sonra tamamen gittiler. Ara ara geliyorlar oda 5 8 ayda bir sanırım gene korkmuyorum çok şükür