Geleceğim için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar ben İstanbul dışında bir devlet universitesinde biyoloji okuyorum fakat bölümümden memnun olmamakdan ziyade mutlu değilim ve gelecekte biyolog olarak çalışmak istemiyorum . Ailemin yanına istanbula dönmek ve 2 yıllık halkla ilişkiler okumak istiyorum ve ardından dgs ile lisans tamamlamak gibi bir planım var . Fakat ailem buna sıcak bakmıyor . Sizce bu fikir kötü mü? Desteğe yada yorumlara ihtiyacım var
Teşekkür ederim...

phenomenon

Kayıtlı Üye
Sevgili Erost, bence öncelikle sevdiğin bölümü okumalı sevdiğin işi yapmalısın çünkü ilerde o meslek ile hayatını idame ettirecek kişi sensin, ailen ya da bir başkası değil. Akademisyen olmak istemiyorsan biyoloji ne yazık ki ölü bir bölüm artık :( Bir çok üniversitede bu bölüm kapatılıyor tercih eden olmadığı için. Bu illa da işe giremeyeceğin anlamına gelmez elbet, lakin biraz zor. Halkla ilişkiler bölümünden mezun olup işe girmek ihtimalin çok daha yüksek kanımca. Bilmen gereken başka bir mevzu da DGS sınavının zannedildiği kadar kolay olmadığıdır. Böyle bir niyetin var ise sınavın içeriğini v.s. iyice incelemeni öneririm. Yerinde olsam (kaçıncı sınıf olduğunu ve ders durumlarını bilmiyorum ama) derslerim iyiyse ve artık 4 yılı yarılamışsam bırakmam okumaya devam ederim, aynı anda aöfye yazılır ordan ikinci bir bölüm daha okurum herşey garanti olsun :D (Halkla ilişkiler bölümü de vardı diye hatırlıyorum.). Durum tam tersi ise ve kazanacağıma dair kendime de güveniyorsam okulu bırakır diğer bölüme hazırlanırdım. İyice düşünüp öyle karar verin. Kararınızdan mutlu kalmanız dileğiyle :)

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ailemi ikna etmem lazım ben kararımı verdim fakat nuh diyor peygamber demiyorlar . Ne yapacağım ben :( çok kötü durumdayım

Mylob

Kayıtlı Üye
bu işin içinde olan biri olarak sana ilk etapta şöyle bir tavsiye verebilirim. açıktan iki yıllık halkla ilişkiler al, bu arada okuluna devam et, inan bitirmek zor değil. sonrasında sınava girer bir devlet üniversitesine dikey geçiş yaparsın. böylece hem ailenin gönlü olur bu arada hem de sen istediğin alanda ilerleme fırsatını yakalarsın. tabi burada önemli olan şey halkla ilişkiler bölümünü bitirdikten sonra ne yapmak istediğin. 'halkla ilişkiler' alanı içi en çok boşaltılmış alanlardan biridir. sana aynı başlık altında eğitim paketi satmayı da teklif edebilirler, kapıda misafir karşılayıp baklava yedirmeni de. iyi bir staj ve güçlü bir kariyer planlamasına ihtiyacın var.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sinavsiz ikinci universite secme hakkiniz var bunu degerlendirin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...