Yıllarca aynı rüyalar, gelecekteki rüya ve dejavular, yardım lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

merakli_tba

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, aranızda yeniyim ve bu konular üzerinde de yeniyim, bilgisizim, araştırıyorum artık. benlik olarak da saf bir insanımdır. aklımdan geçen başıma gelir, hissettiğim kişiyle ilgili birşey olur gibi çekimlerim var bunları da nasıl yaptığımı bilmiyorum, bazen çok iyi kahve falı da bakarım.
anlatayım ki şöyle;
yıllardır rüyamda deniz ve havuz görüyorum belki 10 senedir. hep havuz ve denize gitmek için çabalıyorum; hatta yolda arabam bozuluyor yürüyerek denize ulaşmaya çalışıyorum, suyun üzerinde yürüyorum suyun içinde iğrenç yaratıklar varken. bazen buz tutmuş havuzda yüzüyorum, bazen de tsunami dalgaları beni denize çekiyor bazen de ayak bileği hizasındaki sularda yüzüyorum, ama hep yüzmek için ulaşmak için çabalıyorum.
dejavularıma, yükselişlerime gelirsek, dejavu galiba anlamlandıramıyorum. çok fazla oluyor tam uykuya dalmışken aniden yükseklerden düşüyorum ve kalbim hızlı atıyor ve yere basmanın verdiği tepkiyle yatağa ayağımla vuruyormuşum eşim kaç defa irkilmişti yatağı tekmelemişim uyurken. çocukluktan beri bu anı daha önce yaşamıştımlar hep oluyor, dedim cenazesinden tututun da, yeni girdiğim işi, taşınacağım evi, evime hırsız girmesini, rutin bir anda yaptığımız arkadaş sohbetini, hatta hiç tanışmadığım insanları görmeyi daha sonra onları görünce aaa diye içten bir nidayla bu anı yaşamıştım demem o kadar fazla ki. ama bunları hep ileride o anı yaşadığımda hatırlıyordum ama bu kez farklı oldu. rüyamda boş bir evde düğün fotoğrafımızın tablosu kutudaymış ben de tam kutudan tabloyu çıkaracakken eşim şimdi çıkarma taşıyan adamlar görmesin, onlar gittikten sonra çıkarırsın diyor. tabi uyanınca bunu hatırlayamıyordum. ama geçen tablonun önünden geçerken rüyamı hatırladım. hiç mevzu değilken 2 ay içinde taşınmamız gerekiyor. acaba ben ileride taşındığımız yerde bu hareketimi mi yapacaktım da erken de bu rüyayı hatırladım düzen bozuldu mu, şimdi hatırlıyorum olayı diye yapmayacak mıyım, yoksa farkına varmadan yine çıkaracak mıyım tabloyu eşimle o diyalog gerçekleşecek mi?
bunun bir versiyonu da şöyleydi, yakın dostum biriyle tanışacaktı, ben de onu buluşma sonrası arayıp soracaktım nasıl geçti diye; ama arayamadım unuttum. gece rüyamda arkadaşım bana hiç göründüğü gibi değildi, beğenemedim gibi cümleler kurdu. sabah uyanınca arkadaşımla konuşuyorduk ben dur sen anlatmadan söyleyeyim böyle mi hissettin ona karşı dedim evet dedi.
bunlar nasıl oluyor bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim, bir yatkınlığım var mıdır, neleri araştırıp nerelere yönelmeliyim? Şimdiden teşekkürler.

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Ruyada tayyi zaman yapmisin biyuk ihtimal 5 10 once olucaklari goruyor olabilirsin boyle bi ilmin var birde mesala bu aksam ruya gordun diyelim haberci 5sene once yasican olayi 5once ruyadaki olaylari yasadin tamammi mesala 2015 ruya gordun 2020 geldin mesala buludugun ilden baska ilde baska eve tasindin ve eve gittiginde bulundugun yerde bi araban olsun diye hayal ettin iste bu hayali2020 kurdun 2015 bu hayali ruyandada gorlursun his.korku.heycan aynilarini ayni anda yasarsin mesala 2015te ruya gordun disarda kavga cikti kavgayi kisileri ruyanda gordun 2020 olay gercek oldu kavgayi bi neden dolayi mesala muzik dinledin icin gerceklesen olayi goremedin olayi ruyanda gorursun 5sene onceden olay gerceklesir goremessin olayi gelir sana arkadasin anlatir bu buna vurdu diye kisileri ruyayi olayi hatirlarsi iste kendini gelistirirsen bu yetenigini ruyada olmadan yasarsin bu buyuk ihtimal ledun ilmi

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Dejavu veya her ne ise;çok takipte kalmamanız doğrusu.Ha tabiki uyarıcı bir mesaj içeren görü geldiğinde bunu dikkate alın,dikkatli olun.Ancak sıradan olabilecek şeylerin sıkı takibi sizi tetikte kılar ve günlük hayattan soğutur. İnanın herşey olacağına varıyor.Bu yaşadığınız iyi bişeymi değilmi bilemedim:(

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Ne demek ne anlatmak istedimi anladınmı kusura bakma isim vardi ondan karmasik oldu ama gendin yazdigin sorunun cevabini soylemesemde bulucaktin

merakli_tba

Kayıtlı Üye
Dnk, ben dr musait olup donus yapamadim kimseye. Cevap icin tesekkur ederim, ne guzel dediniz haberci diye tanimlayarak. Zaman gosterecek yasayip yasamayacagimi gorduklerimi ama sizin tabirinizle yasayacagim farkli sekilde de olsa. Umarim gercek hayata donusen bir yeti olur ama zor gerceklesir bu istegim galiba, ama arastirip denemeye deger.

merakli_tba

Kayıtlı Üye
Evet bu tabloyu kutusundan cikarma ve arkadasimin gorusme mevzusu siradan ama yakin zamanda olan iki sey oldugu icin dikkatimi cekmeye basladi. Daha once boyle oldugunu hatirlamiyorum, ilk kez olan haberciler, eger boyle devam ederse elbette siradan olanlara takilmamak en iyisi. Yoksa kuruntuyla gecmez omur, tesekkur edrrim cevap icin. Umarim hersey hayrimiza olur.

merakli_tba

Kayıtlı Üye
Peki deniz ve havuz simgesi ne olabilir, ruya tabirlerinde bolluk bereket diye yazmislar ama bunlari karsilamiyor sanki imgenin karsiligi ve bu yuksekten dusup nefes nefese kalkarken yatagi tekmelemek, hep bende de oluyor o yuksekten dusme isi diye yorum aliyorum ama aciklama yok, bulamiyorum, yanlis yerlerde mi cevap ariyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...