Lucid sırasında gerçek bedenimizi kontrol edememek

atat54

Kayıtlı Üye
Nefes alamıyordum meğer gerçek hayatta yastık burnumu tıkamış. Rüyada çok sıkıntı oldu. Neden dönmedi bedenim kendisi??

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Refleks olarak yastıktan kurtulmanız gerekir zaten,yani genelde bu böyle işler.Nasıl ki uykuda üşüdüğümüzde yorganın altına girebiliyorsak,yada zorunlu ihtiyacımız olduğunda kendimize gelip uykumuzu bölebiliyorsak,sizin durumda da aynı süreç işlemeliydi sanıyorum.Soruya soruyla cevap vermek olucak ama lusid ruya gerçek bedeni bu denlimi donduruyor?
Bende merak ettim sizin durumu,bu konuda bilgili arkadaşlarımız aydınlatacaktır.

atat54

Kayıtlı Üye
Bence de öyle olmalıydı acaba bende bir problem mi var uykuda beynin otomatik kontrolüyle ilgili yoksa başkalarında da oluyor mu bu merak ediyorum

kıvep

Banlı Kullanıcı
Lucid rüyayla ilgili olmayabilir, belki uykunuz ağırdır. Hemen herseye uyanan bir bünyeniz varmı? Belki uyanmıyorsunuzdur, ev yansa duymayıp dumandan boğulan insanlar var, çok rahatsız olana kadar uyanmazlar, artık nefes alamadığınız o noktaya gelince otomatik uyanmışsınızdır, ben mesela nefesim tık desin uyanırım. Kişiden kişiye değişir.

atat54

Kayıtlı Üye
Uykum ağır değildi lucidden önce aynı dediğiniz gibi tık dese uyanırdım.

atat54

Kayıtlı Üye
Geçende konusunu açmıştım kurtulmak diye kurtuldum sanmıştım ama tam kurtulamamışım.. Normal bir şeyse sorun yok. Bir de biri uyandırsa uyanabilirim di mi? Sorun çıkmaz?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Geçende konusunu açmıştım kurtulmak diye kurtuldum sanmıştım ama tam kurtulamamışım.. Normal bir şeyse sorun yok. Bir de biri uyandırsa uyanabilirim di mi? Sorun çıkmaz?
Lucid rüya bu astral seyahat değil, uyanırsın. Ama bilinçsizsen uyanıp uyanmıyacağını bilmiyorsan lucid rüya yapmıyorsun demektir, bilinçsiz hiç bir şey olmaz.

atat54

Kayıtlı Üye
Peki yaptığım şey sizce nedir? Ona göre araştırayım.. (Rüyada olacakları kontrol edebiliyorum o yüzden lucid diye düşündüm. Uyanmak istediğimde uyanamıyorum bazen bazen çok kolay uyanıyorum çıkış yap diyorum rüyadan çıkıyorum :D)

kıvep

Banlı Kullanıcı
tığım şey sizce nedir? Ona göre araştırayım.. (Rüyada olacakları kontrol edebiliyorum o yüzden lucid diye düşündüm. Uyanmak istediğimde uyanamıyorum bazen bazen çok kolay uyanıyorum çıkış yap diyorum rüyadan çıkıyorum :D)
Adı ne olursa olsun, bilinçlice, kontrollu ve emin olarak yapılmalı. Bu niteliklere sahipse, siz bilirsiniz ne yaptığınızı. Bilmeden, korkarak yapmak çok tehlikeli hemde enerji israfı sizin için.
Bencede biraz araştırın, belki astral seyahat yada zihin seyahatidir. Kalbiniz çok atıyormu çıkış yaptığınızda mesela? belirtiler neyse yazılar çok okuyun bol bol

atat54

Kayıtlı Üye
Aaaa evet kalbim inanılmazdı bir seferinde. Ne ki bu, dediğim gibi bırakmak istiyorum zaten ama o beni bırakmıyor sanırım :(

atat54

Kayıtlı Üye
Herkese cevapları için teşekkür ederim. Artık bu forumu bırakıyorum. Hepinize mutlu hayatlar dilerim. :))