Ayna

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Her uygulamaya her malzeme olmaz, bunun bilincindeyseniz, sorun yok.
Eski-yeni ayna ayrımı yapmıyorum.
Gercek ve sahte ayna farklıdır.
Majilerde gecen ayna ile gercek aynalar kastedilir. Yansıtıcı yüzey değil, bir ayna istenir.
Gercek sonuçlar için tam malzeme gerekir.Gerisi ihtimal dahilindedir dediğiniz gibi.
Yansıtıcı yüzeyler hakkında konuşuyorsanız ihtimaller çok
Ben aynalar hakkında bilgi verdim.
Gerçek-sahte dediğinizi tam anlamadım ama herhangi bir ayna ile de bazı majikal işlemler yapılır.
Yani gidin bir yerden bir ayna alın ve bazı işlemlerde yine kullanın fark yok, yansıtsın yeter.
Yok bazı özel uygulamalar olur o uygulamada bakır ayna gerekir onu kullanırsınız.
1835'te Almanların icadından beridir de gümüş astarlı aynalar kullanır. Bundan önce de yine civa amalgam ve/veya işlenmiş metaller camın arkasına konup ayna yapılırdı. Bundan daha da önce basitçe metaller cilalanır ayna diye kullanılırdı. Yani o metaller bugün çeşitli işlemlerden geçip daha ince biçimde ve daha iyi yansıtıcı olma özelliğiyle kullanılıyor. İşin içine cam girdi mi mecburen, metalik sırlı bileşke kullanılır tarih boyunca da böyle oldu. O sebeple eski-yeni nedir ben onu çözemedim.
Yok derseniz ki, gözle görünmeyen ışınları da yansıtacak bir ayna o da yine alüminyum sırlı olmalı ki belli bir mikron aralığındaki gama ışınımını da yansıtsın. Bu da ancak günümüzde mevcut.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Gerçek-sahte dediğinizi tam anlamadım ama herhangi bir ayna ile de bazı majikal işlemler yapılır.
Yani gidin bir yerden bir ayna alın ve bazı işlemlerde yine kullanın fark yok, yansıtsın yeter.
Yok bazı özel uygulamalar olur o uygulamada bakır ayna gerekir onu kullanırsınız.
1835'te Almanların icadından beridir de gümüş astarlı aynalar kullanır. Bundan önce de yine civa amalgam ve/veya işlenmiş metaller camın arkasına konup ayna yapılırdı. Bundan daha da önce basitçe metaller cilalanır ayna diye kullanılırdı. Yani o metaller bugün çeşitli işlemlerden geçip daha ince biçimde ve daha iyi yansıtıcı olma özelliğiyle kullanılıyor. İşin içine cam girdi mi mecburen, metalik sırlı bileşke kullanılır tarih boyunca da böyle oldu. O sebeple eski-yeni nedir ben onu çözemedim.
Yok derseniz ki, gözle görünmeyen ışınları da yansıtacak bir ayna o da yine alüminyum sırlı olmalı ki belli bir mikron aralığındaki gama ışınımını da yansıtsın. Bu da ancak günümüzde mevcut.
Mor ötesi ışınım diyecektim gama dedim. Mor ötesi 10 üzeri 16, gama ise 10 üzeri 20 değere sahip, bu da moleküler ve atom çekirdeği boyutu farkı kadardır. Kısaca alüminyum sırlı ayna mor ötesi ışığı yansıtır. Gamayı yansıtmaz yoksa basitçe nükleer silahların etkisi alüminyum aynalarla azaltılırdı. :)

ZÜLFİKAR

Kayıtlı Üye
chillout kardeş benim ayna eski ona bi açıklık getireyim tam anlamasamda :) gece işte aynaya oda karanlık sadece pc nin ışğıyla saat 3 4 arası gözlerimin içine odaklandım 1 5 20 saniyede deişken 2 suret gördüm biri gözleri olan kara şarşaflı biride kurt kafasına benzer kurt adam gib bişey hağlen şekil deişirken ne olur ne olmaz diye tepkinli olup aynadan uzaklaştım baktığımı kestiğim an ayna eski haline tekrar döndü sence bu ne olablir benim anlıcağım bi şekilde cevaplarsan sevinirim kardeşim saygılar :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
chillout kardeş benim ayna eski ona bi açıklık getireyim tam anlamasamda :) gece işte aynaya oda karanlık sadece pc nin ışğıyla saat 3 4 arası gözlerimin içine odaklandım 1 5 20 saniyede deişken 2 suret gördüm biri gözleri olan kara şarşaflı biride kurt kafasına benzer kurt adam gib bişey hağlen şekil deişirken ne olur ne olmaz diye tepkinli olup aynadan uzaklaştım baktığımı kestiğim an ayna eski haline tekrar döndü sence bu ne olablir benim anlıcağım bi şekilde cevaplarsan sevinirim kardeşim saygılar :)
3 şık var şuan aklıma gelen:
1- Bilinçaltı, uyku uyanıklık arası beyin aktivitesi farkı vs. den oluşan yanılsama.
2- Bazı varlıkları görmek. Yetenektir veya yetenek değildir.
3- Kendinize ait yansımadaki, kendinize ait enerjiyi farklı bir boyutsal bilişle sembolleştirerek görme. Bu bir yetenektir.

Anlattıklarınız bir kereye mahsus ve çok kısa bir zaman dilimini kapsadığı için net bir şey diyemesem de, 1. şık bu durumda daha ağırlıklı oluyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Neye itiraz edildi onu anlamadım, eğer beni anlamadıysanız itirazdan önce sorun açıklayayım. Ama yaptığım açıklamalardan ciddiye alınmıyor hali hazırda.
Konuyu okuyup. Ayna konusunu merak eden -ciddi kişiler, özel mesajla sorabilirler.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Neye itiraz edildi onu anlamadım, eğer beni anlamadıysanız itirazdan önce sorun açıklayayım. Ama yaptığım açıklamalardan ciddiye alınmıyor hali hazırda.
Konuyu okuyup. Ayna konusunu merak eden -ciddi kişiler, özel mesajla sorabilirler.
Yeni aynalar/sahte aynalar işe yaramaz, boyut kapısı açmaz demenize itiraz geldi. İtirazımı da özetledim:
- Yeni/eski diye bir şey yok etki açısından.
- Gerçek/sahte diye bir ayrım da yok.
Ciddiye alınmıyor dediniz de kimin neyi ciddiye alıp almadığının kıstası nedir onu anlamadım. Alınganlığın sebebini de hiç anlamadım. :)
Yazdığınızı o kadar ciddiye aldım ki, bilgi doğruluğu açısından ekleme yaptım.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Yeni aynalar/sdkonuilse aynalar işe yaramaz, boyut kapısı açmaz demenize itiraz geldi. İtirazımı da özetledim:
- Yeni/eski diye bir şey yok etki açısından.
- Gerçek/sahte diye bir ayrım da yok.
Ciddiye alınmıyor dediniz de kimin neyi ciddiye alıp almadığının kıstası nedir onu anlamadım. Alınganlığın sebebini de hiç anlamadım. :)
Yazdığınızı o kadar ciddiye aldım ki, bilgi doğruluğu açısından ekleme yaptım.

Ben kesin açmaz kapamaz diye kesin konuşmadım, ihtimallere her zaman açığımdır ama bu konuda ( diğerleri için değil) yanlış bilip yanlış yönlendiriyorsunuz. Her şeyin usulu vardır. Aliminyum folya kullanalım ozaman yansıtıcı yüzey olarak. Kullanılır, kullanılmaz kişiye kalmış karışmam Cidden.
Bakın, kullanılmaz yanlış demiyorum. Sadece günümüzdeki ayna üretimini açıkladım.
Lütfen üyeye değil konuya yorum yapalım artık, konular iki üyenin karşılıklı atışmasına gitmesin. Ben doğruyu anlattım, sizde anlattınız. bana göre doğru benimki olsada hangisi doğru yanlış artık Allah bilir...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben kesin açmaz kapamaz diye kesin konuşmadım, ihtimallere her zaman açığımdır ama bu konuda ( diğerleri için değil) yanlış bilip yanlış yönlendiriyorsunuz. Her şeyin usulu vardır. Aliminyum folya kullanalım ozaman yansıtıcı yüzey olarak. Kullanılır, kullanılmaz kişiye kalmış karışmam Cidden.
Bakın, kullanılmaz yanlış demiyorum. Sadece günümüzdeki ayna üretimini açıkladım.
Lütfen üyeye değil konuya yorum yapalım artık, konular iki üyenin karşılıklı atışmasına gitmesin. Ben doğruyu anlattım, sizde anlattınız. bana göre doğru benimki olsada hangisi doğru yanlış artık Allah bilir...
Yanlış bilip yanlış mı yönlendiriyorum?
Hayatınızda kaç ayna uygulaması yaptınız?
Hayatınızda kaç varlık geçişinde ayna kullandıklarını gördünüz, buna önlem aldınız, o varlıklarla alakalı işler yaptınız?
Hayatınızda kaç kere ayna yaptınız?
Ben bu üçünde de bilgi ve pratik sahibi olduğumdan bizzat bildiğim şeyleri yazdım, ezberleri değil.
Ayrıca üyeye değil konuya yorum yapalım diyorsunuz da,ben kesin ifade kullanmadım diyorsunuz da buyrun ne demişsiniz bakalım, benim yazdıklarımı da ''site kuralları'' gibi yerlere götürüp farklı ''yönlendirmeyelim''.
Günümüzde heryerde bulunan aynalar, gercek ayna değil. Kimyasal pazar ürünü mallar.
O fabrikasyon aynalar yerine sudaki yansıma bile daha iyidir. gercek bir ayna için söylenebilir boyut kapısı vs. Şuankiler kimyasal cam sadece.
Bu yüzden korkmanıza gerek yok, ayna denilen şeylerden. Belki eski yapım ayna görmüş olanlarınız vardır.
Benim mi farklı bir algılamam var yoksa, şuan ki aynalar hiçbir işe yaramaz, bu sebeple de korkmayın, bu aynalardan hiçbir şey olmaz mı demişsiniz?
Ben de gayet konuya yorum yaptım, altına da isim vermeden, bu konuda üyeyi ve konuyu okuyan herkesi yönlendiren ''yanlış bilgiyi'' düzelterek, yine konuyla alakalı bilgi vermiş oldum.
Yani rica ederim bir şeyi yanlış söylemişseniz bu kadar büyütmeyin. Yanlışsa yanlıştır, doğruysa doğrudur. Çok uzatıldı. Kusura bakmayın ''evet yeni aynalarda bunlar olmaz'' diye konuyu kapatıp susmam. Bence siz yanlış bilgi verdiğinizin farkına varın ve uzatmayın rica ederim.
Bir de site kurallarıyla bir yerden bir şeyleri vurmaya çalışmayın. İlk mesajımda ne direk alıntı yaptım ne isim verdim.
Baktım yanlış bir bilgi verilmiş, bu yanlış bilgi üstüne de bir sürü yorum yapılmış, düzelttim. Siz devam edin ben yine düzelteyim.
Üyeye değil, doğru bilgiye ek yorum, yanlış bilgiye düzeltme yorumu yapılır bu sitede. Bu kişisel algılanıyorsa sorun var demektir.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Beni hiç tanımıyorsunuz, anlatmakta zorunda değilim.
Fakat yanlış biliyorsunuz, aynalar çok sırlı nesnelerdir, basite almamak gerekir.

Ayna bir mermer gibi bütündür. Şuandakiler camın arkasına sir sürülerek üretilir. Fabrikalar ve kimyasallar olmadan öncede aynalar vardır, işte ona ayna denir. Gören kişi çok enderdir, görmeyende anlayamaz. Ne diyim şimdi.
İnanın, negatif bakmanızı istemem, ama yanlışada sessiz kalamam. Üzdüysem kusura bakmayın.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Beni hiç tanımıyorsunuz, anlatmakta zorunda değilim.
Fakat yanlış biliyorsunuz, aynalar çok sırlı nesnelerdir, basite almamak gerekir.

Ayna bir mermer gibi bütündür. Şuandakiler camın arkasına sir sürülerek üretilir. Fabrikalar ve kimyasallar olmadan öncede aynalar vardır, işte ona ayna denir. Gören kişi çok enderdir, görmeyende anlayamaz. Ne diyim şimdi.
İnanın, negatif bakmanızı istemem, ama yanlışada sessiz kalamam. Üzdüysem kusura bakmayın.
Kıvep, ben ayna nedir ne değildir, hangi tarihlerde nasıl yapılırdı onu da yazdım. Yazdığım yöntemler dışında bir yöntem varsa bilmek de isterim ilgimi çeker çünkü bilgiyi severim. Yanlış bildiğim ne ise o yanlış bildiğimin doğru bilgisiyle yazın.Yani dünyanın bildiği yöntemler nelerdir ben onu yazdım, anladığım kadarıyla başka bir yöntemden bahsediyorsunuz? O yöntemi merak ediyorum.
Fabrikalar olmadan önce de sır sürülüyordu, fabrikalarda da sır sürülüyor. Neredeyse de aynı kimyasallarla. Evet bugün bu iş daha kolay o ayrı konu.
Hala gören görmeyen diyorsunuz. Ben de bu konuştuğumuz paranormal bazı konularda ayna etkisinin, o aynanın nasıl güzel veya farklı göründüğü değil, ayna olması yeterli diyorum. İnadın bu kadarı. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...