photoshop mu? değil mi? Ben anlamadım

hopefull06

Kayıtlı Üye
1. resimde oval içine işaretledikleri yerde şeffaf bir siluet var, 2. resimdede aynısından kadının sağ tarafında kapının kenarından bakan bişey var gibi.. Objektiflere poz vermişler :)

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Bi varlığın kameralara yansıyacağını düşünmüyorum

hopefull06

Kayıtlı Üye
Zaten araştırsanız bu ve benzeri milyon resim çıkar sanalda.. Bu gerçektir bu sahtedir diyemeyiz elbet.. Poz verirlermi kameralara onuda bilemeyiz :) Kısacası bilinmeyeni anlamaya çalışmakla, öğrenmeye çalışmakla geçiyor zaman..

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Zaten araştırsanız bu ve benzeri milyon resim çıkar sanalda.. Bu gerçektir bu sahtedir diyemeyiz elbet.. Poz verirlermi kameralara onuda bilemeyiz :) Kısacası bilinmeyeni anlamaya çalışmakla, öğrenmeye çalışmakla geçiyor zaman..

Evet biliyorum buna benzeyen bir sürü resim var ve çoğu korku filmlerinden alınma.Bu insanların fotoğrafı ilk çektiklerinde böyle şeyler yok bunu sonradan bazıları ekliyor.Hatta bu resimlerde oralarda küçük bir kız çocuğu olması da muhtemel efektlerle onu o hale getirmek zor bi iş değil.

augury

Kayıtlı Üye
Ben varlıkların fotoğraflarda görülebileceğine inanıyorum.

feyza nur

Kayıtlı Üye
Sahte mi gerçek mi bilmem ama biraz bakınca çok korkutucu oluyorlar....:(

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
photoshop olup olmamasının ne önemi var ki bu evrende yalnız değiliz sonuçta

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Belki bunların gerçekliliğini test edicek bir program mevcuttur biraz araştırmak lazım internette

acid

Kayıtlı Üye
Özel programlar var analiz yapan fotoğrafları. Gerçek olup olmadığını anlayabiliyorsunuz. Zaten kimi fotoğraflarda çok incelemeye gerek bile kalmaz ekleme oluğu hemen anlaşılır. Bir de fotoğrafları analiz eden programlar var bunların sayesinde yanılsama mı ya da başka bir şey mi anlaşılabiliyor. Ufo ya da uso fotoğraflrı analiz edilirken de kullanılabiliyor bu programlar. Ama benim asıl merak ettiğim varlıklar fotoğraflarla algılanabilir mi? Cihazların görüntüleme tekniğini fotoğrafçılıkla alakam olduğundan biliyorum. Hatta az biraz anlıyorsanız evde bile kızılötesi çekim yapan makineye çevirebilirsiniz bazı cihazları. Ama varlıklar hakkında bilgisi olanlara sorum bizim gözümüzün bile algılamadıklarını görüntüleyebilir miyiz varsa böyle bir şey mantığı nedir?
Bu fotoğraflardan çok bunu merak ediyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
Bende yapabiliyorum bunları çok basit. Tabi ki cevabım net bir şekilde photoshoptan yana. :)

codzombi

Kayıtlı Üye
yansımalarda görülebiliyor aslında , bir kaç arkadaşım normal selfie çekindikleri resimleri gönderip korkuyorum falan demişlerdi , ilginçti resimler siyah siyah gölgeler uzun uzun boyları falan . ilginç ama bu sanki çok photoshop gibi .

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Uzun yıllardır bir photoshop kullanıcı olarak şunu söyleyebilirim ki, yüzde 20lik bir photoshop bilgisiyle dahi bu efektleri yapmak mümkündür. Bırakın sabit fotoğrafını After Effects ile filmini bile çekersiniz...

zees

Kayıtlı Üye
Konu eski olsada yazmak istedim. Bir arkadaşım bana gelmişti. sohbet ettik bir şeyler içtik ve böyle bir süre devam ettik . bir ara fotoğraf çekelim mi diye sordum arkadaşıma tamam dedi. Selfi çektik eğleniyoruz resimlere bakmadık. Arkadaşım evine gittikten 1 gün sonra aklıma resimlere bakmak geldi. Öylece gecistirdim bakmadim pek. Aradan epey zaman geçti ne kadar bilemiyorum resimleri laptopa atmıştım. bir ara bir şey arıyordum ama ne oldugunu hatırlamıyorum. Arkadaşımla çektiğimiz resimlerle karşılaştım .laotopta ekran telefondan büyük olduğu için daha iyi bakabiliyordum resimlere. Bir anda dondum kaldım gördüğüm karşısında ürperdim. Arkamizda akvaryumum vardı ve akvaryumun sanki içinde ya da önünde çocuk gibi görünen, kel ,rengi ise gri ve soluk yeşil arası rengi olan bir varlık vardı ve ürkütücü olan ise gülümsüyordu. Hemen resimleri telefondan sildim. Sonra evde çektiğimiz tüm resimleri inceledim ve bundan kimseye bahs etmedim. Eşime bile. Korkmasını istemedim.

asterix

Kayıtlı Üye
Diyelimki gerçek buradan ne sonuca varıyorsunuz ? Bedensiz varlıkaların var olduğunamı ikna olacaksınız ? inanıyorsanız aramızda dolaştığınımı! ispatlıyor ? yada başka nedir ? bunlar zaten gerçek.