Baskasi sizi dusunurnce...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kohen

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar,

Sitemizin her bolumunu arastirdim ama merak ettigim sorunun cevabini bulamadim.

Eger sorumla ilgi deneyimleriniz ve bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim. Tesekkurler.

Sorum soyle;

Birisinin bizi dusundugunu hissedebilir miyiz?

Ornegin;

Benim sevdigim erkek cokkk uzakta yasiyor. Fakat gun icerisin de oyle zamanlar oluyor ki

ne is yapiyorsam birden onun beni dusundugunu hissediyorum. Icime bir sikinti giriyor yuzum kizariyor ve yaniyor. Boyle bir sey

olabilir mi?

Hislerinizi ve bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim. Simdiden herkese tesekkurler.

BaLam

Kayıtlı Üye
Bir şaman inanışa göre, birini sürekli düşünüyorsanız ve bunu engelleyemiyorsanız, sebebi düşündüğünüz kişinin de sizi düşünmesidir.

funnyyda

Kayıtlı Üye
birini düşündüğünüzde , düşündüğünüz kişi ile aranızda bir çeşit bağ kurulduğuna inanıyorum ben , telepatik bağ diyebilirsiniz , enerji yönlendirmesi diyebilirsiniz vs..bu bağ algıları daha güçlü olan tarafından daha kolay hissediliyor , sizde ki böyle bir durum sanırım ..
ben çok yaşıyorum bunu , birini yoğun olarak düşünüyorsam , onunda beni düşündüğünü çoğu zaman hissediyorum ..

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ben düşündüğüm kişilere acıyorum resmen. Birini düşündüğümde, kafasında nasıl etki bırakıyodur kim bilir... bir insan birini düşünmesi bazen enerji oku gibi saplanır diğerinin kafasına. Psişik yada enerji bağı diyebilirsiniz, düşünülen kişi iyi kötü etkilenir. Genelde düşünülen kişi kurban rolundedir, kim düşünmüş neden bilemez ama etkisini hisseder.
Bunların dışında Sizinki aşkta olabilir bir ihtimal :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben genelde bir kişi birini düşünüyorsa bunun karşılığı vardır diye düşünürüm.Bunun ispatını yaşamadım sadece böyle hissettim.Bazende ruyamda ısrarla aynı kişiyi görürüm.Mesela eskiler buna"senin bahsini yapmıştır"derler,bence bu şimdinin "seni düşünmüştürü"olsa gerek.:)
Siz neden sevdiğiniz kişi sizi düşündüğünde sıkıntı yaşıyorsunuz,bunu bilemedim.Hoş duygular yaşamanız,içinizin ferahlaması gerekirken...Ancak ruhen ve bedenen tepkilerinizi bi yana koyarsam,net düşündüğünü hissediyorsanız bence evet düşünüyordur .Ya da belki çok net hissettiğiniz için sıkıntıda veriyor olabilir.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Evet bunu hissederiz aklımıza gelir durup dururken ve gozlerimiz dalar..

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Psikolojik bir arastırmaya göre bu durumunun kuantum ve telepatik bağlantısı oldugu yönünde. Kuantum dolanıklık nedeniyle tüm zihinler daimi bir enerji alışverişi içindedirler. Yani siz odaklandığınız kişi hakkında düşünürken aslında o kişinin bilinçaltına yayın yaparsınız..Ama bir çok insan bunu bilmediği için rastgele düşünerek ,kendilerini sonrasında içinden çıkamadıkları sorunlar yumağı içinde bulurlar.. Örneğin onu özlediğinizi düşünürsünüz..ve o alana bu duyguyu gönderirsiniz..Özlediğiniz kişi de bu düşüncenizi kendi düşüncesiymiş gibi algılar ve sizi özlediğini düşünür..
İyi Forumlar

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Psikolojik bir arastırmaya göre bu durumunun kuantum ve telepatik bağlantısı oldugu yönünde. Kuantum dolanıklık nedeniyle tüm zihinler daimi bir enerji alışverişi içindedirler. Yani siz odaklandığınız kişi hakkında düşünürken aslında o kişinin bilinçaltına yayın yaparsınız..Ama bir çok insan bunu bilmediği için rastgele düşünerek ,kendilerini sonrasında içinden çıkamadıkları sorunlar yumağı içinde bulurlar.. Örneğin onu özlediğinizi düşünürsünüz..ve o alana bu duyguyu gönderirsiniz..Özlediğiniz kişi de bu düşüncenizi kendi düşüncesiymiş gibi algılar ve sizi özlediğini düşünür..
İyi Forumlar
Ona göre düşünelim o zaman ,bunu sevdim:D.
Ben kendi adıma bir insanı düşündüğümde pozitif - negatif gidip gelmişimdir hep. İş düşünceyi stabil olarak olumluda tutmakta tabi.Öyle karman çorman düşünmüşümdür ki hiç sonuç alamadim.Sürekli yemek siparişini değiştirirsem garson hangisini getireceğini nerden bilsin?Bi onu bi bunu getirir sonra pes eder geri çekilir,hiçbi şey gelmez.Burdaki farkındalığımızı arttıran,bildiğimiz şeyleri hatırlatan paylaşım,soru,anlamlı sözler ...bunları seviyorum.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Evrendeki her şeyin özü enerjidir. Bir şeyi düşündüğünüzde de enerji meydana gelir ve istemeseniz de o enerji bir etki oluşturur. Düşüncelerimiz bu yüzden çok önemlidir. Sizin onu düşünmeniz de enerji meydana getiriyor. Aranızda bağ oluştuysa ve algılarınız da yüksekse hissetmemeniz için hiçbir sebep yok.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba arkadaslar,

Sitemizin her bolumunu arastirdim ama merak ettigim sorunun cevabini bulamadim.

Eger sorumla ilgi deneyimleriniz ve bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim. Tesekkurler.

Sorum soyle;

Birisinin bizi dusundugunu hissedebilir miyiz?

Ornegin;

Benim sevdigim erkek cokkk uzakta yasiyor. Fakat gun icerisin de oyle zamanlar oluyor ki

ne is yapiyorsam birden onun beni dusundugunu hissediyorum. Icime bir sikinti giriyor yuzum kizariyor ve yaniyor. Boyle bir sey

olabilir mi?

Hislerinizi ve bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim. Simdiden herkese tesekkurler.
Genelde insanların farkında olmadığı doğal bir eklentidir. Bu özellikle kan bağı olan aile içinde daha çok yaygındır. İnsanın bu eklentisini yabancı birine yöneltebilmesi ise insanın nörolojik yapısının ne kadar yüksek ve iyi bir adaptasyon gücü olduğunu gösterir. Bu genelde aşk gibi yoğun hislerle kurulabilen bir köprüdür.
Buna ek olarak bir de bunu yetenek haline getirebilme durumu vardır. Profesyoneller bir başkasının (herhangi bir hedefin) kendisini gözleyip gözlemediğini kontrol edebilirler. Hatta bu elzemdir çoğu zaman. Her profesyonel okyanusun derinliklerindeki denizaltılardır. Bir denizaltı hedeflerini veya karşı tehditleri sonar dalgaları ile kontrol eder. Bir başkasının size yönelttiği torpido da bir dalga yayar. Aile içinde veya aşkta belirli kişilere açılan bu doğal eklentiyi hackleyerek daha uzun menzilli ve açık çalışmasını sağlarız. İşte bu da bizim sonarımızdır. Gelen düşünceyi (ki çoğu zaman bir profesyonelin düşüncesi bir hamledir ve etkileri olabilir) algılar ve koruma sağlayabilirsiniz. Ya da belki de güzel bir şeydir kanalları açarsınız. Bu merak ettiğiniz durum farklı başlık ve konular altında çokça konuşulmuştur. Bir kaçına da yazdığımdan eminim.

augury

Kayıtlı Üye
Arkadaşlarım çok güzel şeyler yazmışlar ve bende onlar gibi düşünüyorum. Bir X kişisi beni düşündüğü vakit bunu hissedebiliyorum. Çoğunlukla iletişim içinde olduğum insanlardan böyle bir frekans aldığımda hemen onları arıyorum ve genellikle telefonu açar açmaz aldığım cevap aynı oluyor ''Bende tam seni düşünüyordum.'' :)

Ne yazıkki iletişim içerisinde olmadığım kişilere böyle bir dönüş yapamadığım için sadece hissetmekle kalıyorum ve bekliyorum. Ama denildiği gibi sizde düşünerek onlara yayın yapabilirsiniz. :)

hasan06

Kayıtlı Üye
kişi sevdiği ile beraberdir. yani kalben temiz aşk ile sen onu o da seni seviyorsa aynı zamanda aynı şeyler düşünmeniz ve yapmanız muhtemeldir.örneğin ben onu arayayım derken bir bakarsın ki o seni aramış gibi

AJA

Elit Üye
Şu haliyle bu bir nevi şans (bilinçli yapmıyorsanız).Birini düşünürsünüz karşınızdakine de aynını hissetmesi için enerji tüketirsiniz olmaz.Ya da istemsiz saf duygularla birini düşünür fikir yürütür bir nevi fikir eyleminde bulunursunuz beyniniz ve kalbinizle bu yükse enerjiyle ortaya çıkıp karşıya yansıyabilir.Hasan06 nın da dediği gibi ..
Yaşadığım bir olaydan örnek veriyim benimki hissetmenin dışında ; kişiyi yanınızda oturuyorsunuz gibi algılarsınız.O kokuyu dokunuşu bedeni hemen yanınızda hissini alırsınız .Öyle bir histir ki sağınıza solunuza baktıracak kadar.. Sonrasında 1 dk geçmeden sizi arar. :)
Sevgili Chilloutun dediği gibi bu tür durumlar en çok aile yakınları arasında olur aradaki saf benliğin bağından dolayı sevginin saflığına bağlı olarak..

İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...