Uyumadan önce beynim ilginç olaylar oynuyor. AYNISINI YAŞAYAN VARSA LÜTFEN İRTİBAT...

dnt

Kayıtlı Üye
Yaklaşık 6-7 yaşından 21 yaşıma kadar yılda 15-20 defa, 21 yaşımdan sonra 25(şimdi)'e kadar toplamda 2 defa yaşadım.
Nöroloji bölümü beni hiçbir rahatsızlığın yok diyerek geri gönderdi, yaklaşık 8 doktor kontrol etti.

Gelelim konuya. Hoş nasıl anlatılır onu da pek bilmiyorum, dediğim gibi ilginç bir olay, deneyeceğim.

Genellikle uyumadan önce, nadiren gün içerisinde, odaklandığım esnalarda istemsizce beyin aktivitelerim anormal şekilde çalışmaya başıyor.
Betimleyecek olursam; örenğin sakalıma dokunuyorum ve o an sakalımın düz olduğunu düşünüyorum, sakalımı tel tel hissedip dümdüz olduğunu anlıyorum, sonra dağınık olduğunu düşünmeye başladığım andan itibaren çıldırtacak düzeyde dağılıyor. Bu her nesne için öyle; battaniye, yüzüm, halı, saçlarım vs vs vs... o esnada gözlerim çok hızlı hareket ediyor, zaman da öyle. Örneğin; kronometreyi açıp 60'a kadar saymayı denediğimde 1 ila 60 arasındaki mesafeyi 25 saniyede saymış gibi hissediyorum. O an ayrıntılar çok fazla gözüme ilişiyor, bir nakışa baktığımda ufacık bir pürüzü bile görüyorum.

Normal şartlarda 30-60 saniyeden daha uzun sürmezdi, 1 hafta önce yaklaşık 5 dakika sürdü ve korkumdan ötürü kalp atışım hızlandı, sakinleştiğimde kendimi o ana bırakıp tadını çıkardım ve kendiliğinden geçti. Tekrar yaşamayı iple çekiyorum :)

Herkese anlatıyorum ama benzerini bile yaşayana rastlamadım, hiçbir doktor da teşhis koymuyor.
Not: Günlük hayatta ve sosyal ilişkilerde çok zeki ve mantık adamı olduğumu söylerler, deli olduğumu düşünecekseniz o sizin sadece fikriniz olur :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Önce bu durumu istediğiniz zaman ortaya çıkardığınız, sonra da sizin tasarrufunuzda olmadığı gibi iki farklı sonuç çıkardım yazınızdan. Henüz ne olduğunu da anlamadım ancak önce olan şeyin sizin elinizde olup olmadığını anlamamız lazım.

dnt

Kayıtlı Üye
Küçüklüğümde istediğim an yapabiliyordum fakat şu an istediğimde yapamıyorum.

zfrkrblt

Kayıtlı Üye
Merhabalar;
Teşhis koymak yanlış bir şey ama beyninizdeki dopamin ve serotonin dengesinin bozuk olduğunu düşünüyorum.
Manik affektif atakmış gibi geldi bana.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Aynısı bana geceleri oluyor yatıyorum gece kalkıyorum sivsirsinek halbu ki yok defalarca yatıp kalkıyorum sonra bakıyorum yatakta sivrisinek kafamı sağa çeviyorum bakıyorum sivrisinek yok bunun beynimin oyunu olduğuna eminim bence yorgunluktan olabilir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu tür maddeye etki etmek durumları veya ne olursa olsun, önce yanılsama mı değil mi, değilse etki düzeyi, nelerin üstünde etkili olduğu (organik-inorganik), mesafesi vs. gibi onlarca maddeyi, deneyler yaparak anlamanız gerekir. Bu deneylerin objektif olması için, mümkünse bir birinden habersiz iki farklı gözlemciden de destek almak sonucu daha net çıkarır.
Yanınızda ya küçük bir not defteri ve kalem veya akıllı telefon varsa not programı ile istemsiz de yaşanan durumlar en ince detayına kadar not edilmelidir.
Bu sadece varsa yeteneğin tanımlanması için faydalı olmakla kalmaz, bir rahatsızlık varsa bile görüneceğiniz uzman için çok faydalı notlar olur.
En basitinden kronometre deneyinizde, bir de gözlemci olsa, kronometre görüntüsü eklenmiş, sizin sayma görüntünüz olsa, sizin farkında olmadan daha hızlı saydığınız mı, yoksa ilginç bir yeteneğin olup olmadığı anlaşılabilir. Bu örnekler çoğaltılabilir.

Frozen_Soul

Kayıtlı Üye
Belki küçüklükte yaşadığınız bir tramva buna sebebiyet vermiş olabilir , yada küçükken kafanızı şiddetli bir şekilde yere vurduysanız.

Bu şekilde değişim geçirmiş insanlar olabiliyor.
Kişilere göre değişiyor tabi durum.
Bazıları fotografik hafızaya sahip olurken , bazılarıda önündeki tabakta bulunan pilavın içinde taş tane pirinç olduğunu dahi sayabilecek duruma geliyor.

cherish

Kayıtlı Üye
Aynısımı bilmiyorum ben saçımın beyazlamış bir yerinde denemiştim. Bir çeşit enerji çalışmasıydı diyebilirim, 1-2 kez denedim ve sonrasında anneme sordum, ama ne yaptığımı tam da açıklamadaım. saçlarımda belirgin ağarma var normalde. Sadece dokunduğum yerin renginde kendi rengine dönüşen teller oldu. Sonrasında bunun enerjiyi kötü niyetli kullanım olduğunu düşünerek devam etmedim.
Sıradan bir durum değil ama mümkün adının ne olduğunu bilmiyorum, gerçekleştiğine inandığınız şeyler gerçekleşebilir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aynısımı bilmiyorum ben saçımın beyazlamış bir yerinde denemiştim. Bir çeşit enerji çalışmasıydı diyebilirim, 1-2 kez denedim ve sonrasında anneme sordum, ama ne yaptığımı tam da açıklamadaım. saçlarımda belirgin ağarma var normalde. Sadece dokunduğum yerin renginde kendi rengine dönüşen teller oldu. Sonrasında bunun enerjiyi kötü niyetli kullanım olduğunu düşünerek devam etmedim.
Sıradan bir durum değil ama mümkün adının ne olduğunu bilmiyorum, gerçekleştiğine inandığınız şeyler gerçekleşebilir.
Bu dediğiniz biokinezidir, kendi pigmentlerinizi yeniden programlamanın kötü niyeti yok. :) Yapabiliyorsanız üstüne gidin, bir gün muhteşem bir şifacı olabilirsiniz.

cherish

Kayıtlı Üye
Bu dediğiniz biokinezidir, kendi pigmentlerinizi yeniden programlamanın kötü niyeti yok. :) Yapabiliyorsanız üstüne gidin, bir gün muhteşem bir şifacı olabilirsiniz.
:) kötü niyet yok başka kimseyi etkilemeyen şeyler ama estetik kaygılarla yapılan bir çalışma. Dünyada bir sürü dert, hastalık, sıkıntı varken böyle şeylere enerji akıtmak yani...Şifanın kaynağı da benim yeteneğimden ibaret değil. 2 seneye yakın zaman geçti o dönem dnadan ırsi olarak geçtiği sanılan şeylerin geçiş biçimi ilgimi çekiyordu. Bazıları inanış biçimde geçiyor diyebiliyorum artık, imajinasyon insanın hayatının yönünü değiştirebiliyor. Zihni soru cevap şeklinde ikna edemeyenler için (benim gibi) etkili olabilir. Aynı yeme alışkanlıklarıyla 3 sene içinde 15 kilo verdim aynı dönem, ailemiz herkesin bir yaştan sonra şişmanlayacağına inanır. O kalıbı kırıyordum. Şimdi anneme kilo verdiriyoruz "yiyerek zayıflıyorum" telkiniyle. Tabi şifacı olmayı isterdim ama bu tür çalışmalarda soyun hayatta olmayanlarının da bıraktığı ağır inanışlar var. Yavaş yavaş ilerlenebiliyor, inşallah hazır olduğumuzda bilgiler gelmeye devam eder