yunus emre den mesaj...

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
atatürkün ruhu bize kızdı...

[video=youtube;VshbfNTjxSk]https://www.youtube.com/watch?v=VshbfNTjxSk[/video]

Kevinlonnie

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Acaba gerçek mi bu iş? Vefat eden dedem vardı. Hayatta en sevdiğim insandı kendisi. İnşallah vardır böyle bir şey :eek:fftopic:

codzombi

Kayıtlı Üye
gerçek. medyum operatör çalışmalarında medyumun ağzından konuşur ses kaydı yapılır.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ruh değil gelen giden. Celselerde bir şey geliyor o tamam, gelen ruh değil. Yumuşatamıyorum, saçmalık bu.
Neden saçmalık?
- Yok inançlı inançsız nasıl şunu söyler nasıl söylemez. Bu kişilerin ne bilinçaltıyla, ne beyin kapasitesiyle alakalı zerre kadar bilgileri olmadığından, gereksiz sorularla gerekli bir konu gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor.
- Ruhun azap görüp görmediği, süresi vs. hakkında kendi yazmış gibi bilgilere sahip. Ne güzel, adam adeta Dünya'ya, ahiretteki değişkenlere vize onaylayan memur sanırsın.
- Atatürk bir şeyler demiş, hatta ''aynen öyle söylemiş''. Kimlik falan mı gösterdi nereden bu kesinlik anlamadım ki. Hayır bir de üstüne suçluluk duyuyor. Bu adam ya yanılgıya çok uçuk bir inanç bağlamış ya da çok ciddi bir sahtekar.
- Kendinden o kadar emin ki, ruhlar kendisinin o kadar tekelinde ve emrindeki, lütfedip onları rahatsız etmemek için çağırmıyor. Bu ne saçmalıktır yahu, bir de yazıyorum. İnanmayın kardeşim böyle saçmalıklara, uzatmayacağım.

codzombi

Kayıtlı Üye
Ruh değil gelen giden. Celselerde bir şey geliyor o tamam, gelen ruh değil. Yumuşatamıyorum, saçmalık bu.
Neden saçmalık?
- Yok inançlı inançsız nasıl şunu söyler nasıl söylemez. Bu kişilerin ne bilinçaltıyla, ne beyin kapasitesiyle alakalı zerre kadar bilgileri olmadığından, gereksiz sorularla gerekli bir konu gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor.
- Ruhun azap görüp görmediği, süresi vs. hakkında kendi yazmış gibi bilgilere sahip. Ne güzel, adam adeta Dünya'ya, ahiretteki değişkenlere vize onaylayan memur sanırsın.
- Atatürk bir şeyler demiş, hatta ''aynen öyle söylemiş''. Kimlik falan mı gösterdi nereden bu kesinlik anlamadım ki. Hayır bir de üstüne suçluluk duyuyor. Bu adam ya yanılgıya çok uçuk bir inanç bağlamış ya da çok ciddi bir sahtekar.
- Kendinden o kadar emin ki, ruhlar kendisinin o kadar tekelinde ve emrindeki, lütfedip onları rahatsız etmemek için çağırmıyor. Bu ne saçmalıktır yahu, bir de yazıyorum. İnanmayın kardeşim böyle saçmalıklara, uzatmayacağım.

erol sayan , kendisi de bedri ruhselman ekolünden , ayrıca müzisyendir. sahtekar olduğunu düşünmüyorum . fakat ruhlarla görüşmek , celseler yapmak rüyaya gelmesi veya astral seviye çalışmalarında görülmesi bunlar hepsi sahtekarlık mı ? yani ruhlarla hiç bir şekilde iletişime geçilemez mi , yani sizin ısrar ettiğiniz nokta bu mudur?

sizin tecrübeli olduğunuzu tahmin edebiliyorum , fakat şuana kadar herhangi bir ruhla temasım olmadı rüyalar hariç. ama yine de benim de görüştüğüm bilgili gerçekten işinde tecrübeli insanların yanıldığına inanmıyorum , ayrıca sahtekar olduklarına da inanmıyorum . herhangi bir şov amaçları yok bu insanların.

muhiddini arabi kendi kaynaklarında yazmış , bir de gelen ruh değil ise nedir ?

not:
fincan yöntemini ruh celsesi olarak saymıyorum.

AJA

Elit Üye
Öyle, işi gücü güzel sanatkar prof. vs gördüm ki..Ne siz sorun ne ben söyliyeyim.Hala bazılarının şokundayımdır..Ben bunlara inanmıyorum.İnsanlık vasfının en yükseğini yapmış ve ölmüş olan insanların buna ihtiyacı yok artık..Ne tanrıyı buna alet edin nede o yüce ruhları..Yazık..Gerçekten chilloutun dedği gibi saçmalık sadece.Hani yüzyüze gelsem işinize bakın kardeşim diyesim geliyor.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
erol sayan , kendisi de bedri ruhselman ekolünden , ayrıca müzisyendir. sahtekar olduğunu düşünmüyorum . fakat ruhlarla görüşmek , celseler yapmak rüyaya gelmesi veya astral seviye çalışmalarında görülmesi bunlar hepsi sahtekarlık mı ? yani ruhlarla hiç bir şekilde iletişime geçilemez mi , yani sizin ısrar ettiğiniz nokta bu mudur?

sizin tecrübeli olduğunuzu tahmin edebiliyorum , fakat şuana kadar herhangi bir ruhla temasım olmadı rüyalar hariç. ama yine de benim de görüştüğüm bilgili gerçekten işinde tecrübeli insanların yanıldığına inanmıyorum , ayrıca sahtekar olduklarına da inanmıyorum . herhangi bir şov amaçları yok bu insanların.

muhiddini arabi kendi kaynaklarında yazmış , bir de gelen ruh değil ise nedir ?

not:
fincan yöntemini ruh celsesi olarak saymıyorum.
Bedri Ruhselman'ın ekolünün art niyetsiz, dürüst veya başka amaçlar taşıyor olabileceğini düşündünüz mü hiç? İddiam illa böyle olduğu yönünde değil ancak bu toprakların manevi değerlerinin, bazı ilimlerin en çok zedelendiği zamanlardan birinde bu değerlerin alt üst olmasını sağlayacak bir truva atı ekol olabileceğine dair işaretler de var.. Bu adamı tanımıyorum ama o ekolün temsilcisi ise, en güzel işaretlerden biri de bu videolar. Ayrıca Ruhselman'ın ekolünü kayıtsız şartsız ciddiye almamız mı lazım da, biri bu ekolden olunca sertifikalı dürüst insan gibi mi algılayalım bu insanı? Bu ekolün ne geçerliliği veya şartı var ki? :)
Ruhselman'ın ekolünü toptan çöpe atmıyorum, elbette içinde geçerli ve düzgün ifadeler ve durumlar da var. Bir sürü yalan yanlış veya geçersiz ekol var içinde bir çok doğru barındıran zaten.
Bu adam kendini ne sanıyor da, ruhlara mutlak ulaşım sağlayabileceği gibi bir inanç benimsemiş ki, ''rahatsız etmemek için çağırmıyoruz'' tarzında konuşuyor? Sahtekarlık tek bir ifadeyle bile ortada. Sahtekarlık değilse de zır cehalet.

Ruhlarla iletişime geçilebilir, bu iletişim de sanki direk bir hat bağlıymış gibi telefonla arar gibi olmaz. Ruhların iletişimi için çok çok çok özel şartlar ve izinler gerekiyor. Ben hala bir insanın sırf istedi diye istediği bir ruhla istediği zaman iletişime geçebildiğini görmedim. Hiçbir varlıktan bunun teyidini de almadım.
Sistemden çektiğim bilgiler, çalışmalarına çok güvendiğim insanların belirttiği bazı bilgilere dayalı bildiklerim var. Bu bilgilerde de bu durumun ne kadar sık gerçekleştiği ve kolaylığıyla alakalı aşağıdaki örneği vereyim:
- İnsanlar teknik olarak bedeniyle birlikte (bedensiz durum başka onu ben de yapıyorum) ışınlanabilir, hem ilmi hem bilimsel. Kaç kişi gördüm? Hiç. Kaş kişiden bireysel yapanı duydum? Hiç. Bazı kaynaklarda buna dair atıflar var sadece. Bir de çalışmalardan emin olduğumuz bazı varlıksal kaynaklar ve sitem bilgilerinde var. İnsanlar bedensel olarak ne kadar sıklıkta ışınlanıyorsa bir insan istediği zaman istediği ruhla da o kadar sık iletişime geçiyor.

Rüyalar yoluyla bazı özel izinlerle ruhların belli amaçlar için belli çerçevelerde bilgi vermesi, görünmesi bu konuyla alakalı değil. Zira ortada sizin isteğinizle olan bir iletişim olmuyor. Hatta diyalog da değil, monolog oluyor. Geliyorlar mesajı veriyorlar veya hissi veriyorlar gidiyorlar.

Gelenin ne olduğunu Allah bilir. Standart bir şey gelmiyor ki standart cevabı olsun. Meleği var, cini var, muhafızı var, görevlisi var, paraziti var, milyon tane ırk veya görevli var.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bu programı oynadığı zaman baştan sona kadar izlemiştim ve gelenin yunus emre olmadığına %100 eminim diyebilirim bu kısmıda açıklayayım, programı sunan murat bardakçı erol sayana bir soru sormuştu bu gelenin yunus emre'nin ruhu olduğunu nereden biliyorsunuz yani bir cin gelip sizi kandırmadığından nasıl bukadar eminsiniz diye sormuştu adam ise buna şöyle cevap verdi biz celselerde gelenleri bazı bir testten geçiriyoruz o test ise şudur gelen şeye islam hakkında sorular soruyoruz ve eğer islama kin güttüğünü sezersek ozaman onun cin olduğuna kanaat getiriyoruz.

Bu bence amatörce bir kriter belirleme yöntemi seni kandırmaya gelen (farzedelim ki bu gelen bir cin'dir) cin neden sanki programlanmış gibi islam hakkında kötü şeyler söylesin ki ? Seni kandırmak için gelen pekala senin düşündüğün bu şeyide akıl edip ona göre birşey söyleyebilir,müslüan olmayan bir cin kendini müslüman olarak tanıtmak isterse buna ney engel olabilir ki ? yada hemen sahtekarlığa bağlamayalım gelen müslüman bir cindir ama kendi aklınca bu olayı gizemli bir hale getirirse insanların dine daha çok yöneleceğini de düşünebilir ve o yüzden bir nevi dine hizmet gibi düşünerek geldiğinde bir insanın ruhuymuş gibi konuşabilir,benim bu olaya inanmama nedenim adamın tamamen belirlediği kritere göredir bu siteden bir amatöre sorsak herhalde bundan daha gerçekçi testler ile bu durumun gerçekliğini anlamaya çalışırdı.

codzombi

Kayıtlı Üye
Bedri Ruhselman'ın ekolünün art niyetsiz, dürüst veya başka amaçlar taşıyor olabileceğini düşündünüz mü hiç? İddiam illa böyle olduğu yönünde değil ancak bu toprakların manevi değerlerinin, bazı ilimlerin en çok zedelendiği zamanlardan birinde bu değerlerin alt üst olmasını sağlayacak bir truva atı ekol olabileceğine dair işaretler de var.. Bu adamı tanımıyorum ama o ekolün temsilcisi ise, en güzel işaretlerden biri de bu videolar. Ayrıca Ruhselman'ın ekolünü kayıtsız şartsız ciddiye almamız mı lazım da, biri bu ekolden olunca sertifikalı dürüst insan gibi mi algılayalım bu insanı? Bu ekolün ne geçerliliği veya şartı var ki? :)
Ruhselman'ın ekolünü toptan çöpe atmıyorum, elbette içinde geçerli ve düzgün ifadeler ve durumlar da var. Bir sürü yalan yanlış veya geçersiz ekol var içinde bir çok doğru barındıran zaten.
Bu adam kendini ne sanıyor da, ruhlara mutlak ulaşım sağlayabileceği gibi bir inanç benimsemiş ki, ''rahatsız etmemek için çağırmıyoruz'' tarzında konuşuyor? Sahtekarlık tek bir ifadeyle bile ortada. Sahtekarlık değilse de zır cehalet.

Ruhlarla iletişime geçilebilir, bu iletişim de sanki direk bir hat bağlıymış gibi telefonla arar gibi olmaz. Ruhların iletişimi için çok çok çok özel şartlar ve izinler gerekiyor. Ben hala bir insanın sırf istedi diye istediği bir ruhla istediği zaman iletişime geçebildiğini görmedim. Hiçbir varlıktan bunun teyidini de almadım.
Sistemden çektiğim bilgiler, çalışmalarına çok güvendiğim insanların belirttiği bazı bilgilere dayalı bildiklerim var. Bu bilgilerde de bu durumun ne kadar sık gerçekleştiği ve kolaylığıyla alakalı aşağıdaki örneği vereyim:
- İnsanlar teknik olarak bedeniyle birlikte (bedensiz durum başka onu ben de yapıyorum) ışınlanabilir, hem ilmi hem bilimsel. Kaç kişi gördüm? Hiç. Kaş kişiden bireysel yapanı duydum? Hiç. Bazı kaynaklarda buna dair atıflar var sadece. Bir de çalışmalardan emin olduğumuz bazı varlıksal kaynaklar ve sitem bilgilerinde var. İnsanlar bedensel olarak ne kadar sıklıkta ışınlanıyorsa bir insan istediği zaman istediği ruhla da o kadar sık iletişime geçiyor.

Rüyalar yoluyla bazı özel izinlerle ruhların belli amaçlar için belli çerçevelerde bilgi vermesi, görünmesi bu konuyla alakalı değil. Zira ortada sizin isteğinizle olan bir iletişim olmuyor. Hatta diyalog da değil, monolog oluyor. Geliyorlar mesajı veriyorlar veya hissi veriyorlar gidiyorlar.

Gelenin ne olduğunu Allah bilir. Standart bir şey gelmiyor ki standart cevabı olsun. Meleği var, cini var, muhafızı var, görevlisi var, paraziti var, milyon tane ırk veya görevli var.

estağfurullah , bedri ruhselman ekolü tabi sertifika tarzı yani tamam bu ekol olmuş bir ekol tabi diyemem , gerçi kendisi vefat ettikten sonra ekol neredeyse bitti gibi müritleri çok abarttığını da biliyorum yeni şeyler geliştirmek yerine falanca yıl beklenen kitabın reklamını yapıp aa bak süper kitap bilmem ne kitabı deyip şeyh mertebesine yükseltip aslında kendilerinin yanlış yolda olduğunu görebiliriyoruz hepimiz.
bedri ruhselman kendi yolunu çizmiş hatası muhakkak ki vardır , bülent kısanın tragna ekolünü kurup şimdilerde hataları söyleniyor falanca kat çalışmalarında hata yapmış şurada hata etmiş vs gibisinden . ışınlanma havass kaynaklarında çok fazla geçiyor konusu formüller vs görüyorum olmayacak duaya amin demediğim için uğraşmıyorum . ama ben de inanıyorum ışınlanma konusuna. rüyaya gelme konusu ise hem istediğim hem de istemediğim doğrultuda gerçekleşti. küçüklük rüyalarımı bile hatırlarım eskiden küçükken islam peygamberi olan muhammedi gördüm , yeri geldi acaip şeyler gördüm yeri geldi eski kadim dinlerin tapınılan tanrıçasını gördüm bilmiyorum rüya konusu ilginç bir şey. çok fazla yorum çok fazla detaylı geniş bir alan. gelenler çoğu mesaj , bazıları da muhabbet ediyor.

fazla dolandırmayayım konuyu , yani benden daha tecrübelisiniz ben karşı çıkamayacağım size , çünkü benim şimdilik tecrübem deneyimediğim kadarıyla var , ruhlarla görüşülür mü aracı koyarak veya ortama gelip ortamın soğuması ektoplazma var mı gibisinden net cevabı veremem , hani subjektif oluyor genel de bu deneyimler . deneyimleyince artık.