Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
29 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Zamanda geriye dönmek

Rep Puanı : 17996
    Ettiği Teşekkür
    0
    38 mesaja 112 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    154

Alıntı aklıselim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kitap okuyorum. nakşibendi şeyhine ait bir kitap. asıl önemli olan zamanda yolculuk yapmak değilmiş. zamandan çıkmak mış......
    Zamanda yolculuk zamandan çıkmak demektir. Zamanı bükebilen biri zaman kavramının dışına çıkar. Zihinsel olarak bunu her gün farkında olmadan yapıyoruz. Maneviyatta zaman yoktur, maddede zaman vardır. Kütlesi olan her şey mecburen zamanın içindedir.

2. 6 kişi dmkol üyemize teşekkür etti:
    *nefertiti* (12.05.2015), FerdeLance (12.05.2015), karatay (12.05.2015), maviiayy (08.10.2015), Pofuduk Kartal (18.05.2018), Tai Chi Chuan (08.11.2015)

Rep Puanı : 7
    Ettiği Teşekkür
    6
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    14

Sevgili Karatay,
    Öyle bir zamanda karsima cikti ki bu mesjajiniz... Ne zamandir icindeyim bu duygunun. Gecmise gitme arzusu... Bir yolu olmali mutlaka dusuncesi ile arayis icindeyim. Icimdeki his beni buraya yoneltti ve mesajinizi gordum. Paylasiminiz icin çok tesekkur ederim. Benim icin cok anlamli oldu.
    Gecmis olsun dileklerimle, sevgiler...

4. 2 kişi Lugnes üyemize teşekkür etti:
    karatay (13.05.2015), Pofuduk Kartal (18.05.2018)

Yer
    Ankara
    Rep Puanı : 6653
    Ettiği Teşekkür
    1.351
    1.022 mesaja 3.341 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    59

Alıntı Chillout Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanda yolculuk zamandan çıkmak demektir. Zamanı bükebilen biri zaman kavramının dışına çıkar. Zihinsel olarak bunu her gün farkında olmadan yapıyoruz. Maneviyatta zaman yoktur, maddede zaman vardır. Kütlesi olan her şey mecburen zamanın içindedir.
    Zamanda yolculuk yapıyorum diyebilirim.Zihin seyahati ile ilişkilendiriyorum,bilmem doğru bir tanım mı? Hem geçmiş hem gelecek çalışmalarımda yaşadığım bir durum ki boyut aşıyorsun zaman diye kavram yok,fazla açıklama yapamıyorum, ama herşey çok gerçek ve net...

'' Ruhlarım kuşlar gibidir ve kanatları ve vücutları rüyalarımdır. Ruhlara sahibim ben, ruhlar bana sahip.Bana, bana...''

6. 3 kişi *nefertiti* üyemize teşekkür etti:
    acid (15.05.2015), Pofuduk Kartal (18.05.2018)

Ettiği Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    154

Alıntı *nefertiti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanda yolculuk yapıyorum diyebilirim.Zihin seyahati ile ilişkilendiriyorum,bilmem doğru bir tanım mı? Hem geçmiş hem gelecek çalışmalarımda yaşadığım bir durum ki boyut aşıyorsun zaman diye kavram yok,fazla açıklama yapamıyorum, ama herşey çok gerçek ve net...
    3 boyutlu günlük algımızla oluşturduğumuz 3. boyut dilleri ve yazılarıyla açıklayabilmek zaten pek mümkün değil. Üstüne bir de sır olarak kalması gereken konular olunca, ancak bunu yaşayanlar cümleler olmadan bu durumu anlayabilir.
    Zihin seyahatinden çok daha fazlası bu. Düşünce bir enerji biçimidir. Bu enerjinin ortaya çıkmasını sağlayan ise ruh enerjisidir. Çok boyutlu olan ruhun, çok farklı alemlerde var oluş biçimleri vardır. Bu boyuttaki var oluş biçimi 3 haldedir. Bunlardan ikisi ile bu seyahat sağlanır. Bu hallerden 1'i düşünce hali, diğeri de ruhun engin halidir. 3. hal olan madde bu seyahatte etkin değil. Yani ruhun farklı boyutlarda var olan uzantısına eklenen zihinsel enerji ile bu seyahat yapılmaktadır. Bu da ruhun zaten zaman ve mekandan bağımsız olan çok boyutlu halini, madde tezahüründe algılamamızı sağlayan yollardan biridir. Bu olmazsa tamamen yolumuzu kaybederdik. Bazılarımız bu algıyı daha bilinçli değerlendirebiliyoruz, tek farkı bu.

8. 5 kişi dmkol üyemize teşekkür etti:
    *nefertiti* (12.05.2015), FerdeLance (15.05.2015), Pofuduk Kartal (18.05.2018), Tai Chi Chuan (08.11.2015), yiğda (07.11.2015)

Rep Puanı : 199
    Ettiği Teşekkür
    25
    34 mesaja 99 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Lugnes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Karatay,
    Öyle bir zamanda karsima cikti ki bu mesjajiniz... Ne zamandir icindeyim bu duygunun. Gecmise gitme arzusu... Bir yolu olmali mutlaka dusuncesi ile arayis icindeyim. Icimdeki his beni buraya yoneltti ve mesajinizi gordum. Paylasiminiz icin çok tesekkur ederim. Benim icin cok anlamli oldu.
    Gecmis olsun dileklerimle, sevgiler...
    Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Evet çoğu insan bazen öyle şeyler yaşar ki, o an ellerinde olan herşeyi sahip oldukları tüm varlıklarını verme uğruna bile bu yaşanmışlıklardan beriye gitmek ister. Benim yaşadığım o an ki ruh halim bırakın tüm varlığımı vermeyi, canımdan bile vazgeçmiştim. Ve böyle bir olay yaşadım. O gün aslında uykuda bırakılmamın, okula gitmemenin sebebini öğrendim bir taraftan öte taraftan ise hakkımızda hayırlı olanının bazen bizim irademiz dışında bize bahşedildiğini de anladım. Sizin yaşanmışlıklarınızı, beriye gitmek istemenize nelerin sebeb olduğu hakkında bir bilgi sahibi değilim ama eminim ki bu sebebler haklı sebeblerdir. Fakat size söylemek istediğim bu yazıyı okumanızın da aslında bir tesadüf olmadığıdır. Hayatta tesadüf diye birşey de yoktur zannımca. Bugun rüzgarın esmesiyle dalından kopan küçük bir yaprağın da, o rüzgarın havalandırdığı tek bir toz zerresininde bir amacı olduğu kanattindeyim. Okumuş olduğunuz bu benim başımdan geçen olay belki de size birşeyler anlatmak için buraya benim tarafımdan konmuştur yada bir başkasına. Bunun ne olduğunu anlamak da size düşer zaten bir başkasının bu olayın size anlatmak istediğini kesin olarak belirtmesi olağan dışıdır. Muhasebenizi yapın ve bir kez daha düşünün doğruya ulaşmanız ümidiyle sevgiler..

10. 4 kişi karatay üyemize teşekkür etti:
    Amirakaf (01.07.2015), Lugnes (13.05.2015), Pofuduk Kartal (18.05.2018), yiğda (07.11.2015)

Rep Puanı : 7
    Ettiği Teşekkür
    6
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    14

Yasadiginiz deneyim cok etkileyici ve anlamli... Yasaminizin hangi donemine gitmek istemistiniz; gittiginiz gitmek istediginiz donem miydi bilemiyorum ancak bu deneyim onemli bir kapi araliyor. Ben dun belki bu konuda paylasimlar bulabilirim umuduyla geldim ve ana sayfada mesajinizla karsilastim. Benim icin cok sey ifade ediyor bu. Bu konuda calismalar yapmak istiyorum, dilerim ben de gecebilirim gecmise acilan o kapidan. Bu yolda birlikte olmak isteyen arkadaslar olursa da cok mutlu olurum paylasmaktan, fikir alisverisi yapmaktan ve birlikte ilerlemekten...
    Tekrar cok tesekkurler degerli paylasiminiz icin.
    Sevgiler

12. Lugnes Üyemize teşekkür edenler:
    karatay (13.05.2015)

Yer
    istanbul
    Rep Puanı : 118
    Ettiği Teşekkür
    18
    37 mesaja 57 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Chillout Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlaşılan eksik anlattımışım... "zamandan ve mekandan çıkmak" şeklinde söylemeliydim... zamanda yolculuk yaptığında bir mekanı terk eder başka bir mekana gidersin... zamandan çıkmaktaki kastım bu örnekteki gibi değil. zaman kavramından komple çıkmak.... yada bir kaç basamak altı olarak şöyle söyleyeyim. tüm alemleri avucunuzdaki nohut gibi görmek....

Ettiği Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    154

Alıntı aklıselim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlaşılan eksik anlattımışım... "zamandan ve mekandan çıkmak" şeklinde söylemeliydim... zamanda yolculuk yaptığında bir mekanı terk eder başka bir mekana gidersin... zamandan çıkmaktaki kastım bu örnekteki gibi değil. zaman kavramından komple çıkmak.... yada bir kaç basamak altı olarak şöyle söyleyeyim. tüm alemleri avucunuzdaki nohut gibi görmek....
    Diğer mesajda da belirttiğim gibi mekan terk etmek olarak yazmadım. Mekan madde olan vücudu ilgilendiren maddi dünyadır. Zamanın dışına çıkmak yani zamanı bükmek zaten ruhani manevi bir durum. Ruhun kendisi çok boyutludur, yani tüm alemlerde aynı anda var olan bir yapıdadır zaten.

Rep Puanı : 11
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar bir fiziki bedenin ya da aklın geçmişe gidebilmesi için tahmin edebileceğinizden çok daha büyük bir güç gerekir. Nedeni ise geçmişe gidebilmek için altı boyuttan geçeriz ve akıl sadece bir boyutta takılır, soyutluk... Çünkü fiziki beden ve akıl bir bütündür, ikisini birbirinden ayırırsak biri diğeri olmadığına inanma güdüsüne kapılacaktır. Kişi geçmişe gider ve olayları değiştirmeye kalkarsa geleceğide değiştirmiş olur ki bunun cezasıda eski tarikatlarda zamanda sıkışmaktır çünkü bizim normal olarak göreceğimiz o davranış geleceğe gidebilmek için tüm gücümüzü harcadığımız anlamına gelir. Arkadaşlar bu işler karışıktır ama inanın bana bende psişik olduğumu anlamadan önce inanmazdım fakat artık imkansız diye bir şey inanın bana yok.

Rep Puanı : 19
    Ettiği Teşekkür
    3
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Bana gore sizinki zamanda yolculuk deil bazi insanlar komaya girdiklerinde hafizasi siline biliyor bana gore sizin gibi gecmisi yasiyorlar ve gecmiste kaliyorlar uyandiklarinda ise gecmisden devam ediyorlar vr kimseyi hatirlamiyorlar bi yerde okumustum adam komadan cikinca ingilizce konusmaya baslamis ama oncedenn bilmiyomus komada olmus tuhaf ama bana insanin baska boyuta gecti fikri ni veriyor ve bu boyut ta bedensiz bir varlik olarak yasiyor insan hisleri guzel hikaye

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)