Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/3 123 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Zamanda geriye dönmek

Rep Puanı : 199
    Ettiği Teşekkür
    25
    34 mesaja 99 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Zamanda geriye dönmek

Selamlar ve sevgiler. Oncelikle anlatacagim olayin bizzat sahsim tarafindan yasandigini belirtmek isterim. 1 ay once gunlerden pazardi ve ruh halim muthis derecede soluktu cunku yasadiklarimdan benden daha cok oturu bundan 6-7 sene oncesine veya daha fazla geriye gitmek isteyen tanidigim biri yoktur sanirim. Ve o kadar bunalmistim ki artik bilincimi sonlandirip derin bir uykuya dalmak istiyordum daha da acik sekli olmek istiyordum. Yapabilecegimden emin degildim ama guclu bir sekilde hissederek umuyordum. Saate baktigimda oglen 12:15 geciyordu. Sandalyeye oturdum karsimda duran eskilerden bir cercevede duran fotografa istemeden odaklandim. Vucudumu derin bir urpertiyle karisik usume aldi. Kanima soguk bir sivi enjekte edilmiscesine saniyeler icerisinde butun vucudum olu bir beden gibi sogudu. Ayaga kalkip sirkilmek istedim sinirlerim uyusmustu ayaklarima komut veremiyordum sanki. Soguk ter akiyordu anlimdan ve hani an gelir ya olum geldi sanirsiniz once muthis bir panik sarar sonra da muthis bir dinginlik.. Panik evresini yasamadan direk dinginlik evresine gecmisti vucudum artik zamani akisina birakmaktan ne baska carem vardi, ne gucum ne de istegim. Bir an geldi artik Gorebildigim hersey iki boyutlu bir resim halini aldi. Goruntuler birer birer siliniyordu cok hIzli bir sekilde titreyerek tipki yayini kesilen Hologramlar gibi. Derinden gelen bir cinlamayla artik bambaska bir yerdeydim lisede okul girisinden cikiyordum. Bahcede suan bu yaziyi yazarken yada siz suan bu yaziyi okurken yasadiginiz gerceklik kadar gercekti oyle ki o an gercekligini test etmek icin aklima ruyada insan hicbir seyi hissedemez sadece gorebilir bilgisi geldi hemen ardindan yuzume karsi esen o serin ruzgari iliklerime kadar hissettim. Evet gecmisden bir gune tekrardan gelmistim. O an bunun verdigi heyecanla etrafimda gordugum ilk insanla konustum. Sene kactayiz diye sordum 2003 dedi yuzunde acaip bir sasirmayla iyimisin diyede ekledi. Cevap vermeden kosarak hayatimda yasadigim en buyuk sevincle tanidigim bir insani aradim. Ilk buldugum lisede sevdigim dostlarimdan biri olan musaydi. Aman allahim diyordum hala soku uzerimden atamiyordum. Ben musaya soramadan o bana seslendi hadi zil caldi gelmiyomusun sinav olacagiz dedi. Gittim omzuna dokundum gercekligi bir kez daha teyit etmek amacli oysa zaten yere attigim her adimda hissediyordum o gercekligi , nefes alisimi , ortamin sesini ve ruzgarin dokunuslarini hersey tipki suan yasadigim gibi gercekti artik beynimde zerre kadar suphe birakmayacak kadar.. Aklima o an ilk gelen samimi oldugum birisini bulup olanlari anlatmak ve bir muhasebe yapmakti. Kime sorsam gel konusmamiz gerek diye sinav var diye ret edip beni sinifa sokmaya calisiyorlardi. Durmadan cok onemli bir sinav oldugunu soyluyorlardi en son dayanamayip ciktim okuldan. O an ki hisimla caddeye atladim ve bir motorsiklet kazasi gecirdim butun aciyi iliklerime kadar hissettim. Kafami kaldirima carptim carpmanin etkisiyle. Hareket edemiyordum ama gozleme kafamdan akan kanin yerden suzulmesi ilisti ardindan yine dingillik ve hiclik. Kendime geldigimde gozlerimi hastahane odasinda actim basimda kimse yoktu ellerime, vucuduma bakmaya calistim ve gordum ki ben yine bugunku bendim. Ondan sonrasinda olaylar su sekilde gelismis. O gun esim beni sandalyede baygin bir sekilde bulmus ve hemen ambulansi aramis. Beyin kanamasi gecirmisim ve 2 hafta koma halindeymisim ta ki uyanana kadar. Uyanip kendime tam anlamiyla geldigim gun bu hayatin tum anlamini ve gerceklerini cozdum kendimce. Yasadigim o gunun lisede 2003 yilinin kasim 15 i oldugunu anladim hemen o gun matematik sinavimoz vardi gunu gunune teyit edebilmemin sebebi o gun sinava girmeyip uykuda kalmis olmamdi. Ve sirf bu yuzden ailemden cok kotu unutamayacagim bir firca yemis olmam. Komadan cikip kendime geldigim gun anladim o zaman uykuda birakilmanin anlamini. Cok uzun bir yazi oldu belki ama benim bu yasadigim olay ve o gunden beri hissettiklerimi ancak bu kadar kisa anlatabildim. Sizlerden yorum almak istiyorum sadece baskada ne soyleyecegimi bilmiyorum bu arda suan yavas yavas ayaklanip normal hayatima donmeye basladim. Gecmis olsun dileklerinize simdiden tesekkur ediyorum.

2. 24 kişi karatay üyemize teşekkür etti:
    Amirakaf (01.07.2015), Ansolo (18.10.2015), bitlikiz (11.05.2015), Bulut_atlası (10.05.2015), daewn (18.05.2018), F411 (23.09.2016), FerdeLance (12.05.2015), fransula (12.05.2015), hashikio (15.05.2015), Kaizis (06.08.2016), kingrestus (02.09.2016), Lugnes (12.05.2015), lviv angeles (10.05.2015), Mrs.Şeytan (21.11.2015), Parpsikolog (10.05.2015), pink21 (04.10.2015), Pofuduk Kartal (18.05.2018), Rein (07.11.2015), Rhander (22.01.2016), Selenit (10.05.2015), shado (04.10.2015), Vinctus (12.12.2015), yaramazcocukmavi (07.11.2015)

Yer
    HAYALLERİN GERÇEK OLDUĞU ÂLEM
    Rep Puanı : 8823
    Ettiği Teşekkür
    3.825
    2.237 mesaja 4.336 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    78

Zamanda yolculuk denildiğinde benim için akan sular dururdu,siz bu şekilde paylaşana dek.Hayatta" keşke olabilseydi "dediğim imkân sınırlarını aşan bi kavram bana göre.Tabi ben böyle hayâl etmemiştim hiç geçmişe gitmeyi..Benim için zamanda yolculuk Michael J.Fox Geleceğe Dönüş filmindeki gibi fantastik,masalsı anları zaman makinesiyle yaşayabilmekten ibaret
    Sizin yaşadığınız gibi bir durum ,böyle bi paylaşım ilk kez okudum.Çok şaşırdım,okurken ürktüm bikaç yerde..Ancak aklım almıyor bu şekilde geçmişe yolculuk mümkün mü?
    Eğer buna benzer olaylar yaşayan varsa umarım paylaşılır,hem teyit etmiş,karşılaştırmış,daha açıklanabilir hali bulmuş oluruz belki...Zira benim kafamda deli sorular oluştu bunun üzerine..
    Yaşadığınız zor süreç için geçmiş olsun.

¡Gracías a Dios por todo!

4. 4 kişi lviv angeles üyemize teşekkür etti:
    Amirakaf (02.07.2015), Pofuduk Kartal (18.05.2018), Rein (07.11.2015), yaramazcocukmavi (07.11.2015)

Rep Puanı : 1214
    Ettiği Teşekkür
    588
    234 mesaja 402 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    29

Yanlış anlamayın sizi kesinlikle yalancılıkla ithaf etmiyorum ama komadaymışsınız.Komada böyle şeyler yaşamanız bana normal geldi açıkçası.

6. GFBMuhammed Üyemize teşekkür edenler:
    AronArcher (10.05.2015)

Yer
    TR
    Rep Puanı : 117
    Ettiği Teşekkür
    251
    40 mesaja 56 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    20

Ben kendi fikrimi belirtmek istiyorum. Sandalyeye oturduğunuz sırada vücudunuzda bir şeyler hissetmişsiniz, belli ki o sırada beyin kanaması geçirmeye başladınız ve eşiniz sizi hastaneye götürdü. Gördüğünüz olayları da bence siz komadayken gördünüz, olayın böyle olduğunu düşünüyorum.

Rep Puanı : 141
    Ettiği Teşekkür
    25
    38 mesaja 70 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Süpernatural'da sam ölecek olsa senin gibi geçmişe filan gider. Ama o artık alıştık kendine ''sanırım yine ölüyorum'' diyor.

9. MONOTAMU Üyemize teşekkür edenler:
    Mrs.Şeytan (21.11.2015)

Ettiği Teşekkür
    25
    Tecrübe Puanı
    14

Gecmiste ki o gune donmem zaten mental olarak gerceklesmistir. Cunku vucud olarak gerceklesmesi imkansiz esim beni gorup hastahaneye goturulmemi sagliyor. Benim bu yasadigimdan cikardigim olay benim bir baska boyutta aslinda o gun öldügümdür. Bunun sonucunda sunu anliyorum eger o gun erken uyanipta okula gitseydim trafik kazasinda olecektim. Her secimimiz aslinda bir baska yasama kapi vaziyeti goruyor. Komada olmam o an boyle bir boyut gecisi saglamis olmami mumkun kilmis olabilir. Aklinizda olusan deli sorulari paylasirsaniz bilgim sinirlari icerisindekileri cevaplama calisirim. Gecmis olsun dilekleriniz icinde ayrica tesekkurler.

11. 2 kişi karatay üyemize teşekkür etti:
    Amirakaf (01.07.2015), shado (04.10.2015)

Rep Puanı : 17990
    Ettiği Teşekkür
    0
    38 mesaja 109 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    154

Geçmiş olsun. Bu deneyiminizi iki şekilde açıklamak mümkün, başka seçenekler de olabilir.
    - Derin hipnoz seanslarında gördük ki, kişi hayatının her anını kaydeder. Öyle ki imkansız diyebileceğimiz ayrıntılara kadar kaydeder. Özellikle derin şoklar, travmalar, ciddi olaylar yaşadığımız zamanlar daha net kayıt altındadır. İmkansız diyebileceğimiz ayrıntılardan kastım, siz otururken ev kapısının ötesinde ne oluyor ne bitiyor, bina çevresinde ne oluyor ne bitiyor bilmediğinizi sanıyorsunuz ama biliyorsunuz aslında, bunları derin hipnozda görmek mümkün olabiliyor. Siz 2003 yılına ait kayıtlarınızı gördünüz. Okula hiç gitmediniz ama uykudayken bile bilinç altınız orada olmanız gerektiğinizi biliyordu ve aslında okuldaki arkadaşlarınıza bağlanarak ve/veya durugörü ile gördünüz okulun durumunu. Kendinizi o görülerin içine yerleştirdi beyniniz. Döngü tehlikeli olduğundan, beyin kanamasının etkileri geçip beyniniz normal işlem kapasitesine ulaştığında, o senaryoyu bitirmek için, sizi 2003'ten kesin koparacak olan ölüm simülasyonu devreye girdi. Kendinize geldiniz ve beyindeki kurtarma protokolleri devreye girerek sorunsuz gözlerinizi açtınız. Şoka girmemeniz ve beyin aktivitelerini normal sürdürebilmeniz için bu gerekliydi. Bu tarz şeyleri gördüğüm için bu açıklamam şimdilik daha gerçekçi.

-Bu evrende ölüme yakınlaşıp sonlanma deneyimi yaşadınız. Bu deneyim, başka bir paralel evrendeki en yakın sonlanma deneyimlerinden biriyle kesişti. Kim bilir koma hali daha uzun sürseydi belki başka kesişmeler de yaşanacaktı veya bu evrende tamamen sonlanacaktınız. Bu tarz bir şeyi kendim de deneyimledim, başkasından da biliyorum. Bu fenomende hipnoz deneylerindeki kadar çok done olmadığı için birinci şıkkı daha yakın bulmak durumundayım. Yüzde hesabı yaparak tabi böyle bir sonuca varıyorum, kesinliği veya geçerliliği yoktur.

13. 11 kişi dmkol üyemize teşekkür etti:
    Astrid (23.09.2016), augury (14.05.2015), bluecat (08.11.2015), FerdeLance (12.05.2015), GFBMuhammed (10.05.2015), karatay (10.05.2015), Lugnes (12.05.2015), Parpsikolog (10.05.2015), Pofuduk Kartal (18.05.2018), Tai Chi Chuan (11.05.2015), yiğda (07.11.2015)

Rep Puanı : 3183
    Ettiği Teşekkür
    738
    832 mesaja 1.471 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Kelebek etkisi filmindeki gibi, resime bakmadan geçmişe gitmeniz daha orjinal olurdu.

Kafaya darbe alınınca dinginlik ve hiçlik olmaz, tam tersi acı ve feryat olur. Bence o an, sizin uyanmanızın hissidir.
    Maddesel olarak gerçekleşmesede, zihinsel olarak oluşması mümkün,
    Bazı insanlar, paralel boyutlardaki kendilerinin anılarını, kesişen seçimlerini hatırlar. Anormal durumlar buna vesile olur.örneğin ölüme yakın deneyimler. Bence, önce komaya girip, koma sırasında 2003 yılının anısını yada hayalini gördünüz. gördüğünüz olayların koma sırasında olması mümkün, komaya girme sebebi ne?
    Hastanede bir rehabilitasyon süreci yaşarsınız, herşeyi anlatın, rahatlayın. Geçmiş olsun diyorum

15. 2 kişi kıvep üyemize teşekkür etti:
    Pofuduk Kartal (18.05.2018), Tai Chi Chuan (11.05.2015)

Ettiği Teşekkür
    25
    Tecrübe Puanı
    14

Sayin chillout oncelikle yorumunuz icin tesekkurler. Yorumladiginiz 1. şıkkı okudugum da bana olan tamda buydu dedi icimde ki ses cok iyi ozetlemissiniz.

Sayin kivep sizede yorumunuz icin tesekkur ediyorum fakat eklemek istedigim bir kac sey var. Ilki; sandalyede oturmadan oncede beyin kanamasinin baslamis oldugundan eminim cunku muthis bir mental solukluk yasiyordum. Sandalyeye oturmamla tam karsimda duran fotografa odaklanmam istemsiz oldu cunku beyinsel olarak baska hicbir seye odaklanacak gucum kalmadigindan karsimda gordugum ilk nesneye benim icin ayri bir onemi de olmasindan dolayidir ki beyin direk ona odaklandi sanirim. O an yasadigimi tarif etmeye hicbir lisanin yetecegini dusunmedigimden buna baska birsey eklememe gerek yok. İkinci olarak kafaya darbe esnasinda dingillik yerine aci olusacagini yazmissiniz. Elbette sadece kafaya da degil sinir sisteminin ulastigi her yere uygulanan bir darbe muhakkak aci olusturacaktir. Fakat zaten yazi da ilk olarak muthis aciyi hissettigimi belirttim o an ardindan sinirlerin etkisizlesmesinden olusan duyarsizlik yani dingilligi hissettim. Sizi temin ederim her acinin bir sonu oldugu gibi sondan oncede yasanacak bir dinginlik vardir. Yasadiklarimi anlatabildigim kadar anlatmaya calistim ve yasadiklarimdan oturudur ki anladigim kesin bir sey oldugunu anladim insan hayati boyunca yaptigi her eylem sonucunda yeni bir hayat seruvenini baslatiyor. Aslinda yaptigimiz her secimle bir hayatimizi sonlandirip yeni bir hayata ilk adimimizi atiyoruz. Tekrardan tesekkur ediyorum degerli yorumlariniz icin.

17. 5 kişi karatay üyemize teşekkür etti:
    Amirakaf (01.07.2015), kıvep (10.05.2015), Parpsikolog (10.05.2015), Pofuduk Kartal (18.05.2018)

Yer
    istanbul
    Rep Puanı : 118
    Ettiği Teşekkür
    18
    37 mesaja 57 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

bir kitap okuyorum. nakşibendi şeyhine ait bir kitap. asıl önemli olan zamanda yolculuk yapmak değilmiş. zamandan çıkmak mış......

19. 2 kişi aklıselim üyemize teşekkür etti:
    Eleman (14.09.2016), Pofuduk Kartal (18.05.2018)

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)