Bir Arkadaş...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

beerkclk

Kayıtlı Üye
Başlıkta belirttiğim gibi bana istediğim zaman sesini duyabileceğim muhattap olabileceğim bir varlık öneriniz var mı?

insanlardan umudu kestim artık sosyal hayatım iyi fakat gerçek dost diyebileceğim bir şey yok yada hepsini geçtim sadece bana varlığı ile huzur verebilecek bir varlık? bunun haricinde birilerini ikna etmek için kullanabileceğimiz bir yöntem var mı yada alabileceğim bir yardım?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu ne ruh sağlığınız ne de beden sağlınız için iyi bir tercih değil. Siz insansınız, insanlarla birlikte olmanız gerekir. Dünya üstünde yaşayan 7.5 milyar insandan kaçını tanıyıp ümidinizi kestiniz? İnsanlar sorunlu olabilir, mükemmel insan yoktur bununla birlikte şikayetçi olduğunuz durum sizden kaynaklanıyor. Zaman zaman hepimiz insanlardan ve toplumdan sıkılabilir, yalnız kalabileceğimiz, tamamen kendimize zaman ayırabileceğimiz zaman ve mekanların özlemini çekebiliriz. Oysa ki bunu insanlardan tamamen uzaklaşmaya götürmek içsel bir sıkıntı olduğunu işaret eder. Buna yönelmeniz daha doğru.

Öte yandan istediğiniz şey öyle işlemiyor. Varlıklar vs. arkadaşımız değillerdir, iletişim keyfi değildir. Her istendiğinde her şekilde de gerçekleşecek diye bir kaide yoktur. Şimdi uzun uzun anlatamayacağım ama özetle siz bu işi bu şekilde değerlendirmeyin, kendinize yönelmeyi tercih edin tavsiyesi veriyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...